REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Forum Nová Karolina v Ostravě prodána za 5,4 mld. Kč

Forum Nová Karolina je nadčasová budova s regionálním přesahem. Zájem je nemovitost dále dlouhodobě rozvíjet a posílit tak centrální část Ostravy v oblasti spotřeby, gastronomie, zábavy a služeb obecně.
Forum Nová Karolina, zdroj CBRE

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zastupovala REICO investiční společnost ČS, a. s., jednající na účet ČS nemovitostního fondu, při akvizici prestižního obchodního centra Forum Nová Karolina, nacházejícího se v srdci Ostravské metropole. Prodávající je společný podnik britské investiční skupiny Meyer Bergman a kanadského penzijního fondu HOOPP.

„Forum Nová Karolina je nadčasová budova s regionálním přesahem. Součástí naší investiční strategie bude nemovitost dále dlouhodobě rozvíjet a posílit tak centrální část Ostravy v oblasti spotřeby, gastronomie, zábavy a služeb obecně,“ dodává Tomáš Jandík, člen představenstva REICO IS ČS, zodpovědný za nemovitostní složku fondu.

Forum Nová Karolina

Forum Nová Karolina v centru Ostravy je dominantní regionální nákupní středisko zastřešující přes 200 maloobchodních jednotek a celkem 58 431 m2 pronajímatelných ploch. Nabízí širokou škálu obchodů, jako jsou C&A, Albert hypermarket, Marks & Spencer, Peek & Cloppenburg, Cinema City, H&M, Intersport a další. Akvizicí nákupního střediska se ČS nemovitostní fond po více než třech letech investičně vrací do Ostravy. V roce 2015 zde ČS nemovitostní fond prodal budovu v ulici Antonína Macka, kde byla hlavním nájemcem Cestovní kancelář Fischer.

Nákupní centra jako investiční produkt jsou stále vysoce atraktivní

„I díky Foru Nová Karolina, se budou maloobchodní transakce podílet na přibližně třetině celkového objemu investic v letošním roce. Stále vnímáme silnou poptávku po kvalitních nákupních centrech od zahraničních i místních investorů. Je však nutno zmínit, že podíl místních investorů na celkových investicích i nadále vzrůstá. Očekáváme, že se letos přiblíží k 50 %. Dostáváme se tak na úroveň vyspělých západních trhů. Jsme rádi, že ČS nemovitostní fond, největší český podílový fond, se stal vlastníkem takto významného centra a věříme, že pod jeho správou bude centrum prosperovat a bude i nadále oslovovat současných, ale i nových návštěvníků centra,“ doplňuje Katarína Brydone, Head of Retail, společnosti CBRE.

Nákupní centra jako investiční produkt jsou stále vysoce atraktivní, a to i navzdory rostoucímu ecommerce. Vývoj tržeb v regionálních nákupních centrech v České republice vykazuje od roku 2015 velmi silnou dynamiku se 7 – 12% meziročními nárůsty (CBRE Shopping Centre Index). Podobný trend lze očekávat v roce 2018, kdy byla kupní síla obyvatel posilovaná dobrou ekonomickou situaci (růst HDP, mezd, nízká nezaměstnanost). V roce 2019 očekáváme i nadále meziroční narůst, který však bude díky slábnoucí ekonomice menší.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Reality

zdroj: Fotolia.com - ah_fotobox

Na co si dát pozor při výběru družstevního bytu

Družstevní byt je často levnější způsob, jak si zajistit bydlení. I proto je pro řadu lidí stále lákovou alternativou oproti pořízení vlastního bytu či domu. Koupě družstevního podílu se ovšem od ...

REKLAMA
REKLAMA