REKLAMA

Na pečovatelské byty nebo bezbariérové domy půjde 300 mil. Kč

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) má v národních dotacích připraveno 300 milionů korun na podporu domů pro seniory, pečovatelských bytů nebo bytových domů bez bariér. O peníze je možné žádat do 5. ledna 2018. Informoval o tom mluvčí MMR Vilém Frček.
Pečovatelské domy, domovy důchodců, bezbariérový byt

"Byty budou sloužit k poskytování sociálního bydlení pro osoby v ekonomicky neaktivním věku, tedy seniory. Dále pro osoby, které mají ztížený přístup k bydlení kvůli nepříznivé sociální situaci způsobené věkem nebo zdravotním stavem," uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO).

V případě komunitních domů pro seniory je podle ní možné získat nájemní smlouvu i během ekonomicky aktivního života, když věkový limit je stanoven na 60 let.

Na pečovatelské byty a komunitní domy pro seniory je určeno po 120 000 korun. Na bytové domy bez bariér půjde 60 000 korun. V tomto případě jde o odstranění bariér při vstupu do domu a do výtahu. Peníze lze dále použít na výstavbu výtahů v domech, u kterých je to stavebně-technicky možné.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Náchod

Obchvat Náchoda získal kladný posudek EIA

Stavba obchvatu Náchoda získala kladné stanovisko posouzení vlivu na životní prostředí (EIA). Informace se objevila ve veřejném informačním systému EIA a upozornil na ni server E15. Stavba by měla ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist