REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Designové, protipožární, voděodolné dveře MASONITE na veletrhu FOR ARCH

MASONITE, největší český výrobce dveří s tradicí již od roku 1960, bude na veletrhu FOR ARCH (19. - 23. září, PVA Letňany Praha) představovat nové horizontální dekory a také interiérové dveře se zvýšenými užitnými vlastnostmi soutěžícími o cenu Grand Prix.

Jihlavský výrobce dveří dodává na český i evropský trh přes 1 500 druhů. Každý zákazník si může sestavit své vlastní dveře na míru v online konfigurátoru.

Na stánku A12 v hale 2 veletrhu FOR ARCH pak může zájemce svojí individuální představu probrat s obchodníky a techniky MASONITE a podívat se na nové dekory a průřezový sortiment dveří, zárubní i kování. Na veletrhu si může návštěvník také osahat povrchovou úpravu dveří, která v horizontálním dekoru velice věrně prezentuje dřevěný strukturovaný povrch. Tento nový dekor s variantou hliníkových pásek se stane designovým prvkem každé místnosti.

Do veletržní soutěže Grand Prix výrobce přihlásil dvě novinky. První jsou certifikované dřevěné protipožární dveře s deklarovanou bezpečnostní třídou RC 2 a zvýšenou protihlukovou odolností (LUME EXTRA Safety Acoustic), které se používají jako požární uzávěr.

Druhým soutěžícím produktem jsou interiérové voděodolné a nárazuvzdorné dveře (AQUA EXTREM), které jsou speciálně vyvinuty pro náročné provozy. I tyto dveře mají protipožární úpravu a ocení je provozovatelé průmyslových, komerčních a občanských provozů jako jsou výrobní provozy, bazény, nemocnice atd.

Pokud máte zájem si sjednat na veletrhu schůzku, kontaktujte společnost MASONITE na czechinfo@masonite.com.

DOORNITE s.r.o.

logo
Hruškové Dvory 82
586 01 Jihlava

telefon: +420 567 121 411
e-mail: info@doornite.cz

web: www.doornite.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Dveře

Plastové okno, ilustrační obrázek - zdroj fotolia, bonzodog

Plastová okna mají vážné nedostatky, je třeba zpřísnit normy, ukázal test

Jen dvě z osmi testovaných plastových oken neměly vady ve skle, pouze tři měly kvalitní výztuhy a polovina neobstála při silném vichru. Roční test nezávislého Institutu zdravého bydlení (IZB) u bílých plastových oken označuje výsledky některých ze zkoušek až jako tristní a upozorňuje, že přitom všechna splňují…

Zdroj: AdobeStock - alhim

Dveře musí omezit šíření požáru z chodby či bytu. Jak dlouho odolají dveře ohni?

Budova je pro zabránění šíření požáru rozdělena na požární úseky. Nejslabším článkem dělících konstrukcí bývají většinou dveře. Ale i dveře umí odolat ohni po dobu potřebnou k ochraně osob a poskytnout čas pro záchrannou akci hasičů. Co musí protipožární dveře splňovat? Čím jsou specifické? Takové dveře musí být i…

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?