REKLAMA

V Plzni se staví a plánují stovky nových bytů, více než před krizí

V Plzni se staví a připravují stovky nových bytů, více než před hospodářskou krizí od roku 2009. Největší projekt 184 menších jednotek buduje izraelská developerská skupina Daramis, která díky vysoké poptávce zahájí dalších 156 bytů. Největšími rozvojovými lokalitami jsou právě oblast vedle kampusu univerzity na Borech a bývalá kasárna Světovar, řekli to náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS) a ředitelka útvaru koncepce a rozvoje Irena Vostracká. Desítky bytů se staví také v místních částech Valcha a Lhota.
Plzeň, byty, výstavba, nové byty, pronájem

Unicity Plzeň je prvním mimopražským rezidenčním projektem Daramisu. Zahrnuje šest šestipodlažních budov s 542 byty a tři komerční plochy. Většina bytů je o velikosti 1+kk a 2+1 a jsou pro studenty, učitele a zaměstnance sousední průmyslové zóny.

Plzeňský developer BC Real, který staví byty na třetině areálu bývalých kasáren a pivovaru Světovar, už má hotová čtyři patra. "Na podzim se tam mají lidé stěhovat," uvedl Šindelář. V první etapě jde o 72 bytů, které už jsou prodané. Podle Vostracké připravuje BC Real další domy na sousedních pozemcích, které jsou ale soukromé.

Místní firma Stafin buduje druhý ze tří bytových domů u Kalikovského mlýna poblíž středu města, pokračuje výstavba desítek bytů v nedaleké ulici Na Jíkalce. Druhý z pěti domů buduje rokycanská firma Šabata v Kaplířově ulici naproti úřadu práce na Borech.

Velké projekty se připravují naproti sídlišti Vinice, kde se čeká na to, až město vybuduje retenční nádrž a kanalizaci, další projekt připravuje firma Hochtief na Zeleném trojúhelníku-sever naproti Škodovce u stavebního učiliště. Městským projektem je 200 menších sociálních bytů pro zdravotně postižené, rodiny pečující o postižené děti, samoživitelky s nízkými příjmy a seniory na Zátiší za benzínovou pumpou Tank Ono. Je vydané územní rozhodnutí. "Město nyní vyhlásí soutěž na zpracování projektu pro stavební povolení, které by mělo být pravomocné na konci letošního nebo na začátku příštího roku," uvedl radní David Šlouf (ODS).

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Roudnice nad Labem, prodej poezmků

Roudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru města

Roudnice nad Labem nabídne pozemky na stavbu rodinných domů v historickém centru města. Minimální nabídková cena je 1000 korun za metr čtvereční. O prodeji pozemků rozhodli zastupitelé, informovalo o ...

Stromovka rekonstrukce šlechtovy restaurace

Šlechtova restaurace vstupuje do další fáze oprav

Pražský magistrát dokončil hrubé práce na opravě Šlechtovy restaurace ve Stromovce. Nyní se chystá na odborné a památkářské práce. Řekl to radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice). Rekonstrukce budovy ...

Zdroj: Fotoli.com - scimmery1

Liberecký kraj pomůže památkám

Z celkové částky 12,6 mil. Kč, kterou resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu odsouhlasili radní a v úterý i krajští zastupitelé, připadne 4,9 mil. Kč na obnovu památek v Libereckém kraji.

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist