REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Středočeský kraj dokončuje přípravu doprovodných staveb k D3

Středočeský kraj pokročil s přípravami na výstavbu obchvatů Jesenice a Jílového u Prahy. Obě silnice, důležité pro plánovanou dálnici D3 z Prahy na jih, se mají začít budovat v příštím roce. Práce si vyžádají 216, respektive 168 milionů korun. Hejtmanství zároveň chystá další doprovodné stavby k D3, uvedla Helena Frintová z krajského úřadu.
Středočeský kraj dokončuje přípravu doprovodných staveb k D3

V případě první etapy obchvatu Jesenice jsou dokončeny průzkumné práce, znalecké posudky a je zpracována dokumentace ke stavebnímu povolení. Severní obchvat Jílového má schválenou a vydanou aktualizovanou dokumentaci k územnímu rozhodnutí.

Kraj investorsky zajišťuje také stavbu druhé etapy Vestecké spojky a mimoúrovňové křižovatky u exitu 4 na dálnici D1. Už letos se začala stavět a do prosince by měla být dokončena okružní křižovatka Mariánovice-západ.

Všechny tyto akce budou financovány ze Státního fondu dopravní infrastruktury a vyjdou dohromady na 3,1 miliardy korun. Další přeložky důležité pro D3 připravuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Středočeský úsek D3 bude měřit 58,4 kilometru, z toho přibližně sedm kilometrů povede tunely. Cena stavebních prací má být 37,9 miliardy korun bez DPH. Dálnice D3 v úseku Praha-Tábor by se podle nedávného vyjádření ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) měla začít stavět v roce 2021.

"Stavba dálnice D3 je pro nás naprostou prioritou. Rozhodně chceme, aby se do konce našeho volebního období, tedy do roku 2020, dopravní stavby, které s D3 s ní úzce souvisejí, pohnuly dopředu a některé, které zajišťuje kraj, už byly úspěšně dokončeny anebo byla zahájena realizace," uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Zdroj: Fotolia.com - rainer-fuhrmann

Karlovarský kraj chystá další část cyklostezky podél Ohře

Karlovarský kraj připravuje další část páteřní cyklostezky podél Ohře směrem na Ústecký kraj. Trasa mezi Všeborovicemi a Šemnicemi má stát podle projektu 22,5 milionu korun, řekl dnes ČTK krajský radní pro oblast regionálního rozvoje Josef Janů (Piráti).

zdroj: fotolia.com

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí v EU druhý nejvyšší

Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí klesl z 9,9 procenta na konci loňského roku na 9,4 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl druhý nejvyšší. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V celé EU se ceny zvýšily v průměru o čtyři procenta.

Zdroj: Fotolia.com

Nové památky UNESCO budou potřebovat parkoviště, ale i opravy

Památky hornické minulosti v Karlovarském kraji, které jsou nově zapsány na seznam UNESCO, budou potřebovat například nová parkoviště, některé také opravy. Obce, v nichž leží, také očekávají vzájemnou spolupráci jak mezi sebou, tak i s Karlovarským krajem.

Praha obecní byty

V Praze mezi lety 2011 a 2018 vzniklo 472 obecních bytů

Výstavba obecních bytů v metropoli byla poměrně velká v 90. letech, od roku 2010 se prakticky zastavila. Vyplývá to z analýzy bytového fondu Prahy a jejích městských částí, kterou vypracoval městský Institut plánování a rozvoje (IPR). Od roku 1991 podle ní město či radnice získaly asi 12 600 bytů, od roku 2011 do ...

Boj Číny se znečištěním ovzduší může podpořit solární energetiku

Boj Číny se znečištěním ovzduší může podpořit solární energetiku

Úsilí Číny o snížení chronického znečištění ovzduší by mohlo až o 13 procent zvýšit její možnosti generovat solární energii, neboť umožní, aby se na Zemi dostalo více slunečního světla. Uvádí to studie vědců ze Švýcarska, Nizozemska a Číny, o níž informoval časopis Nature Energy.

REKLAMA