REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Stavební firma chce po Hradci Králové náhradu přes 16 milionů Kč

Stavební firma Prima požaduje po Hradci Králové náhradu, mimo jiné ušlého zisku, víc než 16,7 milionu korun. Spor se týká smlouvy o rekonstrukci Základní umělecké školy Střezina, kterou chtělo město ukončit, firma ale od kontraktu na konci června odstoupila. Hradecký magistrát požadavek firmy označil za absurdní. Informaci, kterou dnes na twitteru uvedla Česká televize, potvrdil to náměstek hradeckého primátora pro investice Jindřich Vedlich (TOP 09).
Hradec Králové, ilustrační obrázek © fotolia.com

Částka, kterou společnost Prima požaduje, zahrnuje neproplacené stavební práce i ušlý zisk. "Budeme o tom jednat. Proplatíme ale jen to, co se tam skutečně prostavělo, s tím nemáme žádný problém. Nebudu v tuto chvíli spekulovat o částce. To, co firmě Prima proplatíme, musí být podložené a objektivní," řekl Vedlich. Vyjádření firmy se nepodařilo získat.

Firma na staveništi udělala především bourací práce na jednom z objektů, město firmě zatím proplatilo faktury asi za 1,5 milionu korun. Staveniště je nyní zabezpečené. Protože se stavba zatím dotkla jen jednoho objektu, který škola nevyužívala, není výuka omezena.

Přestavba školy měla stát 154 milionů korun bez DPH, mělo jít o největší současnou investici města. V červnu začala radnice tvrdit, že smlouva podepsaná s firmou Prima je neplatná, protože byla podepsána její špatná varianta. Kontrakt chtěla radnice ukončit i proto, že firma byla s pracemi ve skluzu až tři měsíce. Prima následně městu na konci června oznámila odstoupení od smlouvy, zdůvodnila to špatnou projektovou dokumentací předloženou městem. Před opakovanou soutěží chce město nechat projektovou dokumentaci posoudit nezávislou firmou.

Podle Vedlicha stále platí, že nové výběrové řízení na stavební firmu by mohla radnice vypsat do konce letošního roku, vlastní stavba by mohla začít v roce 2019. "Tento scénář je stále možný, tedy za předpokladu, že se nám podaří převzít staveniště a zrevidovat a zkontrolovat dokumentaci. Pokud soutěž vypíšeme, nepředpokládám, že skončí v letošním roce," řekl Vedlich.

Umělecká škola Střezina, kterou navštěvuje přes 2000 žáků, na svou moderní budovu čeká čtvrt století. Hlavní částí projektu je rekonstrukce bývalé pavilonové Základní školy Jih na Slezském Předměstí, kde má škola již nyní své hlavní sídlo. Podle postupu oprav měla k rekonstrukci uvolňovat jednotlivé objekty a k výuce bude více využívat i své další dvě budovy v ulici Na Střezině a v Třebechovické ulici.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Senát podpořil výstavbu dálnic ve Zlínském kraji

Senát podpořil výstavbu dálnic ve Zlínském kraji

Senát podpořil urychlení výstavby dálnic z Otrokovic do Břeclavi a z Hulína na hranice se Slovenskem, které by měly zlepšit dopravní situaci ve Zlínském kraji. Horní komora Parlamentu se záležitostí ...

SFDI bude příští rok hospodařit s 86,3 miliardy korun

SFDI bude příští rok hospodařit s 86,3 miliardy korun

Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), ze kterého jsou financovány zejména stavby a opravy silnic a železnic, se příští rok zvýší na 86,3 miliardy korun. Je to téměř o 14 miliard Kč ...

Nový stavební zákon, územní plánování

Odmítne vláda návrh ODS na změny ve stavebním řízení?

Návrh poslanců ODS na změny ve stavebním řízení zřejmě narazí na nesouhlas vlády. Vláda na středečním zasedání zřejmě odmítne návrh občanských demokratů vypustit ze stavebního zákona ustanovení, ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška