REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Design plastových oken a nové trendy

I u oken, dveří a HS portálů hrají roli módní trendy. Majitelé nemovitostí očekávají od oken a dveří kromě funkčnosti také vzhled, který bude na exteriérové i interiérové straně perfektně ladit s jejich domem.

Plastová okna má řada lidí spojena s typickou bílou barvou. V posledních letech však především u rodinných domů dominují plastová okna v barevné povrchové úpravě. Je to dáno stoupajícím důrazem investorů na celkové sladění všech architektonických prvků domu a tím i zajištění očekávaného vzhledu jejich domu. Kromě výběru barvy oken s ohledem na architekturu domu a barvu fasády, se stále častěji prosazuje i „ladění“ vzhledu okna k interiéru domu s bytovými architekty. Tak aby okna ladila s použitým nábytkem a dalším vybavením domu.

U plastových oken lze dosáhnout požadovaného barevného vzhledu dokonce pomocí 3 následujících technologií:

 • kašírováním
 • lakováním
 • osazením hliníkových obložek

Firma REHAU se zabývá dodávkami takto upravených profilů a komponentů pro výrobu oken, dveří a HS portálů již více než 30 let. Především naše dlouhodobé zkušenosti s lakovanými díly pro automobilový průmysl zajišťují nadstandardní kvalitu a trvanlivost povrchové úpravy našich okenních profilů.

KALEIDO PAINT (lakování)

U lakovaných profilů si mohou zákazníci REHAU vybírat dle klasického vzorníku barev RAL z více než 150 intenzivních barevných tónů. Díky tomu je možno okna  a dveře barevně přizpůsobit ostatním stavebním konstrukcím. Tato nabídka barev se navíc neustále rozšiřuje.

Lakovat je možno jak vnější plochy, tak vnitřní plochy, případně lze nástřiky různě kombinovat, a to i použitím různých barev.

Jendou z novinek z poslední doby jsou strukturované laky, kde jsou do laku přimíchány různé částice, které ozvláštní vzhled laku a dodají povrchu profilu nezaměnitelnou texturu.

Všechny lakované profily REHAU jsou stříkány v několika vrstvách, díky čemu má výsledné okno dlouhodobou barevnou stálost i odolnost vůči povětrnostním vlivům. Odolnost povrchu lze ještě zvýšit vrstvou čirého laku, který překryje barevné vrstvy.

KALEIDO FÓLIE (kašírování)

V řadě KALEIDO FÓLIE se REHAU soustředí především na takové vzhledy, jakých se dá lakováním docílit jen obtížně. K dispozici je tedy celá řada dřevěných struktur a speciálního žilkování, řada Uni pak nabízí moderní hliníkové dekory.

Fólie jsou na okenní profily lepeny, přičemž vlastní nanášení probíhá výkonným strojem, který zajistí pevné a dlouhodobé spojení se samotným profilem. Firma REHAU nabízí na výběr přes 220 dekorů.

K dispozici je 5 barev základního profilu (bílá, krémově-bílá, antracit, hnědá a karamelová), na který se následně fólie lepí, tím lze zajistit barevné celistvosti okna i při otevřeném křídle.

KALEIDO COVER (hliníkové obložky)

Jedním z nejmodernějších způsobů změny povrchového vzhledu plastového okna je použití mimořádně robustních a odolných hliníkových obložek. Obložky jsou pevně připevněny na okno a kromě designu okna, zajišťují také jeho dodatečnou ochranu elementů vůči povětrnostním vlivům.

Můžete tak jednoduše kombinovat výhody moderních plastových oken s atraktivním designem oken hliníkových. K dispozici máte takřka neomezené možnosti barevného provedení lakováním, práškovým lakováním nebo eloxováním. Dekor hliníkových obložek lze u REHAU vybrat z více než 170 barev.

Porifil oken REHAU

Individuální konstrukce oken, dveří

S profilovými systémy REHAU je možno realizovat téměř jakékoli požadavky na individuální konstrukce a tvary. Navíc existuje díky technice lepeného zasklení REHAU možnost vytvářet prvky takových rozměrů, jaké při zachování konvenčních technologií jednoduše nelze vyrobit.

Geometrické tvary oken REHAU

Geometrické tvary, které lze vyrobit:

 • pravoúhlé prvky
 • trojúhelníkové prvky
 • kruhové prvky
 • obloukové prvky
 • případně kombinace více druhů

Pro zvýraznění individuality každého okna je možno volit mezi mnoha rozdílnými variantami okenních křídel:

 • zakulacené křídlo
 • zešikmené křídlo
 • hranaté křídlo
 • křídlo odsazené od rámu nebo plošně lícující s rámem
 • pro dosažení požadovaných kontur na straně interiéru existuje také mnoho tvarů šikmých, zakulacených a tvarových zasklívacích lišt

REHAU, s.r.o.

logo
Obchodní 117
251 70 Čestlice

telefon: +420 272 190 111
e-mail: praha@rehau.com

web: www.rehau.com/cz-cs

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Okna

Foto: Fitim Mucaj

Měli u domu nevzhledné betonové sloupořadí. Vyčarovali elegantní přístavbu

Domy, ve kterých plánujeme bydlet, k nám ne vždy doputují v originálním balení a vonící novotou. Někdy jsou to, zachovalosti a plné funkčnosti navzdory prostě stavby, ve kterých už někdo žil a měl s nimi své vlastní plány. Které se pak novým majitelům nemusí zdát pochopitelné. Což je i příklad rodinného domu, který…

Zdroj: lboro.ac.uk

Okna plná vody snižují energetickou náročnost domů

Cirkulující voda místo klimatizace. Nápad, který pochází z přírody. Podobně jako voda cirkuluje v oceánech z míst teplejších do míst chladnějších a vyrovnává tak teplotní rozdíly na planetě nechávají výzkumníci cirkulovat vodu po budově. Voda tak vyrovnává teplotní rozdíly, ochlazuje přehřívaná místa a vyhřívá místa…

Zdroj: AdobeStock- stock56876

Nezapomeňte před zimou seřídit a opravit plastová okna

Podzimní měsíce představují ideální čas pro jednu nepříliš lákavou, ovšem velmi důležitou činnost, a sice údržbu plastových oken. Pravidelným servisem například předejdete rychlému opotřebení oken i zbytečným výdajům za vytápění způsobených špatným těsněním. Stačí před nástupem zimy provést pět důležitých kroků.

Rekonstrukce bytu z první republiky: Sondy, bourací práce, pohledové zdivo

Rekonstrukce bytu z první republiky: Sondy, bourací práce, pohledové zdivo

V předešlém článku tohoto seriálu jsme se zabývali koupí prvorepublikové nemovitosti, předpokládaným rozsahem rekonstrukce či přípravnými projekčními pracemi. V tomto díle se již pustíme do vlastní rekonstrukce, která začala postupně zodpovídat spoustu předem nevyjasněných záležitostí. Podívejte se na demoliční práce…

REKLAMA