REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Smíchov City: Budoucí čtvrť je možné si projít ve virutální realitě

Celkem by ve Smíchov City mohlo bydlet až 3300 lidí, dále je v plánu zhruba 190 000 metrů čtverečních ploch pro služby, nakupování a kanceláře. Výstava "SMÍCHOV CITY: Od nádraží k nové čtvrti" je otevřena do poloviny ledna 2018.

V prosinci měli občané možnost setkat se a podebatovat se zástupci architektonických studií pracujících na severní části projektu Smíchov City, vznést dotazy na investora či zástupce samosprávy a Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Na začátku setkání zhlédli zájemci prezentaci o historii a vývoji projektu Smíchov City. Seznámili se se zadáním otevřené architektonické soutěže 2. etapy Smíchov City - Jih a s odborníky na dopravu si prohlédli prezentaci o dopravní situaci ve čtvrti a jejím okolí.

Výstava "SMÍCHOV CITY: Od nádraží k nové čtvrti"

Výstava je přístupná veřejnosti denně kromě pondělí od 9 do 21 hodin až do poloviny ledna 2018.

Součástí expozice jsou fyzické modely nové čtvrti i jejího okolí. Díky technologii 21. století budou mít návštěvníci možnost dokonce navštívit budoucí Smíchov City – ve virtuální realitě.

SMÍCHOV CITY - PODÉLNÝ PARK VE VIRTUÁLNÍ REALITĚ - 12/2017

Celkem by ve Smíchov City mohlo bydlet až 3300 lidí, dále je v plánu zhruba 190 000 metrů čtverečních ploch pro služby, nakupování a kanceláře. Má zde být také nová centrála České spořitelny, na jejíž podobu je vypsána mezinárodní architektonická soutěž. V prostorách nádraží Praha Smíchov projekt počítá s vícepatrovým parkovištěm P+R, blíže k vlakovému nádraží se mají přesunout autobusy z terminálu Na Knížecí. Nová čtvrť se plánuje již od devadesátých let.

Demolice budov na Smíchově začala

Na smíchovském nádraží začala demolice nevyužitých budov, které mají ustoupit první etapě nové čtvrti Smíchov City společnosti Sekyra Group. Kromě demolice začalo také odstraňování nevyužívaných kolejí. Stavba více než 400 bytů a 9500 m2 kanceláří by podle plánů developera měla začít koncem letošního roku a potrvá zhruba 2,5 roku. Náklady jsou zhruba 15 miliard Kč. Všechny etapy projektu by mohly být hotovy za 15 až 20 let.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Smíchov city 1. etapa, zdroj: Sekyra group

Praha 5 chce dále jednat o podobě projektu Smíchov City

Nový starosta Prahy 5 Daniel Mazur (Piráti) by rád dále jednal se společností Sekyra Group o podobě projektu Smíchov City na místě bývalého nákladového nádraží v Praze na Smíchově. Jak starosta řekl, s ohledem na velikost plánované výstavby podle něj není dořešena doprava v oblasti. Rozsáhlá zástavba, zahrnující i…

REKLAMA
REKLAMA