REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Stavbaři na jihu Moravy dokončili v pololetí méně bytů než loni

Stavbaři letos v prvním pololetí dokončili na jihu Moravy 1668 bytů. Je to o 370 méně než za prvních šest měsíců loňského roku. Vyplývá to z informací, které zveřejnila brněnská pobočka Českého statistického úřadu (ČSÚ). Ve srovnání s loňskem klesl i počet vydaných stavebních povolení.
Počet dokončených bytů na jihu Moravy klesl, Ilustrační obrázek, © Fotolia.com

Dokončená výstavba v prvním pololetí v kraji poklesla o 18,2 procenta. Na počtu dokončených bytů v celé republice se kraj podílel 11,2 procenta, ve srovnání krajů byl počet dokončených bytů třetí nejvyšší. Jihomoravský kraj je spolu s Prahou jediný, kde meziročně dokončená bytová výstavba poklesla.

Bytů, jejichž stavba v prvním pololetí začala, ve srovnání s rokem 2017 sice přibylo, ale pouze o 0,5 procenta. Stavební firmy začaly stavět 1998 bytů, což je druhý nejvyšší počet mezi kraji hned za Středočeským krajem. Největší podíl zahájených bytů byl v rodinných domech, 54,5 procenta, bytů v nových bytových domech bylo 20,2 procenta.

V prvním pololetí letošního roku ubylo v meziročním srovnání i stavebních povolení. Úřady jich v kraji vydaly 4211, což je o 303 povolení, tedy 6,7 procenta méně. Stavebních povolení bylo méně než loni vydáno v dalších šesti krajích, a to v Praze, Plzeňském, Karlovarském, Pardubickém, Olomouckém a Zlínském kraji.

Předpokládaná hodnota staveb, na které bylo v prvním pololetí vydáno stavební povolení, poklesla v kraji o 2,3 miliardy korun na 16,6 miliardy.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Senát podpořil výstavbu dálnic ve Zlínském kraji

Senát podpořil výstavbu dálnic ve Zlínském kraji

Senát podpořil urychlení výstavby dálnic z Otrokovic do Břeclavi a z Hulína na hranice se Slovenskem, které by měly zlepšit dopravní situaci ve Zlínském kraji. Horní komora Parlamentu se záležitostí ...

SFDI bude příští rok hospodařit s 86,3 miliardy korun

SFDI bude příští rok hospodařit s 86,3 miliardy korun

Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), ze kterého jsou financovány zejména stavby a opravy silnic a železnic, se příští rok zvýší na 86,3 miliardy korun. Je to téměř o 14 miliard Kč ...

Nový stavební zákon, územní plánování

Odmítne vláda návrh ODS na změny ve stavebním řízení?

Návrh poslanců ODS na změny ve stavebním řízení zřejmě narazí na nesouhlas vlády. Vláda na středečním zasedání zřejmě odmítne návrh občanských demokratů vypustit ze stavebního zákona ustanovení, ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška