REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Smíchov City: Budoucí čtvrť je možné si projít ve virutální realitě

Celkem by ve Smíchov City mohlo bydlet až 3300 lidí, dále je v plánu zhruba 190 000 metrů čtverečních ploch pro služby, nakupování a kanceláře. Výstava "SMÍCHOV CITY: Od nádraží k nové čtvrti" je otevřena do poloviny ledna 2018.

V prosinci měli občané možnost setkat se a podebatovat se zástupci architektonických studií pracujících na severní části projektu Smíchov City, vznést dotazy na investora či zástupce samosprávy a Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Na začátku setkání zhlédli zájemci prezentaci o historii a vývoji projektu Smíchov City. Seznámili se se zadáním otevřené architektonické soutěže 2. etapy Smíchov City - Jih a s odborníky na dopravu si prohlédli prezentaci o dopravní situaci ve čtvrti a jejím okolí.

Výstava "SMÍCHOV CITY: Od nádraží k nové čtvrti"

Výstava je přístupná veřejnosti denně kromě pondělí od 9 do 21 hodin až do poloviny ledna 2018.

Součástí expozice jsou fyzické modely nové čtvrti i jejího okolí. Díky technologii 21. století budou mít návštěvníci možnost dokonce navštívit budoucí Smíchov City – ve virtuální realitě.

SMÍCHOV CITY - PODÉLNÝ PARK VE VIRTUÁLNÍ REALITĚ - 12/2017

Celkem by ve Smíchov City mohlo bydlet až 3300 lidí, dále je v plánu zhruba 190 000 metrů čtverečních ploch pro služby, nakupování a kanceláře. Má zde být také nová centrála České spořitelny, na jejíž podobu je vypsána mezinárodní architektonická soutěž. V prostorách nádraží Praha Smíchov projekt počítá s vícepatrovým parkovištěm P+R, blíže k vlakovému nádraží se mají přesunout autobusy z terminálu Na Knížecí. Nová čtvrť se plánuje již od devadesátých let.

Demolice budov na Smíchově začala

Na smíchovském nádraží začala demolice nevyužitých budov, které mají ustoupit první etapě nové čtvrti Smíchov City společnosti Sekyra Group. Kromě demolice začalo také odstraňování nevyužívaných kolejí. Stavba více než 400 bytů a 9500 m2 kanceláří by podle plánů developera měla začít koncem letošního roku a potrvá zhruba 2,5 roku. Náklady jsou zhruba 15 miliard Kč. Všechny etapy projektu by mohly být hotovy za 15 až 20 let.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Brno, zoo, lanovka

Brněnská zoo chystá lanovku za desítky milionů korun

Brněnská zoo chystá lanovku za desítky milionů korun, cesta do horní části zahrady by pro návštěvníky měla být pohodlnější. V plánu je i nová expozice Klondike, expozice pižmoňů v rámci celku ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist