REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Komfortní bydlení v každém věku: Rodinný dům pro seniory

Dům VEXTA SENIOR splňuje přání starších lidí na vlastní bydlení v rodinném domě. Je koncipován jak pro potřeby starších lidí, tak pro osoby se sníženou schopností pohybu včetně vozíčkářů. Dům pro seniory je projektován jako přízemní dům o dispozici 3+kk o optimální podlahové ploše 68 m2.

Pro výstavbu jsou použité osvědčené materiály, konstrukční řešení a jednoduché technologie. Dokončený dům přitom, nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, což opět ocení právě senioři, ale i osoby tělesně (pohybově i jinak, např. slepci) jakkoli handicapované. S tím koresponduje i fakt, že dům VEXTA SENIOR je bezbariérový.

Tento dům jsme navrhli, pro ty, kteří vědí, že ve vyšším věku může být problém pohybovat se snadno po schodech, nebo třeba komfortně vlézt do „jakékoliv“ vany. A zároveň si uvědomujeme, že peněz není nikdy nazbyt, a tomu jsme přizpůsobili i cenu domu. Dům SENIOR má navíc výborné tepelně-izolační vlastnosti. A pokud máte například možnost topit dřevem, skoro ničím jiným topit nemusíte.

RD Vexta senior

Dům je navržen pro výstavbu na betonové základové desce, nosné konstrukce stěn jsou z dřevěných KVH hranolů, obvodové stěny jsou zateplené. Střecha je dřevěné vazníkové konstrukce, na kterou jsou položené betonové střešní tašky, okna a dveře jsou plastová, vícekomorová a s izolačním trojsklem. V domě se vytápí elektrickými přímotopy a krbovými kamny. Ohřev vody zajišťuje elektrický bojler.

Dispozice domu jsou vyřešené jednoduše a prakticky. Hlavní obytný prostor je spojen s kuchyňským koutem, přičemž z obýváku se pohodlně dostaneme na terasu. Z malé chodby o celkové ploše 4,71 m2 je přístup do obou samostatných pokojů, do koupelny a WC, do šatny a zádveří. Ze zádveří se dostaneme do technické místnosti. Pokoje mají pohodlné půdorysy 11,7 a 8,46 m2, hlavní obytný prostor 28,3 m včetně kuchyňského koutu. Jednoduchý kompaktní tvar domu zlepšuje jeho tepelně izolační vlastnosti.

VEXTA SENIOR je ta právná volba bydlení pro seniory.

Kontakt: Vextadomy, Dřevostavby pro každého, 800 900 963, info@vextadomy.cz

VEXTA a.s.

logoHovorčovická 137
250 65 Bořanovice-Pakoměřice

zelená linka: 800 900 963
e-mail: drevostavby@vexta.cz

web: www.vextadomy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Památky, prohlášení památkou

O památkovou ochranu ročně přijde 20 až 30 nemovitostí

Ministerstvo kultury (MK) ročně zruší památkovou ochranu dvou až tří desítek nemovitostí. Byť se rušením ochrany zabývá méně často než jejím udílením novým objektům, ročně posoudí a ukončí až 80 ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška