REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Čistota – půl zdraví, hlavně na podzim!

Teplé letní měsíce střídají ty chladné podzimní a za zvuku kašlání, kýchání a posmrkování se o slovo opět hlásí nemoci. Podzimní počasí přeje nachlazení, kašli, rýmě, bolestem v krku, angínám i chřipkovým epidemiím. V době šíření různých virových a bakteriálních nákaz nepodceňujte dezinfekci prostředí. Ne nadarmo se říká "čistota - půl zdraví".
Čistota – půl zdraví, hlavně na podzim!

V nehygienickém prostředí na nás totiž čeká řada nástrah v podobě různých mikroorganismů a bakterií. Je proto naším úkolem vytvořit těmto nevítaným návštěvníkům co nejméně pohostinné prostředí.

Dezinfekce - výsada čištění

Zbavovat domácnost prachu, špíny a mikroorganismů je pravidelným rituálem povětšinou ženského pokolení. Běžnými čisticími prostředky se zbavíte nečistot, které se nacházejí na povrchu, avšak sílu dezinfikovat nemají. Je proto nutné zařadit do běžného úklidu také dezinfekční přípravky, jejichž účinnost je zajištěna díky obsahu dezinfekčních látek. Přípravky na dezinfekci používejte v pravidelných intervalech a vždy si přečtěte návod na obalu, abyste dosáhli maximálního účinku.

Dbejte na řádné dávkování, dodržujte doporučenou dobu působení a poctivě používejte gumové rukavice, abyste ochránili svou pokožku. Dezinfekční čisticí přípravky využijte při čištění své domácnosti, ať už podlah, kuchyňské pracovní desky, prostor koupelny, toalety, či jiných předmětů. Kliky na dveřích, dálkový ovladač, úchytky na spotřebičích či skříňkách, odpadkové koše nebo nádoby na tříděný odpad, tyto drobnosti, s nimiž přichází do styku každý člen domácnosti, si také vyžadují zbavení bakterií.

Kromě toho nezapomínejte ani na dezinfikování balkónu či zahradního nábytku, které také potřebují pravidelné ošetření dezinfekčními přípravky, jelikož se na nich podepisují vlivy podzimního počasí a často také znečistění holubím trusem, který může být velkým zdrojem mikrobů, plísní, parazitů, roztočů a dalších alergenů.

Dezinfekce - součást běžného úklidu

Koupelna a toaleta

Čistotu na toaletě a v koupelně je třeba udržovat průběžně. Umyvadla, sprchový kout či vanu a kachličky čistěte prostředky k tomu určenými. Aby se však na toaletě nešířily nevítané mikroorganismy, sáhněte po dezinfekčních přípravcích určených k odstranění plísní, bakterií a vodního kamene.

Koupelnu s prostory toalety dezinfikujte minimálně jedenkrát za týden, protože se může stát, že časem zpozorujete plíseň šířící se například v okolí umyvadla či mezi kachličkami na stěně. Nejlépe se plísním daří tam, kde je vlhko, teplo a málo se větrá.

Možná si jich ani nevšimnete, dokud vám nebo vaší rodině nezačnou zdravotně škodit. Některé plísně totiž produkují toxiny, které způsobují alergie či kožní onemocnění. Záchodovou mísu je vhodné dezinfikovat denně.

Kuchyň

Kuchyň je v mnoha rodinách nejvyužívanější místností, a proto poctivé dodržování hygieny doplňte o řádnou dezinfekci. K tomu vám výborně poslouží dezinfekční přípravky na bázi chloru. Platí, že důraz byste měli klást nejen na čistotu kuchyňské desky a dřezu, ale také je pravidelně zbavovat choroboplodných zárodků.

Při zbavování se bakterií nezapomínejte ani na kuchyňské náčiní, které přijde do styku se syrovým masem (plastové či skleněné prkénko, nůž apod.), ledničku a odpadkový koš. Houbičky a hadříky, se kterými utíráte pracovní plochu a myjete nádobí, pravidelně obměňujte. Utěrky perte na vysokou teplotu.

Pokoje

Místnosti, kde spíte nebo kde si vaše děti hrají, poctivě uklízejte a zbavujte prachu, který může dráždit dýchací cesty. Při dezinfekci těchto míst dbejte na správné dávkování a přiměřenou dobu působení tak, jak je uvedeno na výrobku. Po vydezinfikování vše důkladně omyjte čistou pitnou vodou a pokoj pořádně vyvětrejte.

Zapomínat byste neměli ani na dezinfekci hraček, které děti tak rády ochutnávají. Gumové a plastové předměty proto ošetřete dezinfekčním roztokem. Vhodné dávkování, náležitá doba působení a následné omytí pitnou vodou platí u dezinfekce předmětů, které přijdou do styku s dětskými ústy, dvojnásob.

Univerzální pomocník

SAVO Prim vám umožní snadnější úklid a dezinfekci vašeho domova. Je opravdu všestranným pomocníkem. Dokonale zbaví vaši domácnost nejen špíny a zápachu, ale také 99,9 % nebezpečných a nežádoucích bakterií (např.: Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa a Staphylococcus aureus) a virů, proto by měl být vždy po ruce především v období zvýšeného rizika infekčních onemocnění. Díky čisticímu a dezinfekčnímu přípravku SAVO Prim bude vaše domácnost nejen čistá, ale také dezinfikovaná.

SAVO Prim vás překvapí svou univerzálností a dokonalým účinkem. Hravě zvládnete úklid všech povrchů v domácnosti, včetně podlah. V ředěné formě je vhodný na čištění a mytí kuchyňského náčiní, které přijde do styku se syrovým masem (plastové či skleněné prkénko, nůž apod.), dřezů, ledniček nebo odpadkových košů, ale také k dezinfekci hraček nebo kotců domácích mazlíčků. V neředěné formě můžete použít například k čištění WC.

Tohoto univerzálního pomocníka můžete zakoupit v běžné obchodní síti ve dvou variantách - Květinová a Svěží vůně.

Používejte dezinfekční přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Více informací najdete na stránkách savo.eu

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Interiér

Foto: Rafael Gamo

Archa v horách. Dva bratři si postavili chatu kvůli vzpomínkám

Hluboce osobní vztah klientů k lokalitě, kterou sami pomáhali po dlouhá léta spoluvytvářet, si vyžádala od architektů z PPAA velmi citlivý přístup. Jejich projekt měl zhodnotit mimořádný potenciál izolovaného místa, které teď slouží jako vítané útočiště před ruchem měst a civilizací. Místa, kde můžete být se svými…

Fred Ball The Way Home Sacramento městské garáže. Foto Judy Stone

Smalt: Praktický materiál v rukou umělce. Může najít místo i ve vašem interiéru

Fred Uhl Ball (1945-1985) stihl za svůj poměrně krátký život zanechat v moderních dějinách uměleckého smaltu významné místo. Patřil mezi vizionáře a průkopníky, kteří si uvědomovali možnosti využití velkoformátového smaltu v umění a architektuře. Tuto přes tři tisíce let starou techniku dokázal nahlížet a rozvíjet…

Foto: PION Fotografia

Dům tvořili architekti dle pocitů zákazníků. Rodina se tu cítí skutečně doma

Když si necháte vypracovat projekt novostavby rodinného domu architekty, jak dalece bude návrh odrážet vaše původní představy? Záleží na tom, jakého architekta si vyberete. Polští architekti dokázali symbiózu mezi přáním klientů a provedení dovést na novou úroveň. A rodinný dům tak dokonale sedí potřebám jeho obyvatel.

Letní posezení. Velká fotosoutěž ESTAV.cz a TZB-info pro léto 2020. Zapojte se!

Letní posezení. Velká fotosoutěž ESTAV.cz a TZB-info pro léto 2020. Zapojte se!

Stavební portály ESTAV.cz a TZB-info vyhlašují velkou letní fotosoutěž na téma Letní posezení. Předmětem zájmu letošních záběrů se tak stávají pergoly, terasy, altány, lavičky i přístřešky. Rozhlédněte se kolem sebe na své zahradě nebo při výletech. Mějte oči otevřené a fotoaparát připravený. Vyhrajte zajímavé ceny.

Foto: Tom Ferguson Photography

Nekonečné křivky. Interiér obchodu se suvenýry připomíná jeskyni

Organicky proměnlivá, a přitom neživou přírodou vytvořená struktura. Něco, co dokáže vykouzlit miliarda vodních kapek v krápníkové jeskyni, nebo vítr udělat s nekonečným množstvím zrnek písku na poušti. Taková je inspirace pro design stropu části muzea v katarské Dauhá.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA