REKLAMA

Pardubický kraj chce u krajské nemocnice vybudovat parkovací dům

Pardubický kraj chce v areálu krajské nemocnice vybudovat nový parkovací dům pro 520 vozů. Postavil by ho na své náklady a sám komerčně provozoval. Nemocnici parkovací místa velmi chybějí, auta u ní stojí i mimo vyhrazená místa, blokují plynulý provoz a někdy i brání výjezdu ostatních vozidel, uvedla Zuzana Nováková z kanceláře hejtmana.
Parking house Pardubice, parkovací dům u nemocnice, parkování u nemocnice Pardubice

Hejtmanství již má zpracovanou studii proveditelnosti na výstavbu parkovacího domu nedaleko železniční zastávky Pardubice-Pardubičky. "Odhadované náklady na stavbu činí řádově 90 až 100 milionů korun. V závislosti na stanovené ceně parkovného je návratnost projektu mezi šesti až deseti lety," uvedl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Podle něj řada developerských projektů či návrhů na vybudování parkovacího domu dokazuje, že tyto projekty jsou ziskové. Kraj proto plánuje celou stavbu financovat z vlastních zdrojů a následný provoz parkovacího domu zajišťovat vlastními silami.

Objekt by měl být typově jednoduchá stavba, jejímž základem je železobetonový skelet. V budoucnu by mělo být také záchytné parkoviště pro přibližně 150 automobilů v areálu bývalé Tesly. Ten vlastní Pardubice, které na jeho využití vypsaly investorskou soutěž.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Praha, metropolitní plán

Projednávání metropolitního plánu začne letos na jaře

Projednávání pražského Metropolitního plánu radnicemi a úřady začne letos na jaře. V současné době je posuzován z hlediska vlivu na udržitelný rozvoj města. Sdělil to Adam Švejda, mluvčí Institutu ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist