REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Závěsné tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM je výhodné pro nízkoenergetické domy

Společnost Vaillant Group koncem loňského roku uvedla na trh novinku v podobě závěsného tepelného čerpadla Vaillant geoTHERM VWS 36/4.1.

Tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM VWS 36/4.1 země – voda má tepelný výkon 3 kW a je určeno zejména pro instalaci v pasivních či nízkoenergetických domech, ale je také vhodné do bytových jednotek s centrálním vrtem nebo zemním kolektorem.

Základní vybavení tepelného čerpadla:

  • vysoce účinné čerpadlo pro topný a solankový okruh
  • nerezový deskový výměník pro kondenzátor a výparník
  • elektronický expanzní ventil
  • nerezový deskový výměník a trojcestný přepínací ventil pro pasivní chlazení
  • textový displej s diagnostikou
  • možnost napojení na systémový regulátor Vaillant multiMATIC

Z vybavení výrobku vyplývá, že je určen nejen pro vytápění, ale také obsahuje funkci pasivního chlazení. Mimo chladivový okruh je umístěn další deskový výměník, který slouží k předávání chladu z vrtu či kolektoru v letních obdobích do např. podlahového systému. Funkce celého spotřebiče je zřejmá z obrázku.

Funkční schéma tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo se vyznačuje kompaktními rozměry, které jsou srovnatelné se závěsným plynovým kotlem. Další předností je velmi nízká hodnota hlučnosti. Z těchto důvodů lze proto instalovat čerpadlo do bytů v bytových domech, kdy si každý uživatel může nastavit individuální hodnoty pro vytápění a ohřev vody.

Další možností je bezproblémová kombinace s ostatními komponenty Vaillant, jako jsou např.:

  • hydraulická jednotka VWZ MEH 61 se záložním 6 kW zdrojem, řídící jednotkou a přepínacím ventilem
  • „vše v jednom“ – uniTOWER VIH QW 190 obsahující zásobník teplé vody (objem 190 l), oddělovací výměník a trojcestný ventil

Výše uvedené příklady příslušenství usnadňují a urychlují instalaci, jak po stránce topenářské, tak i po stránce elektrického připojení. Veškerou komunikaci zajišťuje centrální regulátor multiMATIC 700. Pomocí tohoto regulátoru si uživatel může nastavit teploty, časová okna, prázdninové programy pro vytápění, chlazení a přípravu teplé vody. Samozřejmostí je vzdálená správa celého systému. Po instalaci internetové jednotky VR 920 lze na dálku nastavovat a diagnostikovat celý topný systém včetně tepelného čerpadla. K tomu slouží aplikace multiMATIC App, kterou lze zdarma stáhnout na internetových portálech AppStore nebo Google Play.

Z výše uvedených skutečností vyplývá, že firma Vaillant Group investuje nemalé částky do vývoje a neustále rozšiřuje sortiment tepelných čerpadel. Tento trend zajišťuje splnění veškerých požadavků od všech zákazníků – projektantů, instalačních firem a v neposlední řadě koncových uživatelů.

Základní technické údaje

Parametr VWS 36/4.1 Jednotka
Topný výkon při B5W35 2,9 kW
Elektrický příkon 0,8 kW
Topný faktor COP 4,5 -
Chladící výkon při B10W18 5 kW
Chladivo R410A -
Množství chladiva 0,7 kg
Rozměry (v/š/h) 720/440/435 mm
Hmotnost 59

Tepelná čerpadla Vaillant

logo
Plzeňská 188
252 19 Chrášťany

telefon: 281 028 011
e-mail: vaillant@vaillant.cz

web: www.vaillant.cz/pro-zakazniky/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Tepelná čerpadla aroTHERM split

Tepelná čerpadla aroTHERM split

Tepelná čerpadla Vaillant aroTHERM split nabízí cenově efektivní řešení pro vytápění při výstavbě nových domů či rekonstrukcích. Současně také splňují veškeré požadavky v oblasti energetické účinnosti. Technologie split – tedy propojení chladivového okruhu mezi venkovní a vnitřní jednotkou – umožňuje rychlou…