REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Modernizace silnice z Chocně do Ústí n.O. skončí do roku 2020

Pardubický kraj pokračuje s modernizací silnice II/315 z Chocně do Ústí nad Orlicí. Zatím dokončil jeden a zčásti druhý ze čtyř úseků. Celá stavba za zhruba 230 milionů korun by měla být hotová v roce 2020. Modernizaci z větší části zaplatí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, uvedl mluvčí hejtmanství Dominik Barták.
Modernizace silnice z Chocně do Ústí n.O. skončí do roku 2020

Po více než ročních opravách byl letos v létě dokončen úsek Hrádek - průtah v délce 1,7 kilometru. Náklady dosáhly 53,5 milionu korun. Na druhém úseku z Louček po křižovatku v sousední obci Svatý Jiří se zatím opravila vozovka, zbývá ale ještě dokončit množství doprovodných staveb včetně chodníků nebo přeložky veřejného osvětlení. Letos se prostavělo deset milionů korun, celkově úsek vyjde na 87 milionů korun.

"Ihned po zahájení stavební sezony roku 2019 budeme pokračovat s dalšími navazujícími úseky až po křižovatku na Sloupnici. Současně bude na jaře roku 2019 zahájen i 700 metrů dlouhý takzvaný lesní úsek směrem na Hrádek," uvedl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Do roku 2020 se má modernizovat silnice ze Svatého Jiří po Hrádek. Projekt již získal příslib dotace, má vydané stavební povolení a byla uzavřena smlouva se stavební firmou. Náklady dosáhnou 49,2 milionu korun.

Jako poslední přijde na řadu silnice z Hrádku do Ústí nad Orlicí. Má již stavební povolení, čeká se na subvenci z evropských fondů. Bude také nutné vypsat tendr na dodavatele stavby. Cena se odhaduje na 46 milionů korun.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

REKLAMA
REKLAMA