REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Rozhodnutí o stadionu v Hradci Králové opět odloženo o měsíc

Zastupitelé Hradce Králové včera opět neprojednali schválení podmínek výběrového řízení na stavbu nové fotbalové arény v Malšovicích za půl miliardy korun. Důvodem odložení je zpřesnění položek výkazu výměr v projektu. Řekl to náměstek primátora pro investice Jindřich Vedlich. Rozhodnutí o stadionu bude chtít Vedlich zařadit na červnové zasedání zastupitelů. Původně se počítalo s tím, že zastupitelé podmínky tendru projednají v dubnu, další termín byl právě včera.
Fotbalový stadion Hradec Králové, lízátka

"Chci předložit materiál, až si budu stoprocentně jist, že je vše v pořádku. Potřebujeme doladit některé položky ve výkazu výměr," řekl Vedlich. Chce se podle svých slov vyvarovat rizika, že by někdo kvůli případné chybě v dokumentaci zpochybnil výběrové řízení, a nastalo by tím další zdržení. Radnice již dříve uvedla, že za pozdní dodání projektové dokumentace město po projekční firmě uplatňuje penále kolem jednoho milionu korun.

Vedlich bude chtít zastupitelům navrhnout stavbu nové hlavní západní tribuny a jedné boční za jednou z branek. Dalšími variantami by mohla být pouze výstavba západní tribuny nebo západní tribuny s bočními tribunami za oběma brankami. Stavět by se mohlo začít letos na podzim.

Nový stadion s kapacitou téměř 10 000 sedících diváků vyroste na místě nevyhovujícího Všesportovního stadionu z roku 1960. V hlavní západní tribuně by mělo být zázemí pro klub, hráče, fanoušky a novináře. Stadion by měl splňovat parametry pro mezinárodní utkání nejvyšší kategorie. Zachováno u nového stadionu zůstane i typické osvětlení hrací plochy čtyřmi takzvanými lízátky, i když v modernizované podobě. Na stadionu má zázemí druholigový klub FC Hradec Králové.

Loni na podzim ze západní tribuny zmizela střecha, sedačky, komentátorské stanoviště a beton na povrchu pískového valu. Kapacita stadionu bez západní tribuny klesla ze 7000 na 4500 diváků.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Staroměstská tržnice bude mít novou tvář

Staroměstská tržnice bude mít novou tvář

Památkově chráněný objekt Staroměstské tržnice by měl sloužit veřejnosti nejen k nákupům, uvedlo několik osobností, které se spojily v projektu pro oživení tohoto prostotu. Vedou ho kavárník Ondřej ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist