REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Stavbaři na jihu Moravy dokončili v pololetí méně bytů než loni

Stavbaři letos v prvním pololetí dokončili na jihu Moravy 1668 bytů. Je to o 370 méně než za prvních šest měsíců loňského roku. Vyplývá to z informací, které zveřejnila brněnská pobočka Českého statistického úřadu (ČSÚ). Ve srovnání s loňskem klesl i počet vydaných stavebních povolení.
Počet dokončených bytů na jihu Moravy klesl, Ilustrační obrázek, © Fotolia.com

Dokončená výstavba v prvním pololetí v kraji poklesla o 18,2 procenta. Na počtu dokončených bytů v celé republice se kraj podílel 11,2 procenta, ve srovnání krajů byl počet dokončených bytů třetí nejvyšší. Jihomoravský kraj je spolu s Prahou jediný, kde meziročně dokončená bytová výstavba poklesla.

Bytů, jejichž stavba v prvním pololetí začala, ve srovnání s rokem 2017 sice přibylo, ale pouze o 0,5 procenta. Stavební firmy začaly stavět 1998 bytů, což je druhý nejvyšší počet mezi kraji hned za Středočeským krajem. Největší podíl zahájených bytů byl v rodinných domech, 54,5 procenta, bytů v nových bytových domech bylo 20,2 procenta.

V prvním pololetí letošního roku ubylo v meziročním srovnání i stavebních povolení. Úřady jich v kraji vydaly 4211, což je o 303 povolení, tedy 6,7 procenta méně. Stavebních povolení bylo méně než loni vydáno v dalších šesti krajích, a to v Praze, Plzeňském, Karlovarském, Pardubickém, Olomouckém a Zlínském kraji.

Předpokládaná hodnota staveb, na které bylo v prvním pololetí vydáno stavební povolení, poklesla v kraji o 2,3 miliardy korun na 16,6 miliardy.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška