REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Pražská kanalizační síť je domovem několika miliónů potkanů

Deratizátoři PVK potkanům naservírovali třináct a půl tisíce kilogramů nástrah. Pravidelnou deratizací kanalizace se daří udržovat počet potkanů na přiměřené úrovni.

Deratizátoři Pražských vodovodů a kanalizací se letos při plošné deratizaci stokové sítě, která probíhala od dubna do října, nenudili. Zamířili ke třinácti a půl tisícům kanalizačních vstupů a do každého z nich uložili jeden kilogram nástrah.

„Potkani se tradičně hojně nacházejí v okolí Botiče a Rokytky. Na kritická místa vyrazili deratizátoři opakovaně,“ uvedl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací, které mají v hlavním městě plošnou deratizace na starosti.

Pražská kanalizační síť je domovem několika miliónů potkanů. Pravidelnou deratizací kanalizace se daří udržovat počet potkanů na přiměřené úrovni. Bohužel mnoho potkanů je také na povrchu okolo popelnic a v neošetřované zeleni, kam obyvatelé vyhazují odpadky. Rovněž zvýšený stavební ruch vyhání potkany z kanalizace na povrch. Také v okolí stanovišť bezdomovců je výskyt potkanů velmi hojný.

Zdroj: Fotolia.com - Alfons Ven

K hubení potkanů PVK používají přípravek Hubex – požerové nástrahy vhodné do vlhkého prostředí. Ty obsahují například pekařské drobky, šrot, kukuřici, čokoládu, tuk a účinnou látku antikoagulant.

V příštím roce proběhne plošná deratizace pražské stokové sítě opět od dubna do října.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Bazén, ilustrační obrázek, foto D. Kopačková, redakce

Vysoké teploty = ideální čas na kontrolu vody v bazénech

Akreditovaná laboratoř Pražských vodovodů a kanalizací nabízí všem zájemců rozbory vody z jejich bazénů, ale i z přírodních zdrojů. Mikrobiologický a fyzikálně-chemický rozbor u soukromých bazénů ...

REKLAMA
REKLAMA