REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Vyvlastnění pozemků od zemřelých chystá kraj pro obchvat Prostějova

Olomoucký kraj připravuje žádosti o vyvlastnění pěti pozemků, které se dosud nepodařilo vykoupit pro dlouho plánovaný severní obchvat Prostějova. informace byla vyvěšena na úřední desce krajského úřadu. Obchvat Prostějova má stát zhruba 400 milionů korun a jeho stavba musí být kvůli žádosti o třistamilionovou dotaci připravena včetně úředních povolení letos.
Vyvlastnění pozemků, obchvat Prostějov

"Vlastníci těchto pozemků s největší pravděpodobností zemřeli a nepodařilo se dohledat jejich právní nástupce. Olomoucký kraj podá žádosti o vydání rozhodnutí o vyvlastnění uvedených pozemků," stojí v oznámení olomouckého hejtmanství.

Na začátku února měl Olomoucký kraj uzavřené smlouvy o budoucí kupní smlouvě k 73 pozemkům pod plánovaným obchvatem. S majiteli dalších sedmi pozemků kraj jedná o uzavření smluvního vztahu. Majitelé osmi pozemků požadují jejich směnu za jiné parcely. "Olomoucký kraj jedná s vlastníky o optimálním řešení směny," uvedlo hejtmanství.

Severní obchvat Prostějova bude stát zhruba 400 milionů korun, z toho 300 milionů má činit dotace z evropských fondů určených na integrované teritoriální investice. Peníze budou k dispozici pouze do konce letošního roku.

Pozemky pro stavbu obchvatu vykupuje Olomoucký kraj i prostějovská radnice. Do konce loňského roku výkupy zprostředkovávala jejich společná kancelář. Prostějovský radní Jaroslav Šlambor (KSČM) v závěru loňského roku oznámil, že už nic nebrání podání žádosti o stavební povolení na obchvat.

Chystaný obchvat Prostějova je důležitý pro odklon dopravy z centra města, kterým denně projíždějí tisíce automobilů. Centrum Prostějova patří podle primátorky Aleny Raškové (ČSSD) dlouhodobě k místům s nejhorším stavem ovzduší v regionu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška