REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Komplex Feltrinelli Porta Volta - dynamické architektonické dílo prozářené světlem

Komplex Feltrinelli Porta Volta vybudovaný podle návrhu studia Herzog & de Meuron architects, se otevřel pro veřejnost koncem roku 2016. Jde o originální návrh, který je zosobněním snah o obohacení měnícího se městského centra přímo v srdci Milána.

Projekt tvoří dvě spojené budovy, v nichž se nachází ústředí nadace Giangiacomo Feltrinelli a kanceláře firmy Microsoft Italia. Komplex je obklopen velkoryse pojatým městským parkem s cestami pro cyklisty i pěší návštěvníky.

Feltrinelli Porta Volta - MilanoFeltrinelli Porta Volta - Milano

Styl budovy o délce 188 metrů a výšce 32 metrů je reminiscencí na podélné lineární struktury, které můžeme nalézt u hospodářských budov lombardského venkova. AGC vyrobila pro tento nový architektonický počin 1224 oken a celkem dodala více než 10 000 metrů čtverečních skel. Ve vysoce kvalitní skleněné fasádě se odráží okolní milánská zástavba, čímž dochází k organickému propojení venkovního prostředí a vnitřku budovy. Pro tuto významnou budovu zvolila AGC řešení kombinující skla Stopray Vision-72T 10 mm a Stratophone G fasT 44.2, která splňují veškeré bezpečnostní, tepelně izolační i akustické požadavky.

Vezmeme-li v úvahu prostředí, v němž se komplex nachází (umístění, tvar a strukturu) představují výrobky AGC ideální řešení, jak z hlediska samotného architektonického návrhu, tak i pokud jde o tepelnou a zvukovou izolaci, protisluneční ochranu a bezpečnost.

AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

logoSklářská 450
416 74 Teplice, Řetenice

telefon: 417 50 11 11
e-mail: czech@eu.agc.com

web: www.agc-yourglass.com/cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Nové vzorky skel Imagin navrhli studenti

Nové vzorky skel Imagin navrhli studenti

AGC se obrátilo na mladé odborníky a ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou v Železném Brodě vyhlásilo studentskou soutěž o nový vzor, určený pro výrobu ornamentního skla v čiré a matné verzi. Aby se zajistilo, že nové vzory budou svou podstatou vycházet ze současných bestsellerů, posloužily ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA