Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

For Arch 2017 v plném proudu: Zajímavosti a doprovodný program druhého dne veletrhu

Veletrh For Arch je plný zajímavých výrobků a řešení pro stavebnictví. Prošli jsme se po výstavišti a hledali zajímavosti a novinky, které na první pohled mohou uniknout vaší pozornosti, ale byla by to škoda. Podívejte se, co nás zaujalo.

Jak rostou pravá kachlová kamna šikovným řemeslníkům pod rukama si můžete prohlédnout naživo na stánku Cechu kamnářů. Učňové za dohledu a komentáře mistra zde předvádějí, že své profesi rozumí, a že postavit kachlová kamna je něco zcela jiného než do rohu místnosti postavit krbová kamna. Navíc kachlová kamna toho mohou umět mnohem více než jen vytopit interiér.

Cech kamnářů

K předehřevu větracího vzduchu lze použít zdroj, který je pro všechny zdarma – slunce. Ne všechny solární systémy musí být složité. Tento solární panel od SolarVenti funguje na principu Trombeho stěny. Tmavý prostor za průhledným panelem se ohřívá a ventilátor skrze stěnu žene přetlakem teplý vzduch do interiéru. Výustka ve stěně se otevírá automaticky, je ovládaná termostatem, proto nehrozí, že by se vám do interiéru foukal příliš studený vzduch, nebo že by panel vytápěl v letních měsících. Panel má jistá omezení – jako každá solární soustava funguje jen když svítí slunce, její efektivita je přímo závislá na natočení ke světovým stranám. Lze jej použít jako doplňkové vytápění.

SolarVenti

Z designových drobností nám přišlo zajímavé otopné těleso s přiléhavým názvem Saturn od firmy Laurens

Laurens

Znáte elektrické akumulační vytápění? Jeho výhodou je snadná instalace nebo možnost využít levnější tarify elektrické energie. Na veletrhu jsme našli moderní verzi takového akumulačního tělesa. Teplo se akumuluje do oleje, těleso má vzhled klasického radiátoru.

IQ Line

Ve vytápění lze na veletrhu nalézt spousty novinek, další z nich je Atmos kotel na pelety, který obsahuje již ve svém těle zásobník. Zásobník vystačí v sezóně na 3 až 5 dní. Lze jej využít v kotelnách, kde jsme omezeni prostorem. Sklad paliva potom můžeme mít v jiné části domu či zcela mimo dům.

Atmos

A opět energie a bydlení. Tentokrát se podíváme na nejmodernější způsob hospodaření s energiemi: bateriové uložiště. Fotovoltaikou lze dobít vlastní baterii, kterou můžete využívat například k dobíjení elektromobilu, svícení, provozu domácích elektrospotřebičů… I takové výrobky najdete na For Arch.

Olife Energy

Od vytápění a energií se posuneme jinam. Dřevěná okna (ano i „eurookna“) vyžadují údržbu. Pokud jste však údržbu zanedbali či zdědili starší dům s neudržovanými okny, nemusíte je hned vyměňovat, můžete je nově „obléci“ do hliníkového obložení. Z okna tak vytvoříte dřevohliníkové okno, zlepšíte a můžete i změnit jeho vzhled (například z přírodního vzhledu na moderní antracitovou). Aby se taková akce vyplatila a měla smysl, musí být okna po technické stránce v pořádku a funkční, jen povrchově poškozená. Po aplikaci hliníkového kabátku ale okno ochráníte na dlouhá léta.

Rekonstrukce okenních rámů

Beton od firmy Cemex propouští vodu a může přispět k zasakování vody na pozemku, což může ušetřit spousty problémů při přívalových deštích, zvláště tam, kde je nutné použít lité zpevněné povrchy ve velké ploše.

Nezapomeňte také doprovodný program v režii redakcí TZB-info a ESTAV.cz.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu FOR PASIV, FOR THERM, FOR WOOD

Veletrh For Pasiv - archivní snínek redakce, foto Jiří Zilvar

Přijďte na veletrh FOR PASIV 2022. ESTAV.cz nabízí volnou vstupenku zdarma!

Přijměte pozvání redakce ESTAV.cz na jarní stavební veletrhy zaměřené na úsporné bydlení, vytápění a dřevostavby FOR PASIV, FOR THERM a FOR WOOD. Na veletrhu můžete získat na našem stánku příručku Jak koupit bydlení. Navštívit můžete i odborný doprovodný program. Vstupte na veletrh zcela zdarma s naší volnou…

For Interior - ilustrační obrázek

Volná vstupenka na For Interior 2020

Téměř 120 vystavovatelů ve dvou výstavních halách přinese oblíbený veletrh nábytku FOR INTERIOR. Ve dnech 1. až 4. října představí na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA výrobce, designéry a profesionály ze světa nábytku. Letňanský areál je připraven zajistit bezpečí a komfort návštěvníků i vystavovatelů.

Brno - výstaviště, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Na brněnském výstavišti začínají stavební veletrhy

Ve třech pavilonech brněnského výstaviště dnes začínají tři stavební veletrhy. Stavební veletrh Brno, veletrh Dřevo a stavby a nábytkářský Mobitex potrvají až do soboty, poprvé je doprovodí Festival architektury. Jejich hlavním tématem bude letos ekologie.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA