REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Může zákon zajistit kvalitu realitních makléřů?

Návrh zákona o realitním zprostředkování se soustředí zejména na odbornou způsobilost makléřů, která ovšem nemusí zaručovat kvalitu služeb a férové praktiky realitních zprostředkovatelů.
Zdroj: Fotolia.com - nenetus

Jan Boruta, zakladatel služby FÉRmakléři.cz, nezávislého srovnávače realitních makléřů, návrh zákona o realitním zprostředkování vítá, zároveň ale upozorňuje, že se soustředí zejména na odbornou způsobilost makléřů, která nemusí ovšem zaručovat kvalitu služeb a férové praktiky realitních zprostředkovatelů.

„Zákon o realitním zprostředkování v aktuálním znění vítám, ale nejsem si jist, zda li bude výsledný efekt takový, jaký si jeho předkladatelé slibují. I odborník totiž může být nepoctivý a jednat na úkor klienta. Takový přístup však nelze ošetřit žádným zákonem. Paralelu bych viděl v taxi službě. S poctivostí taxikářů se úspěšně nepopral žádný zákon. Teprve služba Liftago, která je de facto nezávislým srovnávačem ověřených taxikářů si s tím za pomocí referencí pasažérů dokázala úspěšně poradit. Obdobnou ambici máme v rámci služby FÉRmakléři.cz, která je na trhu realit první solidní službou svého druhu.“

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška