REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Praha, Brno a Ostrava mají společnou prezentaci na veletrhu MIPIM

Veletrh, který je zaměřený na realitní trh, investiční příležitosti, developerské projekty – rezidenční i komerční, na architektonické trendy a územní rozvoj v oblasti nemovitostí vyniká významnou účastí developerů a investorů, rozvojových agentur, konečných uživatelů, odborných konzultantů, architektů, zástupců místních samospráv a států.

Tři největší česká města opět spojila své síly a pro prestižní mezinárodní veletrh MIPIM připravila společnou prezentaci pod značkou Czech Cities. S ní se ve francouzském Cannes představí ve dnech 13. až 16. března 2018.

Společná expozice opět s plochou 253 m2 má jednotný design, působí celistvě a je více atraktivní. Prezentační obsah stánku je přizpůsoben tématům, která přináší zajímavé synergie. Jde o témata inovace a infrastruktura, práce a život ve městech, která jsou zpracovaná tak, aby oslovila co nejširší spektrum návštěvníků veletrhu, ale zejména investory a developery z oblasti světového realitního a investičního trhu.

Zdroj: Fotolia.com - Skovalsky

Praha

Věřím, že společná prezentace Prahy, Brna a Ostravy ukáže nejenom specifika a rozmanitost jednotlivých měst, ale i také vzájemné synergie mezi těmito regiony. Rozhodně se v konkurenci ostatních evropských měst a oblastí neztratíme a budeme naši republiku společně prezentovat jako zemi atraktivní pro zahraniční investory i návštěvníky z řad odborné i laické veřejnosti. Všechny potřebné informace získají na jednom místě a udělají si tak ucelenější obrázek o prostředí České republiky. Praha patří k jednomu z nejbohatších evropských regionů, a pokud si chceme tento status udržet, musíme město prezentovat jako rozvíjející se v souladu se současnými trendy – více lidí se stěhuje do měst, využívají se plochy buď opuštěné, nebo dlouhá léta ležící ladem. Důležitá je pro nás kooperace mezi jednotlivými aktéry – mezi městem, městskými částmi, architekty, soukromým sektorem, developery a zájmovými skupinami. Tak chceme Prahu představit – jako Smart City nejenom formou, ale i obsahem,“ uvedla Adriana Krnáčová, primátorka hlavního města Prahy.  

Zdroj: Fotolia.com - Horváth Botond

Brno

Po loňské úspěšné účasti Brna ve společných expozicích pod značkou Czech Cities na veletrzích MIPIM v Cannes a Expo Real v Mnichově bychom v této tradici rádi i nadále pokračovali a opět tvořili součást jednotného konceptu, který prezentuje Českou republiku na mezinárodních akcích, které v rámci Evropy ukazují aktuální trendy realitního a investičního trhu. Jedná se o skvělou příležitost, jak představit ekonomický potenciál našich měst, setkat se s investory, odbornou veřejností i zástupci ostatních evropských místních správ a institucí. Těší mě, že se nám spolu s Prahou a Ostravou podařilo nastavit tento úspěšný model spolupráce, který vede k efektivní prezentaci a potvrzuje stabilní postavení našich měst v silné evropské konkurenci. Od investorů stále častěji slyšíme, že nehledají jen pozemky pro výstavbu a investiční pobídky, ale čím dál víc i prostředí pro příjemný život, a to jim můžeme v České republice nabídnout. Rychle se rozvíjející inovační potenciál ve spojení s velkým množstvím univerzit a vědecko-výzkumných center vytváří kvalitní podmínky pro vstup nových nekonvenčních start-upů, které přilákají další potenciální zaměstnance i ze zahraničí. Investiční veletrhy a prezentace řady evropských měst jsou pro nás také významnou inspirací, jak co nejlépe pracovat s veřejným prostorem, který často vytvářejí detaily,“ sdělil brněnský primátor Petr Vokřál.

Zdroj: Fotolia.com - goory

Ostrava

„Navážeme na společnou prezentaci měst a regionů, kterou jsme poprvé vyzkoušeli již na loňském veletrhu MIPIM s Prahou a Brnem a úspěšně rozšířili o kraje v říjnu 2017 na veletrhu Expo Real v německém Mnichově. Obě loňské společné expozice připravovala právě Ostrava, letos předáváme pomyslné žezlo hlavnímu městu. Věřím, že i tentokrát - pod organizačním vedením Prahy - přinese stánek stejný efekt a společná prezentace měst přiláká mnoho nových kontaktů a investičních příležitostí. Ostrava se zúčastní veletrhu MIPIM s nabídkou volných ploch pro lehký průmysl, rezidenčního bydlení či volnočasových aktivit v centru města. Budeme prezentovat také inovační ekosystém, který zvyšuje konkurenceschopnost města, úroveň života obyvatel a také kandidaturu Ostravy na titul European Green Capital 2020,“ dodal ostravský primátor Tomáš Macura.

Realizátorem expozice, vzešlým z veřejné zakázky, bude firma Sun Drive s.r.o. za cenu 4 089 600 korun bez DPH.

MIPIM 2017 statistika:

 • 24 200 účastníků celkem
 • 2 600 vystavovatelů
 • 90 zemí
 • 4 350 developerů
 • 5 000 investorů
 • 19 000 m2 výstavní plochy 
 • 3 800 osob z TOP managementu
 • 500 měst a místních samospráv
 • 380 novinářů
 • 900 architektů a designerů

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Reality

Rodinný dům, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

O byty po H-Systemu má zájem 58 z 60 jejich současných uživatelů

Dnes končí termín pro podání nabídek na odkup 60 bytů v Horoměřicích u Prahy po zkrachovalé společnosti H-System. Nabídku podalo 58 z 60 současných uživatelů bytů, dva konkurzní správkyni napsali, že o byt nemají zájem a vyklidí ho. Celková hodnota sídliště podle minimálních cen znaleckých posudků činí zhruba 210…

Zdroj: Adobe Stock - christianschwier

Jak rozdělit pozemek na více částí. Kdy je nutný souhlas stavebního úřadu

Jste vlastníkem pozemku? Můžete s ním volně nakládat, nicméně pouze v mezích zákona. Pokud například hodláte pozemek rozdělit na více pozemků, můžete tak učinit, ale musíte dodržet pravidla pro rozdělení pozemku, která jsou dána právním řádem. Jak vlastníci pozemku mohou dělit své pozemky? Jaký je správný postup? Jak…

Bytový dům, ilustrační obrázek, zdroj: Stock.adobe.com_mimacz

Polička plánuje připravit pozemky pro rozsáhlou bytovou výstavbu

Polička plánuje připravit pozemky pro další rozsáhlou výstavbu rodinných a bytových domů. Podle strategického plánu rozvoje města pro období 2021 až 2027 by se mohly stavět hned v několika lokalitách. Od roku 2002 už radnice vykoupila, vybavila inženýrskými sítěmi a rozprodala asi 200 parcel. Snaží se tak udržet ve…

Zdroj: Fotolia.com - ilkercelik

Meziroční růst cen domů a bytů v ČR zrychlil na 8,4 %

Růst cen nemovitostí v ČR byl ve třetím čtvrtletí loňského roku pátý nejvyšší v EU. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,2 %. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst pátý nejvyšší, na konci června byl šestý.

REKLAMA