Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Vzorový byt ve stylu digitální romantiky

Po více než 10 letech bude k vidění na veletrhu o bydlení oblíbený typ doprovodného programu „vzorový byt“. Jedná se o reálnou ukázku moderního, praktického a ergonomického bydlení v měřítku 1:1, která má za cíl inspirovat širokou i odbornou veřejnost. Návštěvníci zde najdou inspiraci, jak sladit materiály, barvy a doplňky dle jednoho přesně daného konceptu.

Zařizování interiéru bez konceptu bývá u nás jedním z největších prohřešků“ dodává autorka projektu, interiérová designérka Iva Bastlová.

Ústředním tématem expozice Vzorový byt je „digitální romantika“. Co si pod tím představit? Budou zde použity materiály, jako jsou lamináty, kovolamináty, digitální tisk v mnoha podobách, moderní kování, ale současně půjde o kombinaci pastelových barev, s akcentem zlaté a černé, jež působí luxusně, současně však útulně a přívětivě. Cílem není sterilita ani futurismus, ale domácí pohoda spojená s elegancí.

Na expozici nepůjde pouze o barvy, materiály a jejich vzájemné kombinace. Dozvíte se pomocí informačního systému, na co si dát pozor při zařizování, jak zařídit byt ergonomicky a jaké vychytávky a detaily neopomenout. Pro návštěvníky bude připravena stejnojmenná publikace s řadou informací a tipů na zařizování.

Designérka při svých realizacích využívá velmi často českou zakázkovou výrobu a touto cestou se vydá i projekt vzorového bytu. Iva Bastlová chce ukázat, jak lze pracovat s kvalitními materiály, prvky a českými výrobci, a to jak v oblasti nábytku, tak i čalounění. „Výroba na zakázku nabízí nespočet možností a dává designérovi široké pole působnosti. To umožňuje vytvořit interiér na míru zákazníkovi i konkrétnímu prostoru“ komentuje designérka.

Vzorový byt na veletrhu Design Shaker (vizualizace)

Celý projekt zaštiťuje Buřinka stavební spořitelna, která nabízí úvěry na bydlení doložitelné pouze fotkami. K vidění zde budou špičkové nábytkové kování Blum, čelní nábytkové plochy značky Trachea a materiály na výrobu nábytku a pracovní desky dodavatele Duet CZ. Podlahové krytiny pochází od značky Koberce Breno, potahové a dekorační látky i tapety značky Dekoma. Realizaci čalounění se ujala české společnost Neuk. Svítidla v celé expozici dodává značka Elusia. Koupelnové vybavení zajišťuje firma Bath4you a koupelnové doplňky nesou značku Nimco. Zajímavostí jsou otopná tělesa, která vyrábí značka Tomton. Chybět nebudou ani květináče české značky Plastia a lůžkoviny značky Darre.

Vzorový byt na ploše 90 m2 najdete na veletrhu Design Shaker 2019 ve vstupní hale č. 2 – přímý vstup z parkoviště od čtvrtka 21. do neděle 24. března. Akce se koná v Praze v Letňanech na výstavišti PVA Expo. Podrobnosti naleznete na webu projektu.

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér