REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Design plastových oken a nové trendy

I u oken, dveří a HS portálů hrají roli módní trendy. Majitelé nemovitostí očekávají od oken a dveří kromě funkčnosti také vzhled, který bude na exteriérové i interiérové straně perfektně ladit s jejich domem.

Plastová okna má řada lidí spojena s typickou bílou barvou. V posledních letech však především u rodinných domů dominují plastová okna v barevné povrchové úpravě. Je to dáno stoupajícím důrazem investorů na celkové sladění všech architektonických prvků domu a tím i zajištění očekávaného vzhledu jejich domu. Kromě výběru barvy oken s ohledem na architekturu domu a barvu fasády, se stále častěji prosazuje i „ladění“ vzhledu okna k interiéru domu s bytovými architekty. Tak aby okna ladila s použitým nábytkem a dalším vybavením domu.

U plastových oken lze dosáhnout požadovaného barevného vzhledu dokonce pomocí 3 následujících technologií:

 • kašírováním
 • lakováním
 • osazením hliníkových obložek

Firma REHAU se zabývá dodávkami takto upravených profilů a komponentů pro výrobu oken, dveří a HS portálů již více než 30 let. Především naše dlouhodobé zkušenosti s lakovanými díly pro automobilový průmysl zajišťují nadstandardní kvalitu a trvanlivost povrchové úpravy našich okenních profilů.

KALEIDO PAINT (lakování)

U lakovaných profilů si mohou zákazníci REHAU vybírat dle klasického vzorníku barev RAL z více než 150 intenzivních barevných tónů. Díky tomu je možno okna  a dveře barevně přizpůsobit ostatním stavebním konstrukcím. Tato nabídka barev se navíc neustále rozšiřuje.

Lakovat je možno jak vnější plochy, tak vnitřní plochy, případně lze nástřiky různě kombinovat, a to i použitím různých barev.

Jendou z novinek z poslední doby jsou strukturované laky, kde jsou do laku přimíchány různé částice, které ozvláštní vzhled laku a dodají povrchu profilu nezaměnitelnou texturu.

Všechny lakované profily REHAU jsou stříkány v několika vrstvách, díky čemu má výsledné okno dlouhodobou barevnou stálost i odolnost vůči povětrnostním vlivům. Odolnost povrchu lze ještě zvýšit vrstvou čirého laku, který překryje barevné vrstvy.

KALEIDO FÓLIE (kašírování)

V řadě KALEIDO FÓLIE se REHAU soustředí především na takové vzhledy, jakých se dá lakováním docílit jen obtížně. K dispozici je tedy celá řada dřevěných struktur a speciálního žilkování, řada Uni pak nabízí moderní hliníkové dekory.

Fólie jsou na okenní profily lepeny, přičemž vlastní nanášení probíhá výkonným strojem, který zajistí pevné a dlouhodobé spojení se samotným profilem. Firma REHAU nabízí na výběr přes 220 dekorů.

K dispozici je 5 barev základního profilu (bílá, krémově-bílá, antracit, hnědá a karamelová), na který se následně fólie lepí, tím lze zajistit barevné celistvosti okna i při otevřeném křídle.

KALEIDO COVER (hliníkové obložky)

Jedním z nejmodernějších způsobů změny povrchového vzhledu plastového okna je použití mimořádně robustních a odolných hliníkových obložek. Obložky jsou pevně připevněny na okno a kromě designu okna, zajišťují také jeho dodatečnou ochranu elementů vůči povětrnostním vlivům.

Můžete tak jednoduše kombinovat výhody moderních plastových oken s atraktivním designem oken hliníkových. K dispozici máte takřka neomezené možnosti barevného provedení lakováním, práškovým lakováním nebo eloxováním. Dekor hliníkových obložek lze u REHAU vybrat z více než 170 barev.

Porifil oken REHAU

Individuální konstrukce oken, dveří

S profilovými systémy REHAU je možno realizovat téměř jakékoli požadavky na individuální konstrukce a tvary. Navíc existuje díky technice lepeného zasklení REHAU možnost vytvářet prvky takových rozměrů, jaké při zachování konvenčních technologií jednoduše nelze vyrobit.

Geometrické tvary oken REHAU

Geometrické tvary, které lze vyrobit:

 • pravoúhlé prvky
 • trojúhelníkové prvky
 • kruhové prvky
 • obloukové prvky
 • případně kombinace více druhů

Pro zvýraznění individuality každého okna je možno volit mezi mnoha rozdílnými variantami okenních křídel:

 • zakulacené křídlo
 • zešikmené křídlo
 • hranaté křídlo
 • křídlo odsazené od rámu nebo plošně lícující s rámem
 • pro dosažení požadovaných kontur na straně interiéru existuje také mnoho tvarů šikmých, zakulacených a tvarových zasklívacích lišt

REHAU, s.r.o.

logo
Obchodní 117
251 70 Čestlice

telefon: +420 272 190 111
e-mail: praha@rehau.com

web: www.rehau.com/cz-cs

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Okna

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

Zdroj: TZB-info

Jak rekonstruovat a provozovat bytový dům? Poradíme na konferenci. Registrujte se!

S rozvojem technologií, zvyšováním podpory z dotačních programů a s novými povinnostmi z oblasti elektromobility čekají nové i stávající bytové domy nové investice. Jak se na ně připravit a kde na ně vzít? I to bude tématem konference Rekonstrukce a provoz bytových domů, kterou pořádá portál TZB-info 3. listopadu v…

Zdroj: Jiří Zilvar

Český soběstačný dům využívá na maximum výhledy do krajiny a energii ze slunce. Vyzkoušeli jsme ho!

Samota, klid, výhled na okolní lesy, zpěv ptáků a bzučení hmyzu. To jsou hlavní atributy místa, ve kterém stojí dům, který nepotřeboval žádné přípojky. Funguje zcela autonomně a známý je pod názvem Český soběstačný dům. Naši redaktoři v něm strávili tři dny, aby ho důkladně odzkoušeli. Co zaujalo šéfredaktora…