REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

OBZOR jako první český výrobce přichází s vypínačem na vodu

Zlínský OBZOR míří v příštím týdnu do Prahy na prestižní Designblok se zajímavou novinkou. K blížícímu se padesátému výročí firmy přichází jako první český výrobce s vypínačem určeným na vodu. Právě ten bude jedním z největších lákadel firmy na šestnáctém ročníku Prague Design and Fashion Weeku.

„Naší snahou bylo hlavně inspirovat a nalézt originální řešení pro designéry a návrháře, kteří chtějí některé věci vidět jinak. Chápeme, že se naše novinka nehodí do všech prostor. Přesto nalezne uplatnění v domácnostech, veřejných prostranstvích, ale i u handicapovaných lidí,“ informovala marketinková manažerka OBZORU Magda Sívková. Výhodou vypínače oproti běžným vodovodním bateriím bez fotobuňky je především zachování jeho čistoty. „Mnoho lidí využívajících veřejné WC se bojí pustit si vodu baterií, jelikož na ni předtím sahalo spoustu cizích lidí. Je to pro ně zkrátka nehygienické. Vypínač umístěný vedle umyvadla by vše vyřešil jedním stisknutím tlačítka, třeba i loktem“ doplnila marketingová manažerka Magda Sívková.

Se zajímavým poznatkem se také setkala hlavní architektka expozice Obzoru na Designbloku. Jedna z jejích přítelkyň z blízkého okolí uvedla vtipnou historku, jak její manžel každý den pořádá soukromý závod se sprchou. „Závodí totiž s proudem studené vody. Rád se sprchuje v horké vodě, a tu si samozřejmě musí nejdříve odpustit. Musí tak vejít do poměrně velkého sprchového koutu, pustit si vodu a rychle utíkat pryč, aby nebyl mokrý. Vypínač na vodu vedle sprchového koutu by případ poměrně elegantně vyřešil,“ vzpomíná na rozhovor bytová architektka Kristýna Jandíková.

Kromě vypínače na vodu míří jedna z nejstarších firem na Zlínsku do Prahy s mnoha dalšími novinkami, jakými jsou například i domovní vypínače a zásuvky řady Decente v nových unikátních barvách. „Výstavní prostor secesního hotelu Evropa jsem chtěla pojmout hravě a interaktivně, aby si lidé sami chtěli na vypínače sáhnout. Ne se jen koukat,“ uvedla zlínská bytová designérka Kristýna Jandíková. Výstavní plocha OBZORU je také obohacena o nápisy na stěnách s různými motivy. „Návštěvníky jistě upoutá nápis rožni. Vím, že toto slovo je typické pro moravské nářečí jako pokyn k rozsvícení světla, ale v Čechách si lidé představí opékání selete. Mně přišel zajímavý kontrast mísící se s kořeny naší kultury a moderního umění. Proto jsem prvek do výstavy zakomponovala,“ uvedla Kristýna Jandíková. Když navrhovala místnost pro Designblok, snažila se v expozici využít právě Genia loci. „Hned při vstupu na vás dýchne historie. Nechtěla jsem jej nějak zakrývat, a tak jsem ho použila do návrhu. Hned se mi spojila staronová kombinace zavěšených textilních kabelů s objímkou. To dalo základ celému návrhu,“ doplnila designérka Jandíková.

Pražský Designblok navštívilo v minulém roce přes šedesát tisíc lidí. Zlínský OBZOR se zaměřuje převážně na výrobu  a distribuci váčkových spínačů, drobných elektromechanických výrobků, dílů pro automobilový průmysl, kovových dílů, zdravotnických potřeb, nebo vstřikování plastů. V současné době zaměstnává na 300 pracovníků a jeho roční obrat činí 150 milionů korun.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Designblok '14

Zdroj: Studio Aisslinger

Světoví designéři neuznávají trendy, důležité jsou pro ně trvalé hodnoty

Zeptáte-li se prominentních designérů, jaké jsou současné trendy, zpravidla ukážou na kolekci svých vlastních děl a slovo trendy nahradí slovem hodnoty. Je nesporné, že módní trendy jsou prchavé a hodnoty stále stejné: kvalitní řemeslo, smysl pro proporce, a především originální nápad.

Nenechte si ujít užitečné informace ze světa stavebnictví

Nenechte si ujít užitečné informace ze světa stavebnictví

Stavíte rodinný dům? Rekonstruujete byt? Řešíte majetkové problémy se sousedem? Hledáte informace o dotacích na stavbu? Potřebujete inspiraci pro váš interiér? Na ESTAV.cz radí odborníci z praxe. Nenechte si utéct jejich články.

Originální materiály pro originální interiér

Originální materiály pro originální interiér

Na interiéry dnešní doby je kladeno stále více nároků, jedním z hlavních je originalita a osobitost. Nikdo většinou nechce mít doma stejnou skříňku, postel nebo knihovnu jako soused. Hlavním nástrojem ke splnění tohoto požadavku je zakázková výroba nábytku a s ní spojené i rozličné materiály.