REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Střešní okna s cenově výhodnými energeticky úspornými trojskly U4 a U5

Střešní okna jsou optimálním řešením využívaným v moderním stavebnictví. Přináší více světla do interiéru, zajišťují výhled vně bytu a také umožňují provětrání podkroví. Podle typu podkroví a specifických požadavků zákazníka lze pro každou místnost zvolit optimální typ střešního okna.

V nabídce střešních oken s cenově výhodným trojsklem se zasklením U4 a U5 nacházíme celou řadu výrobků, do této skupiny patří výklopně-kyvná okna, kyvná okna nebo okna se zvýšeno osou otáčení.

Okna vynikají velmi dobrými parametry, vysokou kvalitou zpracování a úsporností tepelné energie. Mezi hlavní výhody těchto oken patří zejména energeticky úsporné a cenově výhodné trojsklo U4 a U5 s nízkým součinitelem prostupu tepla, u oken se zasklením U4 je Uw=1,1 W/m2K, u U5 je Uw=0,97 W/m2K.

Okna s kyvnou konstrukcí se závěsy umístěnými v polovině výšky okna se vyznačují pohodlnou obsluhou, a jsou vybavená automatickou ventilační klapkou V40 nebo V35 pro přísun optimálního množství vzduchu. Díky vakuové impregnaci dřeva, systému vedení křídla a hliníkovým profilům chránícím před povětrnostními podmínkami se okna vyznačují vysokou odolností.

Výklopně-kyvná střešní okna preSelect

Střešní okna nové generace preSelect jsou vybavená dvěma oddělenými funkcemi otevírání – výklopnou a kyvnou. Oddělené funkce otevírání zajišťují stabilitu a zvyšují bezpečnost při užívání. Výklopná funkce v rozsahu 0-35° umožňuje snadný přístup k oknu, zvětšuje tak užitnou plochu místnosti a poskytuje neomezený výhled do okolí. Kyvná funkce s úhlem otočení do 180° naopak slouží k mytí vnějšího skla a stažení markýzy. Volbu funkce zajišťuje přepínač preSelect umístěný v horní polovině rámu. Rozsah montáže je 15-55°.

Kyvná střešní okna

Oblíbená konstrukce oken se závěsy umístěnými v polovině výšky okna. Pohodlnou obsluhu okna přináší klika Elegant umístěná v dolní části křídla. Klika umožňuje spárové větrání ve dvou polohách. Pojistka blokující křídlo v poloze pootočené o 180° umožňuje umytí vnější strany zasklení a stažení markýzy. Široké spektrum vnitřních i předokenních doplňků a příslušenství.  Rozsah montáže je 15-90°.

Okna se zvýšenou osou otáčení

Kyvná okna s osou otáčení umístěnou nad středem okna tak, aby se dokonce i vysoká osoba mohla pohodlně dostat ke spodní hraně otevřeného okna. Jedná se o největší (nejdelší) jednokřídlá střešní okna dostupná na trhu s výškou až 206 cm. Široká paleta vnitřních i vnějších doplňků. Rozsah montáže je 20-65°.

Od ledna 2018 se nabídka střešních oken se zasklením U4 rozšířila o kyvná plastová okna PTP - V vybavená levnější verzí trojskla – zasklením U4. Celkový součinitel prostupu tepla u oken PTP-V U4 se standardním lemováním má hodnotu Uw=1,1 W/m2K.

Okna PTP-V U4 mají všechny charakteristické vlastnosti plastových oken FAKRO, výborně se hodí na příklad do místností se zvýšeným výskytem vlhkosti např. do kuchyní nebo koupelen. Okna jsou dostupná rovněž v dekoru zlatý dub a borovice, vyrábí se i v atypických rozměrech.

FAKRO CZECH s.r.o.

logo
Ostravská 555/24
737 01 Český Těšín

telefon: +420 558 712 629
e-mail: fakro@fakro.cz

web: www.fakro.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Energeticky úsporné výrobky FAKRO

Energeticky úsporné výrobky FAKRO

FAKRO odráží ideu energetické účinnosti ve své nabídce energeticky úsporných výrobků, které představují komplexní řešení k omezování tepelných ztrát.

Jak vybrat kvalitní okno? Existují čtyři zásadní rady, jak vybrat to ideální

Jak vybrat kvalitní okno? Existují čtyři zásadní rady, jak vybrat to ideální

Jaro je v plném proudu a konečně krásné počasí nabízí ideální příležitost pro rozjezd stavebních a rekonstrukčních projektů, které jste v uplynulých zimních měsících plánovali. Pokud součástí vašich stavebních projektů je i pořízení plastových oken, dáme vám několik tipů, jak takové okno správně vybrat. Společnost ...

Nejlepší alternativa ke klimatizaci – markýzy FAKRO

Nejlepší alternativa ke klimatizaci – markýzy FAKRO

Letošní jaro sebou nese řadu příprav na blížící se vedra. Během horkých dnů dovnitř místností proniká sluneční záření, které může způsobit značné zvýšení teploty nejenom v podkroví, ale v celé budově. Nejlepším řešením jsou předokenní markýzy AMZ.

REKLAMA
REKLAMA