REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Praha, Brno a Ostrava mají společnou prezentaci na veletrhu MIPIM

Veletrh, který je zaměřený na realitní trh, investiční příležitosti, developerské projekty – rezidenční i komerční, na architektonické trendy a územní rozvoj v oblasti nemovitostí vyniká významnou účastí developerů a investorů, rozvojových agentur, konečných uživatelů, odborných konzultantů, architektů, zástupců místních samospráv a států.

Tři největší česká města opět spojila své síly a pro prestižní mezinárodní veletrh MIPIM připravila společnou prezentaci pod značkou Czech Cities. S ní se ve francouzském Cannes představí ve dnech 13. až 16. března 2018.

Společná expozice opět s plochou 253 m2 má jednotný design, působí celistvě a je více atraktivní. Prezentační obsah stánku je přizpůsoben tématům, která přináší zajímavé synergie. Jde o témata inovace a infrastruktura, práce a život ve městech, která jsou zpracovaná tak, aby oslovila co nejširší spektrum návštěvníků veletrhu, ale zejména investory a developery z oblasti světového realitního a investičního trhu.

Zdroj: Fotolia.com - Skovalsky

Praha

Věřím, že společná prezentace Prahy, Brna a Ostravy ukáže nejenom specifika a rozmanitost jednotlivých měst, ale i také vzájemné synergie mezi těmito regiony. Rozhodně se v konkurenci ostatních evropských měst a oblastí neztratíme a budeme naši republiku společně prezentovat jako zemi atraktivní pro zahraniční investory i návštěvníky z řad odborné i laické veřejnosti. Všechny potřebné informace získají na jednom místě a udělají si tak ucelenější obrázek o prostředí České republiky. Praha patří k jednomu z nejbohatších evropských regionů, a pokud si chceme tento status udržet, musíme město prezentovat jako rozvíjející se v souladu se současnými trendy – více lidí se stěhuje do měst, využívají se plochy buď opuštěné, nebo dlouhá léta ležící ladem. Důležitá je pro nás kooperace mezi jednotlivými aktéry – mezi městem, městskými částmi, architekty, soukromým sektorem, developery a zájmovými skupinami. Tak chceme Prahu představit – jako Smart City nejenom formou, ale i obsahem,“ uvedla Adriana Krnáčová, primátorka hlavního města Prahy.  

Zdroj: Fotolia.com - Horváth Botond

Brno

Po loňské úspěšné účasti Brna ve společných expozicích pod značkou Czech Cities na veletrzích MIPIM v Cannes a Expo Real v Mnichově bychom v této tradici rádi i nadále pokračovali a opět tvořili součást jednotného konceptu, který prezentuje Českou republiku na mezinárodních akcích, které v rámci Evropy ukazují aktuální trendy realitního a investičního trhu. Jedná se o skvělou příležitost, jak představit ekonomický potenciál našich měst, setkat se s investory, odbornou veřejností i zástupci ostatních evropských místních správ a institucí. Těší mě, že se nám spolu s Prahou a Ostravou podařilo nastavit tento úspěšný model spolupráce, který vede k efektivní prezentaci a potvrzuje stabilní postavení našich měst v silné evropské konkurenci. Od investorů stále častěji slyšíme, že nehledají jen pozemky pro výstavbu a investiční pobídky, ale čím dál víc i prostředí pro příjemný život, a to jim můžeme v České republice nabídnout. Rychle se rozvíjející inovační potenciál ve spojení s velkým množstvím univerzit a vědecko-výzkumných center vytváří kvalitní podmínky pro vstup nových nekonvenčních start-upů, které přilákají další potenciální zaměstnance i ze zahraničí. Investiční veletrhy a prezentace řady evropských měst jsou pro nás také významnou inspirací, jak co nejlépe pracovat s veřejným prostorem, který často vytvářejí detaily,“ sdělil brněnský primátor Petr Vokřál.

Zdroj: Fotolia.com - goory

Ostrava

„Navážeme na společnou prezentaci měst a regionů, kterou jsme poprvé vyzkoušeli již na loňském veletrhu MIPIM s Prahou a Brnem a úspěšně rozšířili o kraje v říjnu 2017 na veletrhu Expo Real v německém Mnichově. Obě loňské společné expozice připravovala právě Ostrava, letos předáváme pomyslné žezlo hlavnímu městu. Věřím, že i tentokrát - pod organizačním vedením Prahy - přinese stánek stejný efekt a společná prezentace měst přiláká mnoho nových kontaktů a investičních příležitostí. Ostrava se zúčastní veletrhu MIPIM s nabídkou volných ploch pro lehký průmysl, rezidenčního bydlení či volnočasových aktivit v centru města. Budeme prezentovat také inovační ekosystém, který zvyšuje konkurenceschopnost města, úroveň života obyvatel a také kandidaturu Ostravy na titul European Green Capital 2020,“ dodal ostravský primátor Tomáš Macura.

Realizátorem expozice, vzešlým z veřejné zakázky, bude firma Sun Drive s.r.o. za cenu 4 089 600 korun bez DPH.

MIPIM 2017 statistika:

  • 24 200 účastníků celkem
  • 2 600 vystavovatelů
  • 90 zemí
  • 4 350 developerů
  • 5 000 investorů
  • 19 000 m2 výstavní plochy 
  • 3 800 osob z TOP managementu
  • 500 měst a místních samospráv
  • 380 novinářů
  • 900 architektů a designerů

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Reality

Zdroj: AdobeStock - ChiccoDodiFC

Proč ceny bytů v Česku nepřetržitě rostou? Podívejme se na to podrobně

Je to inflace, nedostatek nových bytů, dočasný převis poptávky nad nabídkou ekonomická krize spojená s krizí stavebních materiálů, dochucená o vliv pandemie covid-19? S odhadem je těžké se splést, protože nezanedbatelný vliv na současnou situaci mají všechny tyto faktory. Podívejte se na to ale podrobněji.

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Developeři: Zpřísnění poskytování hypoték neřeší nedostatek bydlení

Oslovení developeři vidí za extrémní nedostupností bydlení málo stavebních povolení. Odhady České národní banky o nadhodnocení ceny bytů ale odmítají pro přetrvávající zájem kupujících byt či jinou nemovitost koupit. Zpřísnění podmínek pro poskytování hypoték podle nich nepovede k řešení bytové krize.

Stavba, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, sergeyeva

Praha 5 změnila pravidla pro příspěvky developerů, mají platit více

Praha 5 změnila pravidla pro spolupráci s developery, na základě kterých firmy dobrovolně přispívají městské části na budování infrastruktury. Příspěvky se zvedly o 40 procent na 1400 korun za metr čtvereční u projektů, které vyžadují změnu územního plánu, a 700 korun u ostatních. Rozhodli o tom zastupitelé městské…

Bytový dům, ilustrační obrázek, Zdroj: Fotolia

Starší byty ve 3. čtvrtletí zdražily meziročně o čtvrtinu

Téměř o čtvrtinu stouply ve třetím čtvrtletí letošního roku oproti loňsku průměrné prodejní ceny starších bytů v Česku. Vyplývá to z údajů realitní skupiny European Housing Services. Nejdražší jsou starší byty v Praze s průměrnou cenou za metr čtvereční skoro 113.000 korun. Praha má také nejvyšší nájmy, v průměru za…

REKLAMA