REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Oáza tepelné pohody aneb radiátory RADIK RC

Deskové radiátory představují ideální volbu pro vybudování správného tepelného zázemí, a to při přijatelné spotřebě energie. Mezi nejoblíbenější otopná tělesa, která vynikají jak atraktivním designem, tak zmíněnou energetickou úsporou, bezesporu patří RADIK RC s řízeným zatékáním od KORADO, a.s.

Radiátory RADIK RC slouží k vytápění rodinných domů, bytů, administrativních a nebytových prostor. Zejména vhodné jsou jako nízkoenergetické vytápění pro pasivní domy. Deskové radiátory je možné kombinovat se všemi zdroji tepla, a to včetně plynových kondenzačních kotlů či tepelných čerpadel. RADIK RC je první otopné těleso s řízeným zatékáním. Technologie řízeného zatékání umožňuje plné či částečné uzavření průtoku otopné vody zadní deskou tělesa. Díky tomu dochází ke zvýšení teploty čelní desky otopného tělesa, čímž vzroste podíl sálavé složky tepla, kterou předává těleso do místnosti. Uzavřená zadní deska přitom funguje jako stínicí, takže snižuje tepelné ztráty stěny za tělesem až o 33 %.

Těleso v základním provedení umožňuje spodní připojení buď zleva, nebo zprava. Až na stavbě se můžete rozhodnout, jak jej namontujete. Drobná úprava spočívá pouze ve volbě aretační objímky hlavice rozdělovacího ventilu.

Vysoce flexibilní radiátor

Vzhledem k našim klimatickým podmínkám potřebujeme plně výkonné těleso jen po dobu několika týdnů v roce. Proto těleso RADIK RC umožňuje nastavit si množství tepla podle aktuální potřeby. Zvolte si vytápění buď jen čelní deskou nebo oběma deskami. Tak dosáhnete optimální teploty, značné finanční úspory a samozřejmě snížení zátěže životního prostředí.

RADIK RC VKU

Hřejivý i líbivý zároveň

Deskové otopné těleso RADIK RC si můžete pořídit v jedné ze tří variant čelní desky – RADIK RC VKU, která umožňuje pravé nebo levé spodní připojení na otopnou soustavu s nuceným oběhem a má klasický vzhled desky s vertikálními prolisy. Pro zájemce o těleso s hladkou čelní deskou jsou určeny modely s označením PLAN V provedení LINE má čelní deska jemné horizontální linky. Možnost volby barevného provedení je u všech radiátorů samozřejmostí.

Otopná tělesa z řady RADIK RC lze pořídit v šesti výškách (od 30 do 90 cm), šestnácti délkách (od 40 do 300 cm) a hloubkách od 7 do 15 cm. Připojovací rozteč na otopný systém je 5 cm. Tělesa lze využít pro dvoutrubkovou i jednotrubkovou otopnou soustavu.

Otopná tělesa RADIK RC spadají pod značku S-CONTROL, která zaručuje maximální úsporu při vytápění, chlazení a větrání.

Pořídit je lze za cenu od 4 687 Kč (bez DPH).

KORADO, a.s.

logo
Bří Hubálků 869
560 02 Česká Třebová

telefon: 465 506 111
zelená linka: 800 111 506
e-mail: info@korado.cz

web: www.korado.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Vytápění domu a zdroje tepla

Zdroj: Fotolia - 4ku3_stocksolutions

Pojmy z energetiky, které je potřeba znát při pohledu na své vyúčtování

Nerozumíte svému vyúčtování za elektřinu nebo za plyn? Je potřeba se zorientovat v pojmech, které se na něm vyskytují. Při kontrole vyúčtování za dodávku elektřiny nebo plynu, při změně dodavatele, při porovnávání nabídek cen – tam všude se vyskytují. Přinášíme přehled základních pojmů z energetického trhu, se…

Elektroměr, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com, KittyKat

Jak se vyvíjí ceny energií od podzimu? Čeká nás zdražení elektřiny a plynu?

Ve vysílání ze studia TZBinfo a ESTAV.cz se mimo jiných stavebních a architektonických témat zabýváme také cenami energií. Jak se v posledním období hýbaly ceny? Co je spotový trh? Jak se budou vyvíjet ceny energií? Co analytik doporučuje koncovým odběratelům energií? Je výhodné měnit dodavatele? A jak na to?

REKLAMA