REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Na pečovatelské byty nebo bezbariérové domy půjde 300 mil. Kč

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) má v národních dotacích připraveno 300 milionů korun na podporu domů pro seniory, pečovatelských bytů nebo bytových domů bez bariér. O peníze je možné žádat do 5. ledna 2018. Informoval o tom mluvčí MMR Vilém Frček.
Pečovatelské domy, domovy důchodců, bezbariérový byt

"Byty budou sloužit k poskytování sociálního bydlení pro osoby v ekonomicky neaktivním věku, tedy seniory. Dále pro osoby, které mají ztížený přístup k bydlení kvůli nepříznivé sociální situaci způsobené věkem nebo zdravotním stavem," uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO).

V případě komunitních domů pro seniory je podle ní možné získat nájemní smlouvu i během ekonomicky aktivního života, když věkový limit je stanoven na 60 let.

Na pečovatelské byty a komunitní domy pro seniory je určeno po 120 000 korun. Na bytové domy bez bariér půjde 60 000 korun. V tomto případě jde o odstranění bariér při vstupu do domu a do výtahu. Peníze lze dále použít na výstavbu výtahů v domech, u kterých je to stavebně-technicky možné.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Plzeň vyhrála soud o pozemky u kontroverzní stavby

Plzeň vyhrála soud o pozemky u kontroverzní stavby

Plzeň vyhrála soudní spor o pozemky u kontroverzní stavby na Rokycanské třídě. Sedmipodlažní objekt, budovaný už v 90. letech minulého století, byl zčásti postaven bez stavebního povolení. Jeho ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška