REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Impregnace podlah a stěn wellness center

Ve wellness centrech se setkáváme s vysokou vlhkostí, teplým prostředím, s rychlým usazováním anorganických nečistot a také s velkým množstvím organických nečistot. To vše klade velké nároky na vhodný výběr čisticích a dezinfekčních prostředků i na způsob jejich použití. Proces čištění však může výrazně usnadnit vhodná ochrana povrchů, například impregnace.

Na impregnovaném povrchu nepřilnou nečistoty ke struktuře povrchu tak silně a jsou proto snadněji odstranitelné s použitím mnohem nižších koncentrací čistících prostředků. Společnost CORMEN s.r.o. vyrábí k ošetření povrchů z porézních a částečně porézních materiálů impregnaci CLEAMEN 127, která je vhodná k použití v prostorech wellness centra. Další prostředky CLEAMEN vám pomohou při následné pravidelné údržbě.

Cleamen 442 strojní podlahy kyselé

Prostředky CLEAMEN používané při impregnaci

Společnost Cormen s.r.o. měla dosud v sortimentu dva druhy impregnací: CLEAMEN 125 impregnátor porézních povrchů a Cleamen 126 impregnátor neporézních povrchů. Na základě zkušeností s impregnacemi, jejich pokládkou i následnou funkčností byla upravena receptura a byl vyvinut jeden univerzální výrobek. V sortimentu společnosti Cormen s.r.o. je pod označením CLEAMEN 127 Impregnátor povrchů a je vhodný pro oba typy povrchů. Na základě zkoušek byly výsledky a vlastnosti impregnace rovnocenné jako u původních výrobků.

Prostředek CLEAMEN 127 Impregnátor povrchů je určený k ochraně různých typů povrchů. Je určený jak pro savé, tak i nesavé materiály. Ve wellness centrech se nejčastěji používá k ošetření kamenných a keramických podlah a obkladů stěn. Prostředek vytváří po odpaření nosného média uvnitř povrchu mikrovrstvu, která díky polymeru obsaženému v impregnaci odpuzuje vodu a nečistoty, které pak nemohou k povrchu přilnout. Tím chrání povrch před tvorbou vápenných usazenin a omezuje usazování nečistot. Ošetřený povrch se potom lépe čistí, zajišťuje dlouhodobé zlepšení vzhledu a zvyšuje také jeho odolnost vůči vlivům vnějšího prostředí.

Pro odstranění organických zbytků se osvědčily alkalické prostředky CLEAMEN 141 a CLEAMEN 610. Pro následné odstranění anorganických nečistot doporučujeme použít prostředky CLEAMEN 442 nebo CLEAMEN 450. Použití a aplikace těchto prostředků jsou uvedeny na webových stránkách CORMEN.CZ.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška