Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Plynové kotle ENBRA CD – široký rozsah výkonu, úspora i dlouhá životnost

Plynové kondenzační kotle ENBRA uspokojí díky širokému rozsahu modulace výkonu, komfortnímu ovládání pomocí smartphonu nebo tabletu i nejnáročnější požadavky uživatelů. Jejich hlavní výhodou ale zůstává kvalitní výměník vyrobený z jednoho kusu masivní nerezové trubky.

Díky němu mají plynové kotle ENBRA velmi dlouhou životnost, jsou snadno čistitelné a zanášení výměníku je omezené na minimum. Kotle ENBRA CD jsou sestavovány výhradně ze součástek vyrobených v EU.

Díky širokému rozsahu modulace výkonu jsou plynové kondenzační kotle ENBRA vhodné do moderních nízkoenergetických staveb. Umožňují totiž úsporný provoz při malém výkonu, současně však majitelům zůstává dostatečná výkonová rezerva pro ohřev teplé vody v extrémně chladném počasí. Produktová řada kotlů ENBRA CD poskytuje výkonový rozsah od 2,7 až po 100 kW. Náhradní díly kotlů jsou maximálně univerzální, což usnadňuje práci hlavně servisním organizacím.

Velkou výhodou plynových kotlů ENBRA CD je patentovaný výměník vyrobený z jednoho kusu trubky o průměru 28 mm a tloušťce stěn 0,8 mm. Díky unikátnímu řešení výměníku mají kotle ENBRA CD velmi dlouhou životnost. Výměník je velmi odolný proti zanášení, a hlavně snadno a dokonale čistitelný. Proto poskytujeme na naše kotle bezplatně záruku 5 let,“ popisuje konstrukci kotle Roman Švantner, produktový manažer společnosti ENBRA, která se zabývá prodejem, instalací a servisem otopné techniky.

Plynové kotle ENBRA CD je možné ovládat elektrickým signálem on/off, pomocí datové komunikace standardu Open Therm, případně signálem 0–10 V. Kotel je tak snadno propojitelný s inteligentními termostaty a dalšími prvky chytrých domácností. Všechny potřebné převodníky jsou základní součástí kotle a není je potřeba dokupovat zvlášť. Kotle jsou též vybaveny ekvitermní regulací (korekce teploty topné vody na základě venkovní teploty). K využití této funkce postačí připojit čidlo venkovní teploty – není potřeba žádný ekvitermní regulátor. Pro ovládání kotle pomocí mobilu nebo tabletu je možné využít pokojový WiFi termostat CLOUDWARM. Potřebná aplikace je pak zdarma ke stažení v obchodě Google Play.

V kombinaci s vestavěným zásobníkem využívá kotel k ohřevu teplé vody patentovaný systém Duopass. V takovém případě se do zásobníku přivádí voda již předehřátá na zhruba 32 °C a kotel při ohřevu vody neustále pracuje v úsporném kondenzačním režimu. „Díky ohřevu vody v kondenzačním režimu je možné ušetřit až 10 % nákladů na přípravu teplé vody ve srovnání se standardně používanou technologií ohřevu,“ popisuje výhody systému Duopass Roman Švantner ze společnosti ENBRA. Výkon kotle je možné nastavovat zvlášť pro vytápění a pro ohřev teplé vody.

Všechny kotle v produktové řadě mají velmi malé rozměry. Lze je proto instalovat i do stísněných technických místností a koutů. Výrobci se přitom podařilo zachovat kompaktní rozměry i u nejvýkonnějších zařízení z řady, což není u podobných kotlů na trhu obvyklé. Skříň kotlů má odnímatelné všechny díly opláštění. To umožňuje snadné servisní zásahy i čistění.

Hlavní výhody plynových kotlů ENBRA CD

  • Velký rozsah pokrývaného rozmezí výkonů – od 2,7 do 100 kW. Řada kotlů o nominálních výkonech 24, 28, 34, 50, 75 a 100 kW. Modulační rozsah 24kW kotle je 2,7 až 24 kW.
  • Patentovaný nerezový výměník vyrobený z jednoho kusu trubky.
  • Široký rozsah modulace výkonu až v poměru 1:10.
  • Bezplatná záruka 5 let.
  • Možnost ovládání signálem on/off, 0–10 V a pomocí protokolu Open Therm. Potřebné převodníky jsou základní součástí kotlů.
  • Oběhové čerpadlo energetické třídy A s modulací výkonu.
  • Kompaktní vnější rozměry.
  • Tichý a úsporný provoz.
  • Všechny části kotle se vyrábějí v EU.

ENBRA, a.s.

logo
Centrála
Vintrovna 404
664 41 Popůvky

telefon: 533 03 99 03
e-mail: enbra@enbra.cz

web: www.enbra.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

7 faktů, které jste možná nevěděli o internetu věcí

7 faktů, které jste možná nevěděli o internetu věcí

Internet věcí (IoT) je kyberneticko-fyzický systém vybudovaný pro komunikaci různých elektronických zařízení, jejich kontrolu i aktivní řízení prostřednictvím internetu. Do sítě mohou být zapojena téměř všechna zařízení, která si lze představit. Jedním z jeho úkolů je sběr velkého množství dat směrem k optimalizaci…

Zdroj: Enbra.cz

Dálkové odečty v Česku jsou stále populárnější

Doby, kdy musel člověk při odečtu spotřeby vody či tepla otevírat cizím osobám, pomalu mizí. Čím dál populárnějším řešením je totiž používání indikátorů topných nákladů i měřičů spotřeby s funkcí rádiové komunikace.