REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Pergoly nové generace: Komfortní prostředí pro volný čas

Pergola představuje ve svém tradičním pojetí dřevěnou konstrukci, jejímž posláním bývá chránit prostor hlavně před přemírou slunce. Pergoly jsou na českých zahradách a terasách rodinných domů častými, účelnými a velmi oblíbenými stavbami.

Ovšem přiznejme si, že užitná hodnota tradičně pojaté pergoly bývá značně limitována. Každý delší pobyt pod ní obvykle dříve nebo později komplikuje vysoko či příliš nízko položené slunce, nepříjemně působí jakýkoli vítr. A když začne pršet, to už nezbývá, než prostor pod pergolou opravdu rychle opustit.

Škoda! Čerstvý vzduch si za alespoň trochu přijatelných podmínek říká o mnohem intenzívnější využití pergoly. Tento prvek, třeba na terase rodinného domu, by měl hlavně za hezkého počasí pomoci vytvořit komfortní prostředí pro trávení volného času a rozšířit obytnou zónu domu až ven do přírody.

Tradice stoletá, řešení současné

Slabiny tradičních pergol se podařilo zcela eliminovat belgickému výrobci RENSON, jehož produkty na českém trhu nabízejí společnosti BEAM a SMART-VAC. V případě firmy RENSON má výroba pergol stoletou tradici! Řešení je však zcela současné, RENSON udává v tomto oboru trendy v globálním měřítku.

Pergoly RENSON jsou řešené buď jako volně stojící, nebo přidružené k obvodové stěně domu. Rám pergoly bývá podpírán hliníkovými sloupky o průřezu 150 x 150 mm v rozích. Konstrukce je tvořena tak, aby vodící lišty integrovaných stínicích prvků byly zapracovány nanejvýš esteticky, spojovací materiál je prakticky neviditelný.

Typová řada pergol Camargue představuje v kategorii zahradních staveb od firmy RENSON vůbec nejlepší produkty. Pergoly Camargue jsou tvořeny vodotěsnou stínicí střechou z otočných hliníkových lamel. Boční strany pergoly mohou být plně uzavřené pomocí doplňkových postranních elementů. Bez nadsázky – jde o pergoly úplně nové generace. Zásluhu na jejich mnohem univerzálnějším používání než je běžně zvykem, mají zejména dva zásadní prvky.

Jednak jde o skutečnost, že vrchní díly pergol RENSON jsou konstruované s využitím pohyblivých lamel slunolamu, které lze nastavit zcela podle potřeby. Lamely tak chrání před mnohdy neodbytnými paprsky, ať slunce stojí na obloze v jakémkoli úhlu. A pokud zaútočí déšť, je možné lamely fixovat v poloze, kdy hladce fungují jako vodotěsná střecha pergoly.   

Druhým zásadním konstrukčním prvkem se stávají posuvné boční panely či prosklené díly. Ty rovněž mohou chránit před sluncem, ale jejich hlavním posláním je ochrana před větrem a poskytnutí dokonalého soukromí, pokud si to společnost pod pergolou přeje. Posuvné boční panely, ať už hliníkové, dřevěné či textilní, lze se skleněnými bočnicemi libovolně kombinovat.

Systémové řešení podoby pergol RENSON je dostupné v několika variantách a ve všech barvách vzorníku RAL. Obvykle nechybějí slunolamy nastavitelné podle momentálních potřeb. Pergola se přizpůsobí každému domu, je ji možné použít jako samostatně stojící, přidruženou k objektu, nebo jako konstrukci do už existující střechy.

Všechny mobilní prvky pergol RENSON je možné ovládat manuálně, ale čím dál častěji se používá hlavně ovládání dálkové a také automatické. Úkon, kdy se slunolamy mění ve vodotěsnou střechu, probíhá bez zásahu uživatele hned poté, co sluneční svit vystřídají první kapky deště.

Rozšířená obytná zóna

Pergoly RENSON vytvoří v sousedství každého rodinného domu a na každé zahradě bezpečnou komfortní zónu, která nalezne mnohem širší využití, než jakákoli pergola pojatá tradičně. Uživatelé ocení moderní design, vrcholně kvalitní zpracování a promyšlenost, s níž je na plnění svého poslání toto zařízení připraveno. „Den, noc, léto, zima… Bez ohledu na vládnoucí podmínky je možné pod pergolami RENSON trávit čas na zdravém vzduchu, toto místo se v praxi stává pro rodinu vlastně druhým obývacím pokojem,“ říká Lubomír Čermák, jednatel společnosti SMART-VAC. A pokračuje: „Naše firma má bohaté zkušenosti s instalacemi centrálních vysávacích systémů, v několika posledních letech jsme svůj sortiment rozšířili o jednotky řízeného větrání s rekuperací tepla, tepelná čerpadla, zkrátka o vybavení, které se v rodinných domech a bytech stará o tepelnou pohodu a hlavně o čistý zdravý vzduch. Do této naší obchodní filozofie pergoly RENSON, jako náš úplně nejnovější sortiment, dobře zapadají. Obytnou zónu každého domu mají schopnost rozšířit až do míst, kde už mluvíme o klimatu venkovním.“

Některé typy zahradních pergol RENSON jsou k dispozici až v 50 barevných odstínech! Značná pozornost je také věnována kvalitě provedení. Všechny fixační části jsou prakticky neviditelné, potřebné elektrické kabely jsou skryté v konstrukci. Obvyklá nutná údržba byla zcela minimalizována.

Každý, kdo chce trávit více času na zahradě či na terase, musí počítat s tím, že jeho plány dokážou zásadně ovlivnit přírodní síly. Když slunce svítí až příliš, když začne pršet, nebo vítr foukat silněji, utíkáme se schovat. Zastřešení pergol RENSON však obvyklé reakce zcela mění. Na terase či jiném místě zahrady vzniká komfortní a univerzální venkovní prostor zaručující dobrou atmosféru. Večer, jakmile se začne stmívat, lze jednoduše zmáčknout vypínač a rozsvítit integrované osvětlení pergoly. A i když začne být chladněji, je možné zůstat venku. V závislosti na velikosti pergoly je možné instalovat jeden nebo i více topných panelů.

V souvislosti s revolučním pojetím pergol RENSON stojí rozhodně za zaznamenání i jejich jednoduchá a flexibilní montáž. A rovněž statická odolnost během fungování. Fixování konstrukce bývá provedeno zcela neviditelně, také potřebné elektrické kabely vedou bez jakýchkoli vnějších znaků vždy uvnitř konstrukce pergoly. Pergoly RENSON jsou vyráběné vždy na zakázku a používané jsou k životnímu prostředí ohleduplné materiály: hliník, sklo a dřevo.

SMART-VAC s.r.o., Na Hroudě 3317/22, 110 00 Praha 10 www.smartvac.cz

BEAM ČR s.r.o., V Areálu 1227, 252 42 Jesenice u Prahy www.beam.cz

BEAM ČR s.r.o.

logo
V Areálu 1227
252 42 Jesenice

telefon: 244 471 296-7, 604 755 611
e-mail: beam@beam.cz

web: www.beam.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zahrady, chodníky, ploty a terasy

Freiburk

Zelená architektura: Když se vize stává realitou jen kousek od českých hranic

Na základě vlastních exkurzí a setkávání se zajímavými lidmi připravilo Centrum pasivních domů (CPD) studii, která se váže k zelené architektuře. Jako zajímavý inspirativní příklad nabídlo německé univerzitní město Freiburg. Vznikla rovněž iniciativa s názvem Deklarace udržitelnosti.

Zdroj: Hornbach

Příprava terénu, výběr plotu a stavební povolení na plot

Řekne-li se plot či zídka, vybavíme si většinou bariéru, která chrání naše soukromí a zabraňuje vstupu nežádoucích osob. Základní charakteristika vymezování soukromí se po staletí nemění, mění se ovšem technologie, materiály a možnosti investorů. Na co nezapomenout při stavbě plotu?

Chytré dlaždice znovu vrací do měst vodu. Inspirují se přírodními procesy

Chytré dlaždice znovu vrací do měst vodu. Inspirují se přírodními procesy

Jsou evropské metropole připraveny na klimatické změny? Ne, a každý vydatnější déšť anebo epizody horkých dní to dokazují. Po desetiletí jsme totiž usilovali o to, aby se města co nejrychleji zbavila vody. Ideálně kanalizací. Holandský projekt teď vodu městům vrací, hravým a navýsost praktickým způsobem, pomocí…

Zabezpečte pasti okolo svého domu. Zachráníte životy zvířat

Zabezpečte pasti okolo svého domu. Zachráníte životy zvířat

Že žádné pasti okolo nemáte? Určitě nějakou najdete. Stavby a lidské vynálezy vytvářejí matoucí prostředí. Ptáci, žáby i další živočichové jsou vystaveni smrtelným pastem, jako jsou vodní nádrže, sudy na vodu, větrací šachty, svisle stojící roury či fukary, velké prosklené plochy. I svůj bytový nebo rodinný dům…

Foto:Ing. Lucie Peukertová

Plánujeme zahradu: Jak promýšlet zpevněné plochy a vodní prvky

Díky „zlatým českým ručičkám“ se rádi do tvorby zahrady mnozí majitelé pozemků pouštějí svépomocí, ale zárodky zelené oázy jsou postaveny na zcela jiných základech, než se zdá na první pohled. Ačkoli výsadby rostlin dodávají zahradě kouzlo a jsou pomyslnou třešničkou na dortu, úplně nejdříve budete muset vyřešit…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Společnost HELUZ opět vyhlásila tradiční fotografickou soutěž! Své snímky…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA