REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Cheb nabídne volné městské byty i firmám pro zaměstnance

Cheb nabídne firmám městské byty, které potřebují rekonstrukci, aby je využily pro své zaměstnance. Město má takových bytů přes téměř 70 a jejich oprava by stála město přes 20 milionů korun, řekl to starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM).
Cheb nabídne volné městské byty i firmám pro zaměstnance

"Nabízíme jak občanům města, tak i firmám, a to je dnes atraktivní benefit pro zaměstnance, možnost byty rekonstruovat na své náklady a pak po řadu let si náklady odbydlet na sníženém nájemném," uvedl Jalovec. "Některé firmy už tuto možnost přivítaly a nabízejí, že pokud u nich zaměstnanec bude pracovat, jsou schopny jim zajistit touto formou ubytování," doplnil Jalovec.

Náklady na rekonstrukci bytů, které jsou neobsazené právě kvůli špatnému technickému stavu, se pohybují obvykle v řádech stovek tisíc korun na jeden byt. Město je sice postupně opravuje, ale možnost, že by do nich investoval nájemník nebo firma, by město uvítalo.

Cheb má asi 1200 městských bytů. Nájemníky do uvolněných bytů vybírá obvykle formou dražby, v níž zájemci nabízejí výši nájemného, které jsou ochotni platit. Menší zájem je hlavně o velké byty v centru města. I když městu u bytů nad 100 metrů čtverečních už nájem nezvyšuje, byty mají vysoké náklady na vytápění. Jde totiž obvykle o byty s vysokým stropem ve staré zástavbě, které se hůře vytápějí.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Benešov, ilustrační obrázek © fotolia.com, Julia Mashkova

Nové bydlení vznikne v kasárnách v Benešově

V areálu bývalých Táborských kasáren v Benešově by měly vzniknout další bytové domy. Mají navazovat na zástavbu, která v pětadvacetihektarovém areálu vznikla už v minulých letech. Podle starosty ...

Heřmanův Městec opraví lokalitu Na Haldách

Heřmanův Městec opraví lokalitu Na Haldách

Heřmanův Městec na Chrudimsku letos opraví lokalitu Na Haldách, která je v historickém jádru města. Opravy město připravovalo několik let, stát budou 17 milionů korun. Řekl to starosta Josef Kozel ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA