REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Pražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu, schválit záměr musí zastupitelstvo

Pražští radní dnes podpořili zbourání Libeňského mostu. Na jeho místě má vzniknout nový. Zbourání musí ještě potvrdit pražští zastupitelé.
Pražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu, schválit záměr musí zastupitelstvo

Most je ve špatném stavu a kvůli nutnosti podepřít některé konstrukce byl letos šest týdnů zavřený. Proti bourání se v minulosti postavila Praha 7 nebo občanská sdružení. Most z roku 1928 nebyl nikdy opravován.

Pokud by zastupitelé na čtvrtečním jednání potvrdili rozhodnutí rady, vybraná firma by musela dodržet maximálně cenu stavby, kterou by v zakázce stanovilo město. Architektonická soutěž by se nedělala.

Proti bourání se na jednání rady postavila náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice), zdržela se radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice) a nehlasoval radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice). Materiál předložil náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD), který už v úterý uvedl, že nejefektivnější a nejekonomičtější je most zbourat. Stejný názor má primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Od roku 1928, kdy byl most uveden do provozu, nebyla ani jednou opravena jeho nosná konstrukce. Autory Libeňského mostu jsou architekt Pavel Janák a konstruktér František Mencl.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Liberec, stavba, byty v centru

Stavbu kontroverzního domu v centru Liberce město umožní

Liberec umožní výstavbu kontroverzního bytového domu v centru města na Papírovém náměstí. Soukromý investor se v dopise radním zavázal, že bude respektovat doporučení rady architektů města a chystá ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist