REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Smart domácnost a její nesporné výhody

Uvažujete o pořízení inteligentního domu a stále si nejste jisti jeho výhodami? Přinášíme vám 10 nejčastějších důvodů, které vás přesvědčí o výhodách smart domácnosti systému Domotron.

Komplexita a autonomie domácnosti

Inteligentní domácnost se má postarat o vás, ne vy o ni. Základem je, aby v ní byly integrovány a spolupracovaly opravdu všechny domácí technologie, nejen některé vyvolené. Ve skutečně chytré domácnosti se velká většina činností děje zcela automaticky, a přitom přesně tak, jako byste to udělali vy osobně. A to díky přednastaveným scénářům a informacím z připojených senzorů, jakými jsou například senzor pohybu, vlhkosti, teploty, kvality vzduchu, meteostanice a mnoho dalších.

Jednoduché uživatelské rozhraní

Většina zákazníků při koupi systémů domácí automatizace netuší, co všechno od smart domácnosti mohou očekávat. A kvůli jakékoli změně nastavení některé z integrovaných technologií, musí vždy - v případě existujících systémů domácí automatizace - volat programátora či servisního technika. Zákazníci se tak stávají paradoxně spíše otroky než pány svého inteligentního domu. Domotron je přesným opakem. Všechno si zde dokážete nastavit bez pomoci programátora, nebo napsaní jediného řádku kódu. Je jedno, jestli se jedná o nastavení pokročilých automatických akcí anebo změnu funkce nástěnného vypínače, který může jeden den ovládat osvětlení v pokoji a další den klimatizaci nebo audiosystém. Software Domotronu je uživatelsky velmi jednoduchý a zvládne ho ovládat a nastavovat každý.

Spolehlivý hardware Teco

Systém Domotron není řízen, na rozdíl od spousty konkurenčních řešení, klasickými počítači, které se zasekávají a mají životnost spotřební elektroniky. Srdcem smart domácnosti od Domotronu je řídicí jednotka (PLC) od společnosti Teco. Tato česká společnost vyvíjí a vyrábí hardware pro průmyslovou automatizaci již více než 40 let s desítkami tisíc referencí v 50 zemích světa. Komponenty Teco s průmyslovou spolehlivosti, které běžně řídí elektrárny, vodárny, plynárny, výrobní linky, ropné terminály a dopravní systémy, míří do vaši domácnosti.

Akce

Pokročilá domácí inteligence vám umožňuje ovládat více technologií jediným stisknutím. Mluvíme o integraci všech činností, které se často opakují. Například při odchodu z domu je potřeba vždy pozhasínat všechny světla, vypnout elektrické spotřebiče, zatáhnout žaluzie, vypnout topení nebo chlazení a aktivovat zabezpečovací systém. Chytré akce si můžete libovolně vytvářet a modifikovat, co vám umožní maximální přizpůsobení produktu na míru. Jste svobodní a pořádáte často party? Vytvořte si akci, která se ve vaší domácnosti se postará o skvělou atmosféru, abyste si vy mohli užít zábavu s přáteli. Sama zapne hudbu, náladové osvětlení a zablokuje pravidelnou závlahu zahrady.

Snížení spotřeby

Ceny energií neustále stoupají. Jak dokážete s inteligentní domácností ušetřit na spotřebě? Největší výdaje v domácnosti často tvoří topení. Rozdělte proto svůj domov do několika zón. Nepotřebujete topit v místnostech, ve kterých se nenacházíte. Zónové topení nebo chlazení je jednou z nejlepších možností, jako dokážete ušetřit nemalé finance. Technologie zároveň musí v domácnosti spolupracovat. Inteligentní řízení domácnosti díky senzorům dokáže rozpoznat, kdy do pokoje svítí slunce. Pak budou s topením nebo chlazením v místnosti spolupracovat i žaluzie a větrání. Smart home vám taky pomůže, abyste svoje alternativní zdroje energie řídili co nejefektivněji. Absolutní samozřejmostí je dálkové ovládáni. Jestli zjistíte cestou na chatu, že jste zapomněli zapnuté topení a nemáte aktivovaný dovolenkový režim domácnosti, topení nebo chlazení vypnete na dálku.    

Offline i online ovládání

V skutečně chytré domácnosti vám dáváme na výběr z množství ovládání integrovaných technologií. Pro milovníky klasiky nabízíme elegantní nástěnné vypínače, které mají jednu specifickou vlastnost. Jejich funkce jsou plně nastavitelné. Umí jednoduše zapnout světlo, ale i ovládat několik technologií naráz. A samozřejmě také spouštět předdefinované akce. Kromě nástěnných tlačítek lze ovládat vaši domácnost také prostřednictvím mobilní aplikace nebo i hlasem. A díky Domotron cloudové službě dokážete ovládat domácnost i přes internetový prohlížeč nebo aplikaci na dálku, a přitom zcela bezpečně.

Možnost integrace i „neinteligentních“ technologií

Domotron zvládne ovládat i „neinteligentní“ domácí technologie. Nemusíte proto měnit svá oblíbená svítidla, kotel, rekuperaci nebo žaluzie za „smart.“ Skutečně chytrá domácnost zkrotí všechny druhy topení (výhřevné kabely, infračervené folie, klasické radiátory, teplovodní podlahové topení, atd.) a to bez ohledu na to, jestli je zdrojem tepla plynový kotel, tepelné čerpadlo, pevné palivo, peletkový kotel anebo výměníková bytová stanice. Poradí si různými druhy rekuperace i zabezpečovacích systémů. A tak je jen na vás, které technologie do Domotronu zapojíte. Ideálně všechny, aby spolu mohli spolupracovat.

Bezpečnost

Chraňte sebe, svoji rodinu a majetek. Domotron využívá informace ze všech snímačů vašeho zabezpečovacího systému a dokáže je používat při ovládání jiných technologií. V případě narušení hlídané zóny a spuštění alarmu tak dokáže navíc rozsvítit všechna světla a odclonit všechna okna, aby měla přivolaná policie nebo bezpečnostní služba lepší přehled o pachateli. Zároveň vám Domotron odešle SMS notifikaci a vy si tak můžete zkontrolovat živý obraz z kamer. Vaše inteligentní domácnost vás také ochrání před požárem anebo vytopením. Když záplavový senzor zaznamená únik vody v koupelně či kuchyni, vypne hlavní přívod vody do domácnosti.

Ovládaní hlasem

Díky integraci inovativní cloudové služby dokážete inteligentní domácnost ovládat i hlasem. Prostřednictvím naší hlasové asistentky Alexy tak dokážete jediným povelem ovládat všechny technologie integrované do vaší skutečně chytré domácnosti.  

Inteligentní domácnost = návratná investice

Když obohatíte svoji vznikající či existující nemovitost o smart systém Domotron, celková cena nemovitosti se zvýší o 5-10 procent. A díky úsporám na energiích se vaše investice bude vracet a přitom výrazně naroste jak komfort bydlení, tak i bezpečnost vaší domácnosti.

O Domotronu

Domotron nabízí zákazníkům komplexní systém domácí automatizace, skládající se z hardwaru, softwaru a celého balíku dalších služeb. Domotron dokáže inteligentně řídit všechny technologie v domácnosti od osvětlení a stínění, přes topení, chlazení a rekuperaci, až po domácí audio, zabezpečovací a kamerový systém, filtraci bazénu nebo zavlažovaní zahrady. Domotron jako první technologie svého druhu nabízí uživatelům možnost konfigurace a ovládání celé domácnosti bez jakéhokoli znalosti programovaní nebo potřeby volat servisního technika. Společnost vznikla jako technologický startup v roce 2012 v Bratislavě a v současnosti úspěšně působí v Česku, na Slovensku, v Rakousku a v Německu. Na jaře 2017 vstoupil do Domotronu český investiční fond Bohemia Venture Capital podnikatele Tomáše Krska, který poskytl technologické firmě financování pro upevnění silné pozice na domácím trhu i vstup na další zahraniční trhy.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Domotron ukázal revoluční systém domácí automatizace v bezdrátové verzi

Domotron ukázal revoluční systém domácí automatizace v bezdrátové verzi

Česko-slovenský scale-up Domotron, specialista na chytré domácnosti, nainstaloval své nové bezdrátové řešení do showroomu národní sklářské a designérské společnosti Lasvit, čímž byla odstartována spolupráce těchto dvou firem. V showroomu se nyní díky bezdrátové technologii ovládá osvětlení, stínění a topení. Každý si…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA