REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Twin představuje dveře nejen jako zajímavou součást interiéru

Dveře dnes již nejsou praktickou nutností, ale naopak se stávají módním doplňkem interiéru. Nejen že si můžete vybrat design dveřního křídla podle libosti, ale čím dál oblíbenější jsou i atypické dveřní systémy. Jejich úkolem je nejen zaujmout na první pohled, ale hlavně ušetřit co nejvíce prostoru v místnosti – proto jsou vybírány nejčastěji do malometrážních bytů.

Společnost Twin ve své nabídce představuje systémy Compack a Ergon, které dokáží ušetřit až 50 % místa v zádveří. Compack funguje na principu skládání dveřního křídla a jeho překlopení na stěnu vedle zárubně, díky čemuž zůstává průchod v původní šíři a požadavek na místo složení křídla je minimální. Ergon je sice technologicky odlišný, nicméně stejně efektivní. Dveře fungují na otočně posuvném principu, kdy křídlo při otevření zabírá pouze polovinu své šířky v prostoru, a lze je otevírat oboustranně. Tyto dveřní systémy se skvěle hodí do místností se zkoseným stropem a koupelen a výhodou je i instalace, která nevyžaduje žádné speciální stavební úpravy – stavební otvor si nárokuje stejnou připravenost jako klasické dveře.

Kombinace kování řady Luxus Selection a dveří se skrytou zárubní Xinnix sjednotí dveře s okolní stěnou

Pravou třešničkou na dortu těchto nebo jakýchkoli jiných dveří je kvalitní kování, a to zejména kování z řady Twin Luxus Selection, které byla vyvinuto s předními designery Brianem Sironim a Adrainem Wrightem. Vyznačuje se širokou škálou tvarů, a především špičkovými povrchovými úpravami, na které je díky vysoké odolnosti poskytována záruka až 15 let. Velkou výhodou je bezesporu možnost sladění celého interiéru, protože kromě kování dveřního a bezpečnostního lze stejný typ kování vybrat i pro okna.

Díky certifikaci na třetí zátěžovou třídu je řada Luxus Selection vhodná nejen do bytových prostor, ale také do kanceláří a snadno se udržuje, protože není náchylná na otisky prstů. Naprosto bezkonkurenční je pak kombinace Luxus Selection a dveří se skrytou zárubní Xinnix. Ta sjednotí dveře s okolní stěnou, a právě svou nenápadností z nich vytvoří elegantní a designový prvek interiéru. Lze je zabudovat do klasických povrchů jako jsou dřevo nebo tapeta, ale také například do benátských štuků či keramického obložení. Použít skryté zárubně lze i v případě posuvných dveří a dveří atypických rozměrů. Součástí systému zárubní je zámek s tichým chodem a magnetickou střelkou, a i proto jsou čím dál žádanější volbou architektů i samotných zákazníků při stavění či rekonstrukci.

TWIN s.r.o

logoZemědělská 571/9
321 00 Plzeň - Litice

telefon: +420 377 328 012
e-mail: twin@twin.cz

web: www.twin.cz, www.skrytezarubne.info

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie Dveře si přečtěte

Doporučené rozměry dveří a směr jejich otevírání

Doporučené rozměry dveří a směr jejich otevírání

Rozměry a směr otevírání patří k základním charakteristikám dveří. Zde jsou představené obecné specifikace, vždy ale bude záležet na konkrétním řešení v dané dispozici, možnostech prostoru, představě ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška