REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

V Peci pod Sněžkou se čile staví: V příštích dvou letech přibudou stovky lůžek

V centru Pece pod Sněžkou se do dvou let zvýší počet lůžek v ubytovacích zařízeních o více než dvě stovky, tedy zhruba o dvě procenta. Nárůst souvisí se stavbami hotelů či penzionů. Řekl to starosta Alan Tomášek (ODS), který odhaduje nárůst počtu lůžek o přibližně 260. Pec má v současnosti okolo 13 500 lůžek.
Krkonoše, ilustrační obrázek, fotolia.com © TTstudio
Krkonoše, ilustrační obrázek, fotolia.com © TTstudio

V posledních letech zažívá centrum Pece nebývalý stavební ruch. Příští rok by se měly otevřít dva apartmánové hotely - Apartmány Svatý Vavřinec a Pecr Deep. Penzion Post u autobusového nádraží dostane podobu hrubé stavby. Do dvou let by také měl v Peci po delší době vzniknout na místě bývalého hotelu Hradec i zcela nový klasický hotel.

"Všechny tyto objekty přinesou minimálně 100 nových celoročních pracovních míst, které zoufale chybí. Je to příležitost, jak udržet ve městě demografickou křivku. Dosud jsme byli jen sezonní obcí," uvedl Tomášek. Podle něho jsou všechny zmíněné investice v centru města revitalizacemi stávajících nevyhovujících objektů.

Apartmánový hotel Pecr Deep u parkoviště u kapličky a bytový a obchodní komplex Apartmány Svatý Vavřinec na místě bývalého nákupního střediska Sněžka jsou nyní ve fázi hrubé stavy.

Jednatel společnosti Pecr - Apartments hotel Milan Kušta řekl, že investice do hotelu Pecr je okolo 180 milionů korun. "Předpokládáme, že v červenci 2018 bychom mohli otevřít," dodal. Nový apartmánový hotel s recepcí, restaurací a obchodem nabídne 70 základních lůžek a asi 50 přistýlek.

Komplex Apartmány Svatý Vavřinec za čtvrt miliardy korun bude z části překrytý loukou, ze které budou vyrůstat čtyři několikapatrové domy. Součástí komplexu budou dvě patra podzemních garáží s více než 80 místy a komerční podlaží s obchody a službami. "Do užívání bychom objekt chtěli dát v pololetí příštího roku," uvedl investor Martin Kubík.

Nový hotel Hradec se třemi podzemními a pěti nadzemními podlažími bude mít kapacitu 150 lůžek. "Bude to čtyřhvězdičkový hotel. Jdeme cestou, že neprodáváme podlahovou plochu, ale pouštíme spoluinvestorům akcie hotelu," doplnil Tomáš Otruba, majitel společnosti Nordic-Investors a hlavní akcionář projektu. Hotel podle něj nabídne například i restauraci, lobby bar, kongresové prostory, wellness či obchod. "Do zimy budeme mít základovou desku, během příštího roku se bude pracovat na hrubé stavbě. Nejpozději do konce roku 2019 bude hotel otevřen," uvedl Otruba.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Senát podpořil výstavbu dálnic ve Zlínském kraji

Senát podpořil výstavbu dálnic ve Zlínském kraji

Senát podpořil urychlení výstavby dálnic z Otrokovic do Břeclavi a z Hulína na hranice se Slovenskem, které by měly zlepšit dopravní situaci ve Zlínském kraji. Horní komora Parlamentu se záležitostí ...

SFDI bude příští rok hospodařit s 86,3 miliardy korun

SFDI bude příští rok hospodařit s 86,3 miliardy korun

Rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), ze kterého jsou financovány zejména stavby a opravy silnic a železnic, se příští rok zvýší na 86,3 miliardy korun. Je to téměř o 14 miliard Kč ...

Nový stavební zákon, územní plánování

Odmítne vláda návrh ODS na změny ve stavebním řízení?

Návrh poslanců ODS na změny ve stavebním řízení zřejmě narazí na nesouhlas vlády. Vláda na středečním zasedání zřejmě odmítne návrh občanských demokratů vypustit ze stavebního zákona ustanovení, ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška