REKLAMA

Design plastových oken a nové trendy

I u oken, dveří a HS portálů hrají roli módní trendy. Majitelé nemovitostí očekávají od oken a dveří kromě funkčnosti také vzhled, který bude na exteriérové i interiérové straně perfektně ladit s jejich domem.

Plastová okna má řada lidí spojena s typickou bílou barvou. V posledních letech však především u rodinných domů dominují plastová okna v barevné povrchové úpravě. Je to dáno stoupajícím důrazem investorů na celkové sladění všech architektonických prvků domu a tím i zajištění očekávaného vzhledu jejich domu. Kromě výběru barvy oken s ohledem na architekturu domu a barvu fasády, se stále častěji prosazuje i „ladění“ vzhledu okna k interiéru domu s bytovými architekty. Tak aby okna ladila s použitým nábytkem a dalším vybavením domu.

U plastových oken lze dosáhnout požadovaného barevného vzhledu dokonce pomocí 3 následujících technologií:

 • kašírováním
 • lakováním
 • osazením hliníkových obložek

Firma REHAU se zabývá dodávkami takto upravených profilů a komponentů pro výrobu oken, dveří a HS portálů již více než 30 let. Především naše dlouhodobé zkušenosti s lakovanými díly pro automobilový průmysl zajišťují nadstandardní kvalitu a trvanlivost povrchové úpravy našich okenních profilů.

KALEIDO PAINT (lakování)

U lakovaných profilů si mohou zákazníci REHAU vybírat dle klasického vzorníku barev RAL z více než 150 intenzivních barevných tónů. Díky tomu je možno okna  a dveře barevně přizpůsobit ostatním stavebním konstrukcím. Tato nabídka barev se navíc neustále rozšiřuje.

Lakovat je možno jak vnější plochy, tak vnitřní plochy, případně lze nástřiky různě kombinovat, a to i použitím různých barev.

Jendou z novinek z poslední doby jsou strukturované laky, kde jsou do laku přimíchány různé částice, které ozvláštní vzhled laku a dodají povrchu profilu nezaměnitelnou texturu.

Všechny lakované profily REHAU jsou stříkány v několika vrstvách, díky čemu má výsledné okno dlouhodobou barevnou stálost i odolnost vůči povětrnostním vlivům. Odolnost povrchu lze ještě zvýšit vrstvou čirého laku, který překryje barevné vrstvy.

KALEIDO FÓLIE (kašírování)

V řadě KALEIDO FÓLIE se REHAU soustředí především na takové vzhledy, jakých se dá lakováním docílit jen obtížně. K dispozici je tedy celá řada dřevěných struktur a speciálního žilkování, řada Uni pak nabízí moderní hliníkové dekory.

Fólie jsou na okenní profily lepeny, přičemž vlastní nanášení probíhá výkonným strojem, který zajistí pevné a dlouhodobé spojení se samotným profilem. Firma REHAU nabízí na výběr přes 220 dekorů.

K dispozici je 5 barev základního profilu (bílá, krémově-bílá, antracit, hnědá a karamelová), na který se následně fólie lepí, tím lze zajistit barevné celistvosti okna i při otevřeném křídle.

KALEIDO COVER (hliníkové obložky)

Jedním z nejmodernějších způsobů změny povrchového vzhledu plastového okna je použití mimořádně robustních a odolných hliníkových obložek. Obložky jsou pevně připevněny na okno a kromě designu okna, zajišťují také jeho dodatečnou ochranu elementů vůči povětrnostním vlivům.

Můžete tak jednoduše kombinovat výhody moderních plastových oken s atraktivním designem oken hliníkových. K dispozici máte takřka neomezené možnosti barevného provedení lakováním, práškovým lakováním nebo eloxováním. Dekor hliníkových obložek lze u REHAU vybrat z více než 170 barev.

Porifil oken REHAU

Individuální konstrukce oken, dveří

S profilovými systémy REHAU je možno realizovat téměř jakékoli požadavky na individuální konstrukce a tvary. Navíc existuje díky technice lepeného zasklení REHAU možnost vytvářet prvky takových rozměrů, jaké při zachování konvenčních technologií jednoduše nelze vyrobit.

Geometrické tvary oken REHAU

Geometrické tvary, které lze vyrobit:

 • pravoúhlé prvky
 • trojúhelníkové prvky
 • kruhové prvky
 • obloukové prvky
 • případně kombinace více druhů

Pro zvýraznění individuality každého okna je možno volit mezi mnoha rozdílnými variantami okenních křídel:

 • zakulacené křídlo
 • zešikmené křídlo
 • hranaté křídlo
 • křídlo odsazené od rámu nebo plošně lícující s rámem
 • pro dosažení požadovaných kontur na straně interiéru existuje také mnoho tvarů šikmých, zakulacených a tvarových zasklívacích lišt

REHAU, s.r.o.

logoObchodní 117
251 70 Čestlice

telefon: +420 272 190 111
e-mail: praha@rehau.com

web: www.rehau.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie Okna si přečtěte

Základní teorie o oknech

Základní teorie o oknech

Někdo moudrý řekl, že: „Oko - do duše okno.“ Zkusíme-li vzít toto rčení z opačného konce, pak okno nám pomůže pohlédnout do duše. Není to až tak nesmyslné, jak by se na první pohled zdálo. Ono okno ...

Přirozené světlo v interiéru - odrazné plochy

Přirozené světlo v interiéru - odrazné plochy

Světlo je základním návrhovým prvkem architektury. Podle toho, kam jej v budovách chceme dostat a s jakou intenzitou tvarujeme okna, stropy i celé hmoty budov. Dnes nás budou zajímat odrazné plochy, ...

Jak poznat problémy s vysokou vlhkostí v bytě či v domě

Jak poznat problémy s vysokou vlhkostí v bytě či v domě

Ačkoli se vysoká vlhkost projevuje mnohdy nenápadně, může značně znepříjemnit váš život. Pocit špatného vzduchu v interiéru, mokré mapy na stěnách, případně pohled na vlhkoměr, napoví, že něco není v ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist