REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Asting CZ Pasivní domy na For Arch: Inovace v systémech MEDMAX a MAXPLUS aku

Významnou součástí prezentací FOR ARCH 2017 jsou inovace firmy ASTING CZ, spočívající v nových koncepcích ztracených bednění MEDMAX. Výsledkem je stavební systém MAXPLUS aku, který se v kombinaci s plastovým bedněním posunuje do pozice leadera stavebních systémů pro nízkoenergetické, nulové a zejména ty nejkvalitnější pasivní domy.

Stavební systémy MEDMAX, MAXPLUS a MAXPLUS aku jsou dlouhodobě velmi úspěšné v rámci programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM. Naprostá většina projektů navržených z těchto systémů čerpá bezproblémově dotaci z tohoto dotačního programu.

V čem spočívá kouzlo MAXPLUS (aku)?

Nejtenčí masivní konstrukce na trhu. Subtilní monolitická konstrukce s vynikající únosností (tenký nosič izolantu). Již při 150 mm železobetonového jádra je možno vytvářet objekty o několika podlažích.

Trvalý spoj mezi tepelným izolantem a jeho nosičem. Vynikající adheze dvou rozdílných materiálů (neopor a beton) zajišťuje dokonalé a trvalé propojení izolantu s betonovým jádrem. Soudržnost je plnohodnotně jištěna 3x. Kromě samotné adheze je to rybinový spoj a také plastové spojky. Každé z těchto tří jištění je samo o sobě dostačující a trvalé.

Vysoce kvalitní tepelná izolace. Tepelná izolace na bázi neoporu s tepelnou vodivostí λ =0,31W/m K. Díky výrobě do forem, speciálnímu složení a objemové hmotnosti je dosahováno mnohem vyšší životnosti izolantu než těch běžně užívaných v rámci kontaktních zateplovacích systémů.

Žádná lepidla, žádné kotvy. Díky tomu jsou eliminovány veškeré nevýhody, které omezují životnost kontaktních zateplovacích systémů. Důležité je i odstranění bodových tepelných mostů díky absenci kotev.

Vzduchotěsnost. Díky betonovému jádru je systémy MAXPLUS požadovaných hodnot vzduchotěsnosti dosahováno bezproblémově. Běžně se pohybují mezi 10-50 % předepsaných hodnot pro pasivní domy. Systémem MAXPLUS aku bylo dosaženo rekordu v ČR n50 ≤ 0,6h-1. Této hodnoty bylo dosaženo při stavbě svépomocí.

Odolné domy. Díky železobetonové konstrukci a celkové koncepci projektů ASTING CZ je možno vytvářet domy směřující nejen k energetické soběstačnosti, ale také k odolnosti vůči stále více nás ohrožujícím klimatickým a dalším přírodním živlům.

Rychlost výstavby. Vzhledem k propracované technologii založené na tom, že v jednom kroku se zdí a zároveň izoluje, dochází k úspoře nákladů za pracovníky, energie a lešení.

Svépomocí i pasivní dům. Vzhledem k jednoduchosti výstavby lze systémy MAXPLUS zrealizovat pasivní dům i svépomocí. V kombinaci s dotací z programu NZU se jedná o velmi oblíbený způsob výstavby.

Variabilita systému. Systém obsahuje tvarovky tl. 50, 100, 150, 200, 250, 300 mm. Jejich kombinací se dosáhne vždy potřebných tepelných vlastností zdiva, a to až U = 0,05W/m2K.

Extrémní akumulace. Ve variantě MAXPLUS aku je betonové jádro plně využitelné k akumulaci tepelné energie. Vzhledem k objemové hmotnosti betonu je takto dosažená akumulace i přes subtilní betonové jádro, bezkonkurenční.

Úspora zastavěné plochy. Díky subtilnímu železobetonovému jádru je ve výsledku subtilní i výsledná obvodová stěna. V porovnání s jinými stavebními systémy se u běžného jednopodlažního rodinného domu jedná o úsporu, dle velikosti domu o 6 až 10, ale i více m2 zastavěné plochy.

Společnost ASTING CZ PASIVNÍ DOMY se věnuje nejen vývoji a distribuci stavebních systémů MAXPLUS (aku), ale rovněž projekcí pasivních domů rodinných, bytových a objektů občanské vybavenosti. V rámci realizací se firma věnuje stavbám do fáze: UZAVŘENÁ ZATEPLENÁ STAVBA. Pro další průběh stavby přechází do režimu dozoru z hlediska pasivity v nutném rozsahu, tak aby bylo dosaženo výsledků požadovaných projektem. 

Dokončený pasivní dům systémem Maxplus

Systémy MED, MEDMAX, MAXPLUS (aku) je realizováno více jak 1000 objektů v ČR i v zahraničí. Značná část z nich je na principu pasivního standardu. Téměř všechny projekty zpracované společností ASTING CZ PASIVNÍ DOMY splňují podmínky k získání dotace programu ZELENÁ ÚSPORÁM.

Výstavní stánek firmy ASTING CZ v rámci veletrhu FOR ARCH 2017 je v hale 1, číslo stánku 1F07. Veletrh probíhá ve dnech 19. - 23. 9. 2017 ve výstavním areálu v Praze Letňanech.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Zateplení fasády, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com, m_kara

Na bezúročné úvěry na zateplování domů má fond investic miliardu

Na bezúročné úvěry na zateplování bytových domů má Státní fond podpory investic (SFPI) vyčleněnu miliardu korun. V programu Zateplování aktuálně přijal 118 žádostí za 440 milionů korun. Úvěr je možné získat od 500.000 do 90 milionů korun na dobu 20 let. Sdělilo to ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), pod které fond…

Řeka, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Orlice se u Týniště po 30 letech vrátila do původního koryta

Řeka Orlice se u Týniště nad Orlicí na Rychnovsku po více než 30 letech vrátila do původního koryta a její tok se prodloužil o 400 metrů. Práce na převedení řeky do odstaveného meandru zvaného Jordán zahájil státní podnik Povodí Labe v říjnu 2019. Umělé koryto zkrácení řeky, které vzniklo na konci 80. let minulého…

Letiště Saudská Arábie, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Saúdská Arábie začne stavět futuristické ekologické město

Saúdskoarabský korunní princ Muhammad bin Salmán představil megaprojekt futuristického ekologického města, v němž podle něj "nebudou auta, ulice, ani uhlíkové emise" a lidé budou žít v souladu s přírodou díky vysoce vyspělým technologiím. S výstavbou města, v němž má žít milion lidí, chce Rijád začít už letos v…

Rohový dům s vůní modřínu na malé parcele

Rohový dům s vůní modřínu na malé parcele

Okolo původní garáže vyrostla v Brandýse nad Orlicí impozantní stavba, která se svým tvarem plně přizpůsobuje relativně malé rohové parcele. Součástí domu je i venkovní terasa s navazující zahradou chráněná před pohledy z ulice. Kolemjdoucí jistě osloví precizní fasáda z modřínových prken.

Zdroj: Fotolia.com - miakov-kalinin

Proč chráníme domy jako památky? Jak nahlížet na památkovou ochranu staveb

U mnohých staveb podvědomě cítíme, proč jsou památkově chráněné a že to je tak správné, i když to zrovna nedokážeme pojmenovat. Jsou ale i další domy, do kterých bychom na první pohled ani neřekli, že jsou významné něčím, pro co si zaslouží zájem památkářů. Někdy je to zajímavá historie, jindy netradiční stavební…

REKLAMA