REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Komfortní bydlení v každém věku: Rodinný dům pro seniory

Dům VEXTA SENIOR splňuje přání starších lidí na vlastní bydlení v rodinném domě. Je koncipován jak pro potřeby starších lidí, tak pro osoby se sníženou schopností pohybu včetně vozíčkářů. Dům pro seniory je projektován jako přízemní dům o dispozici 3+kk o optimální podlahové ploše 68 m2.

Pro výstavbu jsou použité osvědčené materiály, konstrukční řešení a jednoduché technologie. Dokončený dům přitom, nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, což opět ocení právě senioři, ale i osoby tělesně (pohybově i jinak, např. slepci) jakkoli handicapované. S tím koresponduje i fakt, že dům VEXTA SENIOR je bezbariérový.

Tento dům jsme navrhli, pro ty, kteří vědí, že ve vyšším věku může být problém pohybovat se snadno po schodech, nebo třeba komfortně vlézt do „jakékoliv“ vany. A zároveň si uvědomujeme, že peněz není nikdy nazbyt, a tomu jsme přizpůsobili i cenu domu. Dům SENIOR má navíc výborné tepelně-izolační vlastnosti. A pokud máte například možnost topit dřevem, skoro ničím jiným topit nemusíte.

RD Vexta senior

Dům je navržen pro výstavbu na betonové základové desce, nosné konstrukce stěn jsou z dřevěných KVH hranolů, obvodové stěny jsou zateplené. Střecha je dřevěné vazníkové konstrukce, na kterou jsou položené betonové střešní tašky, okna a dveře jsou plastová, vícekomorová a s izolačním trojsklem. V domě se vytápí elektrickými přímotopy a krbovými kamny. Ohřev vody zajišťuje elektrický bojler.

Dispozice domu jsou vyřešené jednoduše a prakticky. Hlavní obytný prostor je spojen s kuchyňským koutem, přičemž z obýváku se pohodlně dostaneme na terasu. Z malé chodby o celkové ploše 4,71 m2 je přístup do obou samostatných pokojů, do koupelny a WC, do šatny a zádveří. Ze zádveří se dostaneme do technické místnosti. Pokoje mají pohodlné půdorysy 11,7 a 8,46 m2, hlavní obytný prostor 28,3 m včetně kuchyňského koutu. Jednoduchý kompaktní tvar domu zlepšuje jeho tepelně izolační vlastnosti.

VEXTA SENIOR je ta právná volba bydlení pro seniory.

Kontakt: Vextadomy, Dřevostavby pro každého, 800 900 963, info@vextadomy.cz

VEXTA a.s.

logo
Hovorčovická 137
250 65 Bořanovice-Pakoměřice

zelená linka: 800 900 963
e-mail: drevostavby@vexta.cz

web: www.vextadomy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Energeticky efektivní budovy mohou zachraňovat životy. Dává to smysl?

Energeticky efektivní budovy mohou zachraňovat životy. Dává to smysl?

Ve Spojených státech amerických jsou budovy odpovědné za spotřebu 40 % veškeré energie. Ukazovat prstem na USA se pochopitelně nemusí Evropanům vyplatit, protože už nás ta samá hodnota atakuje hranici 55 %. A právě proto by nás měla zajímat prakticky laděná studie, za níž stojí univerzita v Yale a ekonomové z týmu…

Zdroj: TZB-info

Jak rekonstruovat a provozovat bytový dům? Poradíme na konferenci. Registrujte se!

S rozvojem technologií, zvyšováním podpory z dotačních programů a s novými povinnostmi z oblasti elektromobility čekají nové i stávající bytové domy nové investice. Jak se na ně připravit a kde na ně vzít? I to bude tématem konference Rekonstrukce a provoz bytových domů, kterou pořádá portál TZB-info 3. listopadu v…

Nová zelená úsporám, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Začíná příjem žádostí do další etapy Nové zelené úsporám, nabídne 39 mld. Kč

Dnes začíná příjem žádostí do další etapy dotačního programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Na ekologická opatření má být do roku 2030 k dispozici nejméně 39 miliard korun z národních i evropských zdrojů. Podobu této části představili zástupci Ministerstva životního prostředí (MŽP) a Státního fondu životního prostředí…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA