REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

MASONITE představuje interiérové voděodolné a nárazuvzdorné dveře

MASONITE představuje interiérové voděodolné a nárazuvzdorné dveře pro podzimní stavební sezónu a své vize do dalších let. MASONITE, největší český výrobce dveří s tradicí již od roku 1960, představil na stavebním veletrhu FOR ARCH interiérové dveře se zvýšenými užitnými vlastnostmi.

Podzimním novinkám předcházelo uvedení designových horizontálních dekorů, které jsou od dřevěného strukturovaného povrchu k nerozeznání. V kombinaci s hliníkovými páskami, různou velikostí a barvou prosklení i typem klik jsou zajímavým architektonickým prvkem. V online konfigurátoru dveří na masonite si každý zákazník může navrhnout svou individiuální sestavu s výběrem z více než 1 500 druhů.

První podzimní novinkou jsou certifikované dřevěné protipožární dveře LUME EXTRA Safety Acoustic s deklarovanou bezpečnostní třídou RC 2 a zvýšenou protihlukovou odolností. Sériově vyráběný produkt s příslušným zabudovaným kováním s osazením do ocelových zárubní se používá jako požární uzávěr pro dělení na požární, bezpečnostní, protihlukové úseky a na únikové cesty. Druh konstrukce dveří DP3 s požární odolností EI1  30/EI2  30/EW 30 má hodnotu váhové vzduchové neprůzvučnosti Rw 34-35 dB. Protipožární dveře musí být v plné verzi, ale povrchová úprava je vyrobena na přání zákazníka. Každé protipožární dveře se identifikují bezpečnostním štítkem.

Novinkou, určenou pro provozovatele průmyslových, komerčních a občanských provozů jako jsou výrobní provozy, bazény, nemocnice, automyčky, kuchyně atd., jsou interiérové voděodolné a nárazuvzdorné dveře AQUA EXTREM.

Interiérové dveře do náročných podmínek jsou odolné proti vodě i nárazu a mohou mít i protipožární odolnost (EI 30, Rw 32 dB). Pokud v prostorech dochází k výkyvům teplot, dveře se vyrobí s povrchovou úpravou klima III., která zajistí rovinnost dveří a jejich celistvost.  Odolnost povrchu je zajištěna opláštěním 2 mm ABS materiálem (plast). Rám dveří tvoří plastový hranol s hliníkovou výztuhou s polystyrenovou výplní. Otočné dveře s polodrážkou se osazují do ocelových zárubní s těsněním nebo do voděodolných obložkových zárubní AQUA. V individuální specifikaci si lze vybrat i nerozbitné prosklení až do ¾ velikosti dveří.

Více o novince na dvere-aqua.

„Nové produkty reagují na zvyšující se požadavky českého a slovenského trhu na speciální interiérové dveře, a to protipožární, bezpečnostní a akustické“, komentuje Ing. David Krubner, obchodní a marketingový ředitel MASONITE CZ spol. s r.o., a doplňuje: „Dále je viditelným trendem v povrchové úpravě dveří odklon od kašírování ke kontinuálně lisovanému laminátu (CPL). Je to v současnosti nejžádanější druh povrchu. Zajímavé také je, že trend bílé barvy dveří se drží již několik desetiletí a stále neopadává. Na našem a slovenském trhu také roste poptávka po vyšších dveřích (od 2 100 mm), které se používají v rezidenčním i nerezidenčním sektoru a dodávají místnostem punc exkluzivnosti.“

Jihlavský producent vyrobil v loňském roce cca 590 000 kusů dveří s obratem 608 mil. Kč. Podstatnou část výroby exportuje do 10 evropských zemí. Dveře a zárubně dodává do různých sektorů trhu, od dodávek pro velkoobchodní řetězce až do sítí prodejen se stavebním materiálem. Prodejní místa na českém trhu se trvale rozšiřují a v současné době 271 prodejen obsluhuje celý region.

Při zavádění nových produktů, stejně jako při průběžném zlepšování výrobních postupů, využívá vývojový tým technickou podporu MASONITE  výzkumného centra, které sídlí v americkém Chicagu. Tato podpora je významným benefitem koncernové příslušnosti.

Ing. Pavel Šatný, MBA, generální ředitel MASONITE CZ spol. s r.o., dodává: „Změny ve výrobě, portfoliu i organizaci společnosti jsme zahájili již v loňském roce. Pro příštích pět let máme připravenou investiční strategii ve výši 150 mil. Kč, která se zaměřuje na zlepšení technologických postupů, automatizaci a robotizaci, prosazení se na nových trzích a marketing. K investicím do automatizace přistupujeme také z důvodu nedostatku kvalifikovaných pracovních sil v našem regionu Vysočiny. Výrobní provoz je v 3směnném režimu, ale přesto to není dostatečné. Naší pozici v zahraničí budeme posilovat marketingovými aktivitami, účastí na veletrhu BAU 2019 v Mnichově a také zvažujeme širší spolupráci s CzechTrade na jiných trzích. Například ve Francii, Holandsku a Německu potřebujeme více představit naši společnost a přístup ke zpracovávání dřevěných produktů s ohledem na environmentální vhodnost a ekonomicky udržitelné lesní hospodaření související s naší certifikací FSC.“ 

Více informací na Masonite.

Masonite CZ spol. s r.o.

logo
Hruškové Dvory 82
586 02 Jihlava

telefon: +420 567 121 411
e-mail: czechinfo@masonite.com

web: www.masonite.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Dveře

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

Zdroj: Fotolia.com

Jak vybrat bytové dveře?

V současné době se na českém trhu pohybuje celá řada výrobců a dovozců bezpečnostních dveří do bytových domů. Většina renomovaných výrobců nabízí dveře, které splňují zákonné i normativní požadavky pro instalaci vstupních bytových dveří. Najdou se však i firmy, které nabízí dveře, co nesplňují takřka nic. Zkusme se…

REKLAMA