REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Brno chce dát na investice do škol příští rok 167 milionů

Brno chce dát v příštím roce 167 milionů korun městským částem na investice do škol. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Dříve město dávalo na rekonstrukce škol desítky milionů. V posledních letech je to kolem 170 milionů a letos to bylo asi 200 milionů.
Škola v Brně

Radní dnes doporučili, aby přerozdělení peněz schválilo zastupitelstvo. "Po zkušenostech z uplynulých let, kdy měly městské části časový problém s realizací výběrových řízení na dodavatele a zhotovitele, je navrženo řešit poskytnutí transferů pro rok 2019 ještě v letošním roce. Tím městské části získají dostatečný časový prostor k uskutečnění výběrových řízení," uvedl Hladík. Podle něj by se tak práce měly bez problémů uskutečnit o letních prázdninách.

Cílem je především odstranit havarijní stav budov, ale také zlepšit podmínky dětí a žáků v základních i mateřských školách. Peníze poslouží například na multifunkční hřiště při MŠ Kamechy, na rekonstrukci bazénu v ZŠ Arménská, na rekonstrukci střechy ZŠ Jana Babáka, na opravu bazénu v ZŠ Labská nebo na výměnu rozvodů vody a kanalizace v ZŠ Mutěnická.

Brno zřizuje kolem 140 mateřských škol, které navštěvuje asi 12 000 dětí, a 70 základních škol, kam chodí skoro 30 000 žáků.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Stát otevírá debatu, jak ochránit vodu v ústavě

Stát otevírá debatu, jak ochránit vodu v ústavě

Ministerstva zemědělství a životního prostředí zahájila debatu o konkrétních možnostech ústavní ochrany vody jako přírodního zdroje. Ministerstvo zemědělství zadalo analýzu možností úprav zákonů, ...

REKLAMA
REKLAMA