REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Lidé v Kutné Hoře si od února připlatí za teplo

Lidé v Kutné Hoře si od února připlatí za teplo, které zdraží o pět procent na 615 Kč včetně DPH za gigajoule. Důvodem je nárůst cen od centrálního dodavatele, řekl to starosta Josef Viktora (ANO). Poukázal na to, že ceny energií nyní rostou v celé republice.
Lidé v Kutné Hoře si od února připlatí za teplo

"Pět procent nárůstu je pořád pod úrovní reálného růstu mezd," uvedl Viktora. Vzhledem k nynějším mírným zimám a zateplení bytových domů podle něj koncoví uživatelé zdražení příliš nepocítí.

Městská teplárna KH Tebis odebírá teplo od společnosti EC Kutná Hora, která vybudovala v areálu ČKD bioelektrárnu a teplo a elektřinu dodává i průmyslovým odběratelům. Bez navýšení ceny tepla by KH Tebis podle starosty prodělávala.

Ve středních Čechách se od Nového roku zdražilo teplo například v Kladně, a to o 3,5 procenta. Důvodem je růst cen všech dodavatelů. Od 1. ledna lidé v Kladně platí podle fakturačního místa až 616 Kč s DPH za gigajoule.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Stát otevírá debatu, jak ochránit vodu v ústavě

Stát otevírá debatu, jak ochránit vodu v ústavě

Ministerstva zemědělství a životního prostředí zahájila debatu o konkrétních možnostech ústavní ochrany vody jako přírodního zdroje. Ministerstvo zemědělství zadalo analýzu možností úprav zákonů, ...

REKLAMA
REKLAMA