REKLAMA

Impregnace podlah a stěn wellness center

Ve wellness centrech se setkáváme s vysokou vlhkostí, teplým prostředím, s rychlým usazováním anorganických nečistot a také s velkým množstvím organických nečistot. To vše klade velké nároky na vhodný výběr čisticích a dezinfekčních prostředků i na způsob jejich použití. Proces čištění však může výrazně usnadnit vhodná ochrana povrchů, například impregnace.

Na impregnovaném povrchu nepřilnou nečistoty ke struktuře povrchu tak silně a jsou proto snadněji odstranitelné s použitím mnohem nižších koncentrací čistících prostředků. Společnost CORMEN s.r.o. vyrábí k ošetření povrchů z porézních a částečně porézních materiálů impregnaci CLEAMEN 127, která je vhodná k použití v prostorech wellness centra. Další prostředky CLEAMEN vám pomohou při následné pravidelné údržbě.

Cleamen 442 strojní podlahy kyselé

Prostředky CLEAMEN používané při impregnaci

Společnost Cormen s.r.o. měla dosud v sortimentu dva druhy impregnací: CLEAMEN 125 impregnátor porézních povrchů a Cleamen 126 impregnátor neporézních povrchů. Na základě zkušeností s impregnacemi, jejich pokládkou i následnou funkčností byla upravena receptura a byl vyvinut jeden univerzální výrobek. V sortimentu společnosti Cormen s.r.o. je pod označením CLEAMEN 127 Impregnátor povrchů a je vhodný pro oba typy povrchů. Na základě zkoušek byly výsledky a vlastnosti impregnace rovnocenné jako u původních výrobků.

Prostředek CLEAMEN 127 Impregnátor povrchů je určený k ochraně různých typů povrchů. Je určený jak pro savé, tak i nesavé materiály. Ve wellness centrech se nejčastěji používá k ošetření kamenných a keramických podlah a obkladů stěn. Prostředek vytváří po odpaření nosného média uvnitř povrchu mikrovrstvu, která díky polymeru obsaženému v impregnaci odpuzuje vodu a nečistoty, které pak nemohou k povrchu přilnout. Tím chrání povrch před tvorbou vápenných usazenin a omezuje usazování nečistot. Ošetřený povrch se potom lépe čistí, zajišťuje dlouhodobé zlepšení vzhledu a zvyšuje také jeho odolnost vůči vlivům vnějšího prostředí.

Pro odstranění organických zbytků se osvědčily alkalické prostředky CLEAMEN 141 a CLEAMEN 610. Pro následné odstranění anorganických nečistot doporučujeme použít prostředky CLEAMEN 442 nebo CLEAMEN 450. Použití a aplikace těchto prostředků jsou uvedeny na webových stránkách CORMEN.CZ.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Náchod

Obchvat Náchoda získal kladný posudek EIA

Stavba obchvatu Náchoda získala kladné stanovisko posouzení vlivu na životní prostředí (EIA). Informace se objevila ve veřejném informačním systému EIA a upozornil na ni server E15. Stavba by měla ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist