REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Centrální vysavač: Filtrace určí kvalitu

Jednoznačným kritériem kvalitativního zařazení centrálního vysavače je třídění podle jeho klíčové vlastnosti – účinnosti filtrace. Za skutečně kvalitní filtraci je obecně považován parametr, kdy filtr dokáže zachytit 98 procent prachových částic velikosti 0,3 mikronu!

Připomeňme v této souvislosti, že jeden mikron znamená těžko představitelnou tisícinu milimetru. Kdo se dokáže srovnat s představou takového rozměru, toho už zřejmě neodradí ani příklad filtru centrálního vysavače z Gore tkaniny, který má na čtverečním centimetru 1,4 miliónu pórů! Tento počet stále ještě zaručuje průchodnost vzduchu, ale zároveň už znamená zábranu průchodnosti mikroskopických částic prachu.

Filtr GoreTM zajišťuje při vertikálním pohybu spad prachových částic z povrchu filtru, a díky tomu se filtr nemusí měnit ani čistit po dobu minimálně deseti roků! Patentově chráněná a výhradně používaná, je tato technologie výhradně v případě vysavačů Electrolux a BEAM.

Umocněné přednosti

Princip činnosti velkoplošného, bezúdržbového, vertikálně pohyblivého filtru centrálních vysavačů Beam Electrolux, mezi zasvěcenými označovaný jako Inverted System, je skutečně unikátní.

Technologie, která dokáže nečistoty zachytit, oddělit podle velikosti, velké hned "odhodit" do prachového kanystru a malé "propustit" do filtračního vaku, kde se zachytí a po vypnutí vysavače do prachového kanystru samovolně také spadnou, je natolik výjimečná a účinná, že by zřejmě sama o sobě měla stačit k přesvědčení potenciálních uživatelů. Ale Beam Electrolux chce nabídnout ještě víc! Právě proto bývají filtrační vaky zhotovované i z Gore tkaniny od výrobce tkanin Gore-Tex®.

Příklad spolupráce takových globálně populárních značek, jakými jsou ve svých oborech Beam Electrolux a Gore-Tex, dává tušit, že tímto krokem dochází nikoli jen k pouhému sčítání nahromaděných kladů, ale rovnou k jejich umocnění! Zvlášť, když jde o uplatnění poznatků a zkušeností velmi dlouhodobých.

Moderní technologie v tomto konkrétním případě tedy zajišťují nejen maximální účinnost, spolehlivost a hospodárnost centrálního vysávacího systému, ale umožňují rovněž využití nejvyspělejších metod filtrace nečistot. Což je kvalita, hrající v posuzování výsledků práce centrálního vysavače klíčovou roli.

Tajemství vlastností materiálů Gore-Tex spočívá v jejich jedinečné dvousložkové membráně. Jakékoli pevné nebo kapalné skupenství tedy nemůže membránou Gore-Tex proniknout, zatímco plynná skupenství jí procházejí vcelku hladce. Je to dáno velikostí molekul těchto látek.

V případě GoreTM filtrů centrálních vysavačů Beam Electrolux je ceněna doslova totálně spolehlivá bariéra, bránící průniku nežádoucích nečistot. Tedy například prachu nejrůznějšího původu, rozličných složek potravin, zbytků olejů a kosmetických přípravků a samozřejmě pylů i pověstných roztočů. Navíc si textilie Gore své výjimečné vlastnosti zaručeně uchová po celou dobu životnosti výrobku. Rozdílně od jiných ke stejným účelům používaných funkčních textilií, které náročným provozem a častým praním brzy ztrácejí na funkčnosti.

Lépe než pračka vzduchu…

Filtr z materiálu Gore exkluzívně vyvinutý pro firmu Beam Electrolux, je dnes tímto dodavatelem standardně montován do agregátů všech nabízených modelových řad. Přednosti tohoto řešení jsou natolik přesvědčivé, že v kombinaci s cyklonovou separací nečistot znamenají to nejlepší, co lze v oboru centrálních vysavačů momentálně nabídnout.

Právě zásluhou své dokonalé technologie filtrování se centrální vysavače z produkce koncernu Electrolux dostávají do úplně jiné kategorie, než v jaké se nalézá nejen jejich konkurence, ale také různé elektrospotřebiče obecně. Různé drobné domácí spotřebiče umějí svým majitelům často účinně pomoci, ale mívají i své slabiny. Nejednou ohrožují hygienické limity, dokážou například nepříjemně znečistit vzduch, nebo jsou příliš hlučné.

Pokud se však budeme bavit o centrálních vysavačích, především pak o centrálních vysavačích z produkce koncernu Electrolux, dostáváme se do úplně jiné kategorie. Tyto stroje totiž ovzduší v prostoru, kde pracují, nejen nijak nepoznamenávají, ale dokonce zvyšují jeho kvalitu. Míra jejich přínosu formou totální filtrace je tak prokazatelná, že se v těchto souvislostech vzpomíná nejen pověstný pomocník v domácnosti, ale dokonce se už také mluví o zdravotní pomůcce překonávající svými parametry takzvané pračky vzduchu.

SMART-VAC s.r.o.
Na Hroudě 3317/22, 110 00 Praha 10
www.smartvac.cz

BEAM ČR s.r.o.
V Areálu 1227, 252 42 Jesenice u Prahy
www.beam.cz

Centrální vysavače SMART-VAC s.r.o.

logo
Na Hroudě 3317/22
100 00 Praha 10

telefon: 261 711 392
e-mail: info@smartvac.cz

web: www.smartvac.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Rekuperace není nezbytnou funkcí

Rekuperace není nezbytnou funkcí

Každý rekuperační proces je funkcí řízeného větrání. Ovšem ne každé řízené větrání s sebou nutně nese rekuperační efekt. Jinými slovy: Řízené větrání je rekuperaci nadřazený pojem.

Jednatel společnosti SMART-VAC Ing. Lubomír Čermák s oceněním odborné poroty veletrhu For Habitat za ekonomické větrání a efektivní likvidaci škodlivin ze vzduchu v bytech a rodinných domech

Centrální vysavač: Čtvrtstoletí lídra trhu

Pražská společnost SMART-VAC s.r.o., mimochodem firma s nejširší nabídkou centrálních vysávacích systémů v ČR, slaví v letošním roce pětadvacetileté jubileum své činnosti.

VIDEO: Řízené větrání zajistí interiér napěchovaný čerstvým vzduchem

VIDEO: Řízené větrání zajistí interiér napěchovaný čerstvým vzduchem

V posledních desetiletích jako by na staveništích platilo jediné motto: Zateplovat, zateplovat a ještě jednou zateplovat. Takže máme všude tepleji než dřív, s potřebnou tepelnou energií se totiž zachází mnohem šetrněji. Což se projevuje také sníženými náklady na ni. Přesto není důvod jásat.

REKLAMA