REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Na Vysočině přibude díky letošní státní dotaci 3,5 km cyklostezek

Na Vysočině letos díky státní dotaci přibude 3,5 kilometru cyklostezek. Nejnákladnější bude prodloužení stezky podél řeky Oslavy v Náměšti nad Oslavou o další zhruba kilometr. Další stavby připravují Hrotovice a Žďár nad Sázavou. Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) podpořil jejich projekty v celkové hodnotě skoro 56 milionů korun. Vyplývá to z údajů na webu fondu.
Cyklostezka, vysočina

Radnice v Náměšti nad Oslavou má v plánu postavit třetí úsek cyklostezky u řeky Oslavy; první část slouží cyklistům od podzimu 2016. Cyklostezka teď měří přibližně dva kilometry. Její prodloužení město plánuje směrem proti proudu řeky, po starou lávku u ulice Červené domky. Jde o stavbu s předpokládanými náklady okolo 31 milionů Kč.

"Je to vybudování cyklostezky v místech, kde nikdy cesta nevedla. To znamená, je tam poměrně hodně terénních úprav," uvedl starosta Vladimír Měrka. Počítá se tam i se stavbou opěrných zdí a prodloužením mostu, což umožní cyklistům překonat účelovou komunikaci. O uskutečnění projektu budou podle starosty ještě rozhodovat zastupitelé města.

Žďár nad Sázavou dostal dotaci na stezku pro cyklisty a chodce měřící 850 metrů, která povede od cyklostezky u řeky Sázavy ve městě do místní části Stržanov. "Součástí projektu je vybudování podjezdu pod silnicí I/37," sdělil ČTK projektový koordinátor Jan Prokop. Jde o stavbu zhruba za 13 milionů Kč.

V Hrotovicích na Třebíčsku vznikne díky státní dotaci 1,6 kilometru cyklostezky. Jde o druhou etapu cyklostezky Hrotovice - Bezděkov s předpokládanými náklady 11,6 milionu Kč.

Dotaci na cyklostezku v ulici Ledečská by mohl ze státního fondu čerpat i Havlíčkův Brod, který na ni ale zároveň získal příspěvek od kraje. Mluvčí radnice Alena Doležalová uvedla, že se vedení města rozhodlo využít krajskou dotaci, která je o něco vyšší. Stavba čtvrt kilometru nové komunikace pro jezdce na kolech s chodníkem pro pěší a veřejným osvětlením bude stát skoro 3,3 milionu Kč. Provedena bude od června do října.

Podle údajů zveřejněných na webu kraje bylo na začátku minulého roku v Kraji Vysočina 110 kilometrů cyklostezek.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Nový stavební zákon, příprava

Nový stavební zákon by měl být účinný na jaře 2023

Nový stavební zákon má nabýt účinnosti na jaře 2023. Počítá s tím harmonogram ministerstva pro místní rozvoj (MMR), které za přípravu zákona zodpovídá. Na tiskové konferenci to dnes uvedli ministryně ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška