REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

V Mělníku přibudou sociální byty i další možnosti sociální pomoci

V Mělníku přibudou sociální byty i další možnosti sociální pomoci. Jde například o rozšíření poradenství a zvýšení kapacity centra seniorů, kde jsou především lůžka pro lidi s Alzheimerovou chorobou. Řekl to mělnický radní Milan Němec (ČSSD).
Mělník

Takzvané podporované bydlení pro tři desítky lidí má vzniknout v Dukelské ulici a sloužit obyvatelům, pro které je obtížné platit tržní nájem, například matkám s dětmi či seniorům. Projekt už prošel prvním kolem dotačního hodnocení, stát bude 14 milionů korun. O evropské dotaci by mělo být rozhodnuto do deseti měsíců, poté by případně mohla začít stavba.

Rozšířeno by také mohlo být centrum pro seniory, a to zhruba o padesát lůžek. "Projektová dokumentace zatím není hotová," uvedl Němec. Současná kapacita překračuje 200 míst, pro lidi s Alzheimerovou chorobou a podobně slouží přes 60 lůžek, což dlouhodobě nestačí. Město bude jednat s ministerstvem práce a sociálních věcí o možnosti získat investiční dotaci.

Město také zahájilo jednání o případném rozšíření poradenských služeb, a to o rodinné poradenství. Podle Němce by mohlo jít například o rodinnou terapii, tedy především řešení vztahů v rodině, což je prevencí dalších sociálních problémů.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Fotolia.com

Jak ušetřit peníze při stavbě nebo rekonstrukci rodinného domu?

Musíte znát celý proces. Kde se ho naučit? Klíčovým bodem, který umožňuje vznik kvalitního projektu i realizace rodinného domu, je znalost celého procesu, který vás čeká od výběru pozemku, přes návrh domu a projektovou dokumentaci, vyřízení povolení na úřadech až po realizaci ať už na klíč, nebo svépomocí.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA