REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Asting CZ Pasivní domy na For Arch: Inovace v systémech MEDMAX a MAXPLUS aku

Významnou součástí prezentací FOR ARCH 2017 jsou inovace firmy ASTING CZ, spočívající v nových koncepcích ztracených bednění MEDMAX. Výsledkem je stavební systém MAXPLUS aku, který se v kombinaci s plastovým bedněním posunuje do pozice leadera stavebních systémů pro nízkoenergetické, nulové a zejména ty nejkvalitnější pasivní domy.

Stavební systémy MEDMAX, MAXPLUS a MAXPLUS aku jsou dlouhodobě velmi úspěšné v rámci programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM. Naprostá většina projektů navržených z těchto systémů čerpá bezproblémově dotaci z tohoto dotačního programu.

V čem spočívá kouzlo MAXPLUS (aku)?

Nejtenčí masivní konstrukce na trhu. Subtilní monolitická konstrukce s vynikající únosností (tenký nosič izolantu). Již při 150 mm železobetonového jádra je možno vytvářet objekty o několika podlažích.

Trvalý spoj mezi tepelným izolantem a jeho nosičem. Vynikající adheze dvou rozdílných materiálů (neopor a beton) zajišťuje dokonalé a trvalé propojení izolantu s betonovým jádrem. Soudržnost je plnohodnotně jištěna 3x. Kromě samotné adheze je to rybinový spoj a také plastové spojky. Každé z těchto tří jištění je samo o sobě dostačující a trvalé.

Vysoce kvalitní tepelná izolace. Tepelná izolace na bázi neoporu s tepelnou vodivostí λ =0,31W/m K. Díky výrobě do forem, speciálnímu složení a objemové hmotnosti je dosahováno mnohem vyšší životnosti izolantu než těch běžně užívaných v rámci kontaktních zateplovacích systémů.

Žádná lepidla, žádné kotvy. Díky tomu jsou eliminovány veškeré nevýhody, které omezují životnost kontaktních zateplovacích systémů. Důležité je i odstranění bodových tepelných mostů díky absenci kotev.

Vzduchotěsnost. Díky betonovému jádru je systémy MAXPLUS požadovaných hodnot vzduchotěsnosti dosahováno bezproblémově. Běžně se pohybují mezi 10-50 % předepsaných hodnot pro pasivní domy. Systémem MAXPLUS aku bylo dosaženo rekordu v ČR n50 ≤ 0,6h-1. Této hodnoty bylo dosaženo při stavbě svépomocí.

Odolné domy. Díky železobetonové konstrukci a celkové koncepci projektů ASTING CZ je možno vytvářet domy směřující nejen k energetické soběstačnosti, ale také k odolnosti vůči stále více nás ohrožujícím klimatickým a dalším přírodním živlům.

Rychlost výstavby. Vzhledem k propracované technologii založené na tom, že v jednom kroku se zdí a zároveň izoluje, dochází k úspoře nákladů za pracovníky, energie a lešení.

Svépomocí i pasivní dům. Vzhledem k jednoduchosti výstavby lze systémy MAXPLUS zrealizovat pasivní dům i svépomocí. V kombinaci s dotací z programu NZU se jedná o velmi oblíbený způsob výstavby.

Variabilita systému. Systém obsahuje tvarovky tl. 50, 100, 150, 200, 250, 300 mm. Jejich kombinací se dosáhne vždy potřebných tepelných vlastností zdiva, a to až U = 0,05W/m2K.

Extrémní akumulace. Ve variantě MAXPLUS aku je betonové jádro plně využitelné k akumulaci tepelné energie. Vzhledem k objemové hmotnosti betonu je takto dosažená akumulace i přes subtilní betonové jádro, bezkonkurenční.

Úspora zastavěné plochy. Díky subtilnímu železobetonovému jádru je ve výsledku subtilní i výsledná obvodová stěna. V porovnání s jinými stavebními systémy se u běžného jednopodlažního rodinného domu jedná o úsporu, dle velikosti domu o 6 až 10, ale i více m2 zastavěné plochy.

Společnost ASTING CZ PASIVNÍ DOMY se věnuje nejen vývoji a distribuci stavebních systémů MAXPLUS (aku), ale rovněž projekcí pasivních domů rodinných, bytových a objektů občanské vybavenosti. V rámci realizací se firma věnuje stavbám do fáze: UZAVŘENÁ ZATEPLENÁ STAVBA. Pro další průběh stavby přechází do režimu dozoru z hlediska pasivity v nutném rozsahu, tak aby bylo dosaženo výsledků požadovaných projektem. 

Dokončený pasivní dům systémem Maxplus

Systémy MED, MEDMAX, MAXPLUS (aku) je realizováno více jak 1000 objektů v ČR i v zahraničí. Značná část z nich je na principu pasivního standardu. Téměř všechny projekty zpracované společností ASTING CZ PASIVNÍ DOMY splňují podmínky k získání dotace programu ZELENÁ ÚSPORÁM.

Výstavní stánek firmy ASTING CZ v rámci veletrhu FOR ARCH 2017 je v hale 1, číslo stánku 1F07. Veletrh probíhá ve dnech 19. - 23. 9. 2017 ve výstavním areálu v Praze Letňanech.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Stavba, ilustrační obrázek, zdroj:  Adobestock

Rada památek vyzývá Babiše, aby zamezil přijetí stavebního zákona

Český národní komitét ICOMOS (Mezinárodní rada památek a sídel) se obrátil otevřeným dopisem na premiéra Andreje Babiše (ANO) s žádostí, aby zamezil přijetí nového stavebního zákona. Ten je podle komitétu v rozporu s premiérovým prohlášením i zájmy ČR na ochranu jejího kulturního dědictví. Prezident ČNK ICOMOS Václav…

Hradec Králové, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia.com, josefkubes

Hradec Králové má smlouvu na stadion, Strabag začne stavět na podzim

Město Hradec Králové dnes podepsalo smlouvu se sdružením firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont na stavbu nového fotbalového stadionu. Cena kontraktu činí 568 milionů korun bez DPH, jde tak o největší zakázku v novodobé historii města. Nyní budou firmy stadion projektovat.

Zdroj: Ing. Zdeněk Žabička

Jak odvést dešťovou vodu ze střechy: Nejčastější problémy

Dešťová voda je přirozená srážková voda, která nebyla znečištěna použitím. Těsně před dopadem na povrch obsahuje řadu látek. Jsou to zejména rozpuštěné plyny a látky zachycené průchodem atmosférou jak organické, tak neorganické. Po dopadu na povrch se obohacuje o další látky, které unáší nebo rozpouští na své cestě…

Zákon, ilustrační obrázek, Zdroj: Fotolia, vege

MInistr Zaorálek varoval před změnami ve stavebním zákoně

Před změnami stavebního zákona během projednávání ve Sněmovně dnes varoval ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). To, co se odehrává s návrhem ve Sněmovně, podle jeho slov vzbuzuje obavu, že ze zákona zmizí i to minimum, které bylo dohodnuto ohledně památek a kulturního dědictví. Také varoval před prostorem pro…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Rigips.cz

Zapojte se do Rekonstrukční výzvy a získejte materiál v hodnotě 150 tis. Kč

Soutěž - získejte materiál na konstrukce suché výstavby značky Rigips a ISOVER

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA