REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Komfortní bydlení v každém věku: Rodinný dům pro seniory

Dům VEXTA SENIOR splňuje přání starších lidí na vlastní bydlení v rodinném domě. Je koncipován jak pro potřeby starších lidí, tak pro osoby se sníženou schopností pohybu včetně vozíčkářů. Dům pro seniory je projektován jako přízemní dům o dispozici 3+kk o optimální podlahové ploše 68 m2.

Pro výstavbu jsou použité osvědčené materiály, konstrukční řešení a jednoduché technologie. Dokončený dům přitom, nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, což opět ocení právě senioři, ale i osoby tělesně (pohybově i jinak, např. slepci) jakkoli handicapované. S tím koresponduje i fakt, že dům VEXTA SENIOR je bezbariérový.

Tento dům jsme navrhli, pro ty, kteří vědí, že ve vyšším věku může být problém pohybovat se snadno po schodech, nebo třeba komfortně vlézt do „jakékoliv“ vany. A zároveň si uvědomujeme, že peněz není nikdy nazbyt, a tomu jsme přizpůsobili i cenu domu. Dům SENIOR má navíc výborné tepelně-izolační vlastnosti. A pokud máte například možnost topit dřevem, skoro ničím jiným topit nemusíte.

RD Vexta senior

Dům je navržen pro výstavbu na betonové základové desce, nosné konstrukce stěn jsou z dřevěných KVH hranolů, obvodové stěny jsou zateplené. Střecha je dřevěné vazníkové konstrukce, na kterou jsou položené betonové střešní tašky, okna a dveře jsou plastová, vícekomorová a s izolačním trojsklem. V domě se vytápí elektrickými přímotopy a krbovými kamny. Ohřev vody zajišťuje elektrický bojler.

Dispozice domu jsou vyřešené jednoduše a prakticky. Hlavní obytný prostor je spojen s kuchyňským koutem, přičemž z obýváku se pohodlně dostaneme na terasu. Z malé chodby o celkové ploše 4,71 m2 je přístup do obou samostatných pokojů, do koupelny a WC, do šatny a zádveří. Ze zádveří se dostaneme do technické místnosti. Pokoje mají pohodlné půdorysy 11,7 a 8,46 m2, hlavní obytný prostor 28,3 m včetně kuchyňského koutu. Jednoduchý kompaktní tvar domu zlepšuje jeho tepelně izolační vlastnosti.

VEXTA SENIOR je ta právná volba bydlení pro seniory.

Kontakt: Vextadomy, Dřevostavby pro každého, 800 900 963, info@vextadomy.cz

VEXTA a.s.

logo
Hovorčovická 137
250 65 Bořanovice-Pakoměřice

zelená linka: 800 900 963
e-mail: drevostavby@vexta.cz

web: www.vextadomy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Zateplování, Kingspan, ilustrační obrázek, foto redakce

Energetická střediska EKIS poradí zdarma s úsporami energií

Energetické konzultační a informační středisko - tedy EKIS poradí podnikatelům, správcům bytových domů i obyvatelům rodinných domů, jak uspořit energie. Techničtí specialisté pomohou s přípravou konkrétních řešení. Konzultace jsou dvakrát týdně zdarma.

Zateplení fasády, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com, m_kara

Na bezúročné úvěry na zateplování domů má fond investic miliardu

Na bezúročné úvěry na zateplování bytových domů má Státní fond podpory investic (SFPI) vyčleněnu miliardu korun. V programu Zateplování aktuálně přijal 118 žádostí za 440 milionů korun. Úvěr je možné získat od 500.000 do 90 milionů korun na dobu 20 let. Sdělilo to ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), pod které fond…

Řeka, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Orlice se u Týniště po 30 letech vrátila do původního koryta

Řeka Orlice se u Týniště nad Orlicí na Rychnovsku po více než 30 letech vrátila do původního koryta a její tok se prodloužil o 400 metrů. Práce na převedení řeky do odstaveného meandru zvaného Jordán zahájil státní podnik Povodí Labe v říjnu 2019. Umělé koryto zkrácení řeky, které vzniklo na konci 80. let minulého…

Letiště Saudská Arábie, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Saúdská Arábie začne stavět futuristické ekologické město

Saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán představil megaprojekt futuristického ekologického města, v němž podle něj "nebudou auta, ulice, ani uhlíkové emise" a lidé budou žít v souladu s přírodou díky vysoce vyspělým technologiím. S výstavbou města, v němž má žít milion lidí, chce Rijád začít už letos v…

Rohový dům s vůní modřínu na malé parcele

Rohový dům s vůní modřínu na malé parcele

Okolo původní garáže vyrostla v Brandýse nad Orlicí impozantní stavba, která se svým tvarem plně přizpůsobuje relativně malé rohové parcele. Součástí domu je i venkovní terasa s navazující zahradou chráněná před pohledy z ulice. Kolemjdoucí jistě osloví precizní fasáda z modřínových prken.

REKLAMA