REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Praktické zkušenosti se systémem řízeného větrání a vytápění ATREA v rodinném domě

Pan Andrej T. z Olomouckého kraje si před 3 roky postavil přízemní rodinný dům s podkrovím. Jako hlavní zdroj pro otopnou soustavu si vybral vestavěný elektrický ohřívač v teplovzdušné jednotce DUPLEX v kombinaci s teplem od krbových kamen. Do objektu byl také navržen systém řízeného větrání s rekuperací a vytápění pomocí vzduchotechniky DUPLEX RB4-EC 650/350. Jaké jsou jeho zkušenosti po tříletém provozu systému ATREA?

Mezi jakými zdroji vytápění jste se rozhodoval? Věděl jste od začátku o možnostech teplovzdušného vytápění a větrání?

Ano, věděl. Rozhodoval jsem se mezi tepelným čerpadlem v kombinaci s teplovodním podlahovým vytápěním a teplovzdušným vytápěním.

Proč jste si nakonec pořídil systém řízeného větrání? Kdo vás na tuto myšlenku přivedl?

Pro toto řešení jsem se nakonec rozhodl sám. Zjišťoval jsem si možnosti, jaké zdroje topení pořídit do nízkoenergetických a pasivních domů a jelikož vím, že do těchto domů patří mimo jiné řízené větrání, tak jsem ho pouze doplnil o systém vytápění. Také pořizovací náklady byly v tomto případě nižší.

Jaké byly první zkušenosti se systémem teplovzdušného vytápění? Je ovládání složité?

První zkušenost byla bezproblémová. Ovládání je jednoduché a nastavíte si, kdy chcete větrat či topit a pak se vlastně už o nic ani nestaráte. Je pouze potřeba vychytat, co Vám nejvíce vyhovuje (jak často větrat a nakolik vytopit RD) a podle toho si to donastavit.

Jak vnímáte přidanou hodnotu řízeného větrání/vytápění?

Přidaná hodnota bez debat, čerstvý vzduch každou hodinu. Pokud poklesne v domě teplota pod nastavenou, automaticky dotopí na teplotu, kterou jsem si zvolil.

Systém řízeného větrání s rekuperací a vytápění pomocí vzduchotechniky DUPLEX RB4-EC 650/350 v rodinném domě (Olomoucký kraj)

Jak hodnotíte hlučnost zařízení?  Budoucí vlastnící se někdy obávají, že kvůli hluku nebudou moci spát nebo je bude obtěžovat. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Zkušenosti jsou pozitivní. Na střední otáčky je zařízení bezhlučné. Na plné otáčky v technické místnosti, kde je umístěna rekuperační jednotka, je to trošku slyšet, ale pouze zde. Jinak bez problému.

Jak jinak byste charakterizoval vlastnosti či charakter řízeného větrání například lidem, kteří tyto zkušenosti nemají?

Čistý čerstvý vzduch 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, během 365 dní.

Máte systém 3 roky. Jaké problémy se u systému během let vyskytly? Ev. jak dlouho trval servisní zásah?       

Možná tomu nebudete věřit, ale zatím se nevyskytl žádný problém. Pouze si měním filtry, to je vše. A měním si je sám, je to naprosto jednoduché.

Po zkušenostech, které máte – pořídil byste si řízené větrání znovu?

Samozřejmě ano. Bez toho by to dnes už nešlo.

ATREA s.r.o.

logo
Československé armády 32
466 05 Jablonec nad Nisou

telefon: 483 368 111
e-mail: atrea@atrea.cz

web: www.atrea.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Atrea.cz

Jarní akce: filtry pro větrací jednotku zdarma

Jaro je tady. Nastal čas si vyměnit filtry ve větracích jednotkách. Každý, kdo vlastní nějakou jednotku firmy ATREA a je ochotný nám dát zpětnou vazbu v podobě reference, může mít filtry zdarma.

Systém větrání, vytápění a chlazení ATREA: Rozhovor s investorem

Systém větrání, vytápění a chlazení ATREA: Rozhovor s investorem

Manželé K. ze Stupavy na Slovensku si před téměř 7 lety postavili dvojpodlažní rodinný dům. Kolaudace proběhla v roce 2012. Hlavním zdrojem pro otopnou soustavu je tepelné čerpadlo (TČ) v kombinaci s plynovým kotlem Geminox. Do daného objektu je navržen systém řízeného větrání s chlazením a vytápěním pomocí…

Teplovzdušné vytápění rodinného domu

Teplovzdušné vytápění rodinného domu

Firma ATREA má bohaté zkušenosti s řízeným větráním a se systémy teplovzdušného vytápění či chlazení. Jedním z častých dotazů ze strany stavebníků nebo potenciálních investorů je zkušenost konkrétního uživatele a jeho vlastní nezávislý názor.

REKLAMA