REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

MASONITE představuje interiérové voděodolné a nárazuvzdorné dveře

MASONITE představuje interiérové voděodolné a nárazuvzdorné dveře pro podzimní stavební sezónu a své vize do dalších let. MASONITE, největší český výrobce dveří s tradicí již od roku 1960, představil na stavebním veletrhu FOR ARCH interiérové dveře se zvýšenými užitnými vlastnostmi.

Podzimním novinkám předcházelo uvedení designových horizontálních dekorů, které jsou od dřevěného strukturovaného povrchu k nerozeznání. V kombinaci s hliníkovými páskami, různou velikostí a barvou prosklení i typem klik jsou zajímavým architektonickým prvkem. V online konfigurátoru dveří na masonite si každý zákazník může navrhnout svou individiuální sestavu s výběrem z více než 1 500 druhů.

První podzimní novinkou jsou certifikované dřevěné protipožární dveře LUME EXTRA Safety Acoustic s deklarovanou bezpečnostní třídou RC 2 a zvýšenou protihlukovou odolností. Sériově vyráběný produkt s příslušným zabudovaným kováním s osazením do ocelových zárubní se používá jako požární uzávěr pro dělení na požární, bezpečnostní, protihlukové úseky a na únikové cesty. Druh konstrukce dveří DP3 s požární odolností EI1  30/EI2  30/EW 30 má hodnotu váhové vzduchové neprůzvučnosti Rw 34-35 dB. Protipožární dveře musí být v plné verzi, ale povrchová úprava je vyrobena na přání zákazníka. Každé protipožární dveře se identifikují bezpečnostním štítkem.

Novinkou, určenou pro provozovatele průmyslových, komerčních a občanských provozů jako jsou výrobní provozy, bazény, nemocnice, automyčky, kuchyně atd., jsou interiérové voděodolné a nárazuvzdorné dveře AQUA EXTREM.

Interiérové dveře do náročných podmínek jsou odolné proti vodě i nárazu a mohou mít i protipožární odolnost (EI 30, Rw 32 dB). Pokud v prostorech dochází k výkyvům teplot, dveře se vyrobí s povrchovou úpravou klima III., která zajistí rovinnost dveří a jejich celistvost.  Odolnost povrchu je zajištěna opláštěním 2 mm ABS materiálem (plast). Rám dveří tvoří plastový hranol s hliníkovou výztuhou s polystyrenovou výplní. Otočné dveře s polodrážkou se osazují do ocelových zárubní s těsněním nebo do voděodolných obložkových zárubní AQUA. V individuální specifikaci si lze vybrat i nerozbitné prosklení až do ¾ velikosti dveří.

Více o novince na dvere-aqua.

„Nové produkty reagují na zvyšující se požadavky českého a slovenského trhu na speciální interiérové dveře, a to protipožární, bezpečnostní a akustické“, komentuje Ing. David Krubner, obchodní a marketingový ředitel MASONITE CZ spol. s r.o., a doplňuje: „Dále je viditelným trendem v povrchové úpravě dveří odklon od kašírování ke kontinuálně lisovanému laminátu (CPL). Je to v současnosti nejžádanější druh povrchu. Zajímavé také je, že trend bílé barvy dveří se drží již několik desetiletí a stále neopadává. Na našem a slovenském trhu také roste poptávka po vyšších dveřích (od 2 100 mm), které se používají v rezidenčním i nerezidenčním sektoru a dodávají místnostem punc exkluzivnosti.“

Jihlavský producent vyrobil v loňském roce cca 590 000 kusů dveří s obratem 608 mil. Kč. Podstatnou část výroby exportuje do 10 evropských zemí. Dveře a zárubně dodává do různých sektorů trhu, od dodávek pro velkoobchodní řetězce až do sítí prodejen se stavebním materiálem. Prodejní místa na českém trhu se trvale rozšiřují a v současné době 271 prodejen obsluhuje celý region.

Při zavádění nových produktů, stejně jako při průběžném zlepšování výrobních postupů, využívá vývojový tým technickou podporu MASONITE  výzkumného centra, které sídlí v americkém Chicagu. Tato podpora je významným benefitem koncernové příslušnosti.

Ing. Pavel Šatný, MBA, generální ředitel MASONITE CZ spol. s r.o., dodává: „Změny ve výrobě, portfoliu i organizaci společnosti jsme zahájili již v loňském roce. Pro příštích pět let máme připravenou investiční strategii ve výši 150 mil. Kč, která se zaměřuje na zlepšení technologických postupů, automatizaci a robotizaci, prosazení se na nových trzích a marketing. K investicím do automatizace přistupujeme také z důvodu nedostatku kvalifikovaných pracovních sil v našem regionu Vysočiny. Výrobní provoz je v 3směnném režimu, ale přesto to není dostatečné. Naší pozici v zahraničí budeme posilovat marketingovými aktivitami, účastí na veletrhu BAU 2019 v Mnichově a také zvažujeme širší spolupráci s CzechTrade na jiných trzích. Například ve Francii, Holandsku a Německu potřebujeme více představit naši společnost a přístup ke zpracovávání dřevěných produktů s ohledem na environmentální vhodnost a ekonomicky udržitelné lesní hospodaření související s naší certifikací FSC.“ 

Více informací na Masonite.

Masonite CZ spol. s r.o.

logo
Hruškové Dvory 82
586 02 Jihlava

telefon: +420 567 121 411
e-mail: czechinfo@masonite.com

web: www.masonite.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Dveře

Zdroj: Fotolia.com

Jak vybrat bytové dveře?

V současné době se na českém trhu pohybuje celá řada výrobců a dovozců bezpečnostních dveří do bytových domů. Většina renomovaných výrobců nabízí dveře, které splňují zákonné i normativní požadavky pro instalaci vstupních bytových dveří. Najdou se však i firmy, které nabízí dveře, co nesplňují takřka nic. Zkusme se…

Vezměte za kliku a račte vstoupit. Vyfoťte dveře a vyhrajte!

Vezměte za kliku a račte vstoupit. Vyfoťte dveře a vyhrajte!

Vstupy, vchody – to jsou témata letní fotosoutěže ESTAV.cz a TZB-info s názvem „Račte vstoupit“. Vyfoťte nějaký zajímavý vstup do domu, do bytu či na zahradu, celé dveře nebo jejich detail a vyhrajte hodnotné ceny. Jednou z hlavních cen jsou poukázky na kliky od českého výrobce Cobra. Podívejme se dnes na tuto…

REKLAMA