REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Asting CZ Pasivní domy na For Arch: Inovace v systémech MEDMAX a MAXPLUS aku

Významnou součástí prezentací FOR ARCH 2017 jsou inovace firmy ASTING CZ, spočívající v nových koncepcích ztracených bednění MEDMAX. Výsledkem je stavební systém MAXPLUS aku, který se v kombinaci s plastovým bedněním posunuje do pozice leadera stavebních systémů pro nízkoenergetické, nulové a zejména ty nejkvalitnější pasivní domy.

Stavební systémy MEDMAX, MAXPLUS a MAXPLUS aku jsou dlouhodobě velmi úspěšné v rámci programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM. Naprostá většina projektů navržených z těchto systémů čerpá bezproblémově dotaci z tohoto dotačního programu.

V čem spočívá kouzlo MAXPLUS (aku)?

Nejtenčí masivní konstrukce na trhu. Subtilní monolitická konstrukce s vynikající únosností (tenký nosič izolantu). Již při 150 mm železobetonového jádra je možno vytvářet objekty o několika podlažích.

Trvalý spoj mezi tepelným izolantem a jeho nosičem. Vynikající adheze dvou rozdílných materiálů (neopor a beton) zajišťuje dokonalé a trvalé propojení izolantu s betonovým jádrem. Soudržnost je plnohodnotně jištěna 3x. Kromě samotné adheze je to rybinový spoj a také plastové spojky. Každé z těchto tří jištění je samo o sobě dostačující a trvalé.

Vysoce kvalitní tepelná izolace. Tepelná izolace na bázi neoporu s tepelnou vodivostí λ =0,31W/m K. Díky výrobě do forem, speciálnímu složení a objemové hmotnosti je dosahováno mnohem vyšší životnosti izolantu než těch běžně užívaných v rámci kontaktních zateplovacích systémů.

Žádná lepidla, žádné kotvy. Díky tomu jsou eliminovány veškeré nevýhody, které omezují životnost kontaktních zateplovacích systémů. Důležité je i odstranění bodových tepelných mostů díky absenci kotev.

Vzduchotěsnost. Díky betonovému jádru je systémy MAXPLUS požadovaných hodnot vzduchotěsnosti dosahováno bezproblémově. Běžně se pohybují mezi 10-50 % předepsaných hodnot pro pasivní domy. Systémem MAXPLUS aku bylo dosaženo rekordu v ČR n50 ≤ 0,6h-1. Této hodnoty bylo dosaženo při stavbě svépomocí.

Odolné domy. Díky železobetonové konstrukci a celkové koncepci projektů ASTING CZ je možno vytvářet domy směřující nejen k energetické soběstačnosti, ale také k odolnosti vůči stále více nás ohrožujícím klimatickým a dalším přírodním živlům.

Rychlost výstavby. Vzhledem k propracované technologii založené na tom, že v jednom kroku se zdí a zároveň izoluje, dochází k úspoře nákladů za pracovníky, energie a lešení.

Svépomocí i pasivní dům. Vzhledem k jednoduchosti výstavby lze systémy MAXPLUS zrealizovat pasivní dům i svépomocí. V kombinaci s dotací z programu NZU se jedná o velmi oblíbený způsob výstavby.

Variabilita systému. Systém obsahuje tvarovky tl. 50, 100, 150, 200, 250, 300 mm. Jejich kombinací se dosáhne vždy potřebných tepelných vlastností zdiva, a to až U = 0,05W/m2K.

Extrémní akumulace. Ve variantě MAXPLUS aku je betonové jádro plně využitelné k akumulaci tepelné energie. Vzhledem k objemové hmotnosti betonu je takto dosažená akumulace i přes subtilní betonové jádro, bezkonkurenční.

Úspora zastavěné plochy. Díky subtilnímu železobetonovému jádru je ve výsledku subtilní i výsledná obvodová stěna. V porovnání s jinými stavebními systémy se u běžného jednopodlažního rodinného domu jedná o úsporu, dle velikosti domu o 6 až 10, ale i více m2 zastavěné plochy.

Společnost ASTING CZ PASIVNÍ DOMY se věnuje nejen vývoji a distribuci stavebních systémů MAXPLUS (aku), ale rovněž projekcí pasivních domů rodinných, bytových a objektů občanské vybavenosti. V rámci realizací se firma věnuje stavbám do fáze: UZAVŘENÁ ZATEPLENÁ STAVBA. Pro další průběh stavby přechází do režimu dozoru z hlediska pasivity v nutném rozsahu, tak aby bylo dosaženo výsledků požadovaných projektem. 

Dokončený pasivní dům systémem Maxplus

Systémy MED, MEDMAX, MAXPLUS (aku) je realizováno více jak 1000 objektů v ČR i v zahraničí. Značná část z nich je na principu pasivního standardu. Téměř všechny projekty zpracované společností ASTING CZ PASIVNÍ DOMY splňují podmínky k získání dotace programu ZELENÁ ÚSPORÁM.

Výstavní stánek firmy ASTING CZ v rámci veletrhu FOR ARCH 2017 je v hale 1, číslo stánku 1F07. Veletrh probíhá ve dnech 19. - 23. 9. 2017 ve výstavním areálu v Praze Letňanech.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Pohled boční z nadhledu Foto: BoysPlayNice

Libeňské Docky dýchají atmosférou „libeňského Amsterodamu“

Návrh studia QARTA Architektura navazuje na koncepci regenerace celého území bývalých přístavních doků. Pět bytových domů vystavěných na bývalém přístavním brownfieldu evokuje atmosféru „libeňského Amsterdamu“. Domy stojí na výlučném místě, úzkém poloostrově lemovaném protějšími zelenými břehy.

foto Libeňské Docky /STUDIO QARTA ARCHITEKTURA/ BoysPlayNice

Zájem investorů o výstavbu na brownfieldech loni v ČR vzrostl o 51 procent

Mezi investory, kteří hledají v Česku lokality pro své podnikání, se loni o 51 procent zvýšil zájem o stavby na brownfieldech, tedy nevyužívaných nemovitostech. Důvodem je mimo jiné nedostatek vhodných a infrastrukturně připravených pozemků. ČTK o tom dnes informovala státní agentura CzechInvest. V Národní databázi…

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, sebastian duda

Trestní odpovědnost stavební firmy nezanikne, pokud je převedena na jiného vlastníka nebo sloučena s jinou firmou

Trestní odpovědnost právnických osob je poměrně nový nástroj našeho právního řádu. Jakých trestných činů se může dopustit právnická osoba? A pokud je za trestný čin stíhána právnická osoba, může za něj být stíhána ještě osoba fyzická? A co když je právnická osoba, například stavební firma, rozdělena, prodána,…

REKLAMA