REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Energeticky pasivní projekt U Pernikářky společnosti JRD

Architektonicky výrazná novostavba je citlivě zasazena do vilové čtvrti Hřebenka (Praha 5) a nabízí klidné, komfortní bydlení uprostřed zeleně.

Vyšší patra viladomu nabízejí působivé výhledy do údolí Motolského potoka nebo na panorama Cibulky a Košířů. Byty v přízemí se otevírají do privátních zahrad s promyšlenou architektonickou tváří. Nejnáročnější klienty by mohly zaujmout dva exkluzivní penthousy s prostornými terasami. Viladům U Pernikářky 7 je tvořen elegantními energeticky pasivními byty o dispozicích 3+kk až 5+kk a plochách interiérů 88 až 199 m2, které jsou v objektu rozděleny vždy po dvou na podlaží. 

Nechybějí společné prostory s atraktivním designem, výtah či sauna s relaxační zónou, vyhrazená pouze pro rezidenty.

Autorem původního architektonického konceptu domu je ateliér KAAMA, autorem redesignu a současného projektu je architektonická kancelář Podlipný Sladký architekti.

Architektonické a hmotové řešení

Hmotové řešení domu je navrženo ve formě na sobě položených vzájemně natočených plochých kvádrů – jednotlivých bytových jednotek. Toto natočení a vzájemné vysunutí dodává domu eleganci a lehkost a zároveň vytváří příjemné komorní měřítko stavby na všech jejích fasádách. Zatímco fasády orientované do ulice a k sousedním pozemkům jsou prořezány úzkými pásy francouzských oken, jižní fasáda do zahrady je bohatě prosklená se zapuštěnými obytnými lodžiemi.

Více o architektonickém a materiálovém řešení a o dispoziích v  Projekt U Pernikářky 7

JRD s.r.o.

logoKorunní 810/104
101 00 Praha 10

telefon: +420 739 388 777
e-mail: info@jrd.cz

web: www.jrd.cz/cs

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Reality

Zdroj: Fotolia.com - Kevin

Jak směrovací číslo ovlivňuje délku vašeho života?

Výzkumníci z amerického Centra pro kontrolu a prevenci chorob (CDC) se nyní ve Státech zkusili zjistit, jak se adresa vašeho bydliště může promítnout do očekávané délky vašeho života. A nemají zrovna ...

Benešov, ilustrační obrázek © fotolia.com, Julia Mashkova

Nové bydlení vznikne v kasárnách v Benešově

V areálu bývalých Táborských kasáren v Benešově by měly vzniknout další bytové domy. Mají navazovat na zástavbu, která v pětadvacetihektarovém areálu vznikla už v minulých letech. Podle starosty ...

REKLAMA
REKLAMA