REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Stavební firma chce po Hradci Králové náhradu přes 16 milionů Kč

Stavební firma Prima požaduje po Hradci Králové náhradu, mimo jiné ušlého zisku, víc než 16,7 milionu korun. Spor se týká smlouvy o rekonstrukci Základní umělecké školy Střezina, kterou chtělo město ukončit, firma ale od kontraktu na konci června odstoupila. Hradecký magistrát požadavek firmy označil za absurdní. Informaci, kterou dnes na twitteru uvedla Česká televize, potvrdil to náměstek hradeckého primátora pro investice Jindřich Vedlich (TOP 09).
Hradec Králové, ilustrační obrázek © fotolia.com

Částka, kterou společnost Prima požaduje, zahrnuje neproplacené stavební práce i ušlý zisk. "Budeme o tom jednat. Proplatíme ale jen to, co se tam skutečně prostavělo, s tím nemáme žádný problém. Nebudu v tuto chvíli spekulovat o částce. To, co firmě Prima proplatíme, musí být podložené a objektivní," řekl Vedlich. Vyjádření firmy se nepodařilo získat.

Firma na staveništi udělala především bourací práce na jednom z objektů, město firmě zatím proplatilo faktury asi za 1,5 milionu korun. Staveniště je nyní zabezpečené. Protože se stavba zatím dotkla jen jednoho objektu, který škola nevyužívala, není výuka omezena.

Přestavba školy měla stát 154 milionů korun bez DPH, mělo jít o největší současnou investici města. V červnu začala radnice tvrdit, že smlouva podepsaná s firmou Prima je neplatná, protože byla podepsána její špatná varianta. Kontrakt chtěla radnice ukončit i proto, že firma byla s pracemi ve skluzu až tři měsíce. Prima následně městu na konci června oznámila odstoupení od smlouvy, zdůvodnila to špatnou projektovou dokumentací předloženou městem. Před opakovanou soutěží chce město nechat projektovou dokumentaci posoudit nezávislou firmou.

Podle Vedlicha stále platí, že nové výběrové řízení na stavební firmu by mohla radnice vypsat do konce letošního roku, vlastní stavba by mohla začít v roce 2019. "Tento scénář je stále možný, tedy za předpokladu, že se nám podaří převzít staveniště a zrevidovat a zkontrolovat dokumentaci. Pokud soutěž vypíšeme, nepředpokládám, že skončí v letošním roce," řekl Vedlich.

Umělecká škola Střezina, kterou navštěvuje přes 2000 žáků, na svou moderní budovu čeká čtvrt století. Hlavní částí projektu je rekonstrukce bývalé pavilonové Základní školy Jih na Slezském Předměstí, kde má škola již nyní své hlavní sídlo. Podle postupu oprav měla k rekonstrukci uvolňovat jednotlivé objekty a k výuce bude více využívat i své další dvě budovy v ulici Na Střezině a v Třebechovické ulici.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Benešov, ilustrační obrázek © fotolia.com, Julia Mashkova

Nové bydlení vznikne v kasárnách v Benešově

V areálu bývalých Táborských kasáren v Benešově by měly vzniknout další bytové domy. Mají navazovat na zástavbu, která v pětadvacetihektarovém areálu vznikla už v minulých letech. Podle starosty ...

Heřmanův Městec opraví lokalitu Na Haldách

Heřmanův Městec opraví lokalitu Na Haldách

Heřmanův Městec na Chrudimsku letos opraví lokalitu Na Haldách, která je v historickém jádru města. Opravy město připravovalo několik let, stát budou 17 milionů korun. Řekl to starosta Josef Kozel ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA