REKLAMA

Izolační materiály Rockwool zanechaly stopu na největší výletní lodi světa

Na největší výletní lodi světa Harmony of the Seas za 27 miliard korun je celkem použito 1 800 tun technické izolace Rockwool.

Na palubě lodního velikána je celkem 320 000 m2 technických izolací Rockwool. To odpovídá rozloze přibližně 44 fotbalových hřišť. Kamenná vlna byla použita nejen na základní struktury plavidla, ale i na palubní stěny, podlahy, přepážky a stropy. Má vynikající protipožární a akustické vlastnosti a zajistí tak bezpečné a komfortní prostředí pro cestující i posádku.

Loď Harmony of the Seas, patřící společnosti Royal Caribbean Cruises, je dlouhá 362 metrů a s výškou 70 metrů předčí dokonce i Petřínskou rozhlednu. Na plavidle o hmotnosti 120 000 tun se stará o téměř 5500 cestujících početná posádka čítající přes 2000 osob. Na největší výletní lodi světa jsou k dispozici ledové kluziště, golfové hřiště, vodní park, divadlo, lázně nebo bar s obsluhujícími roboty. 

Společnost Rockwool je lídrem na trhu stavebních a průmyslových izolací a také izolací pro námořní průmysl. Bohumínský závod předloni investoval miliardu korun do modernizace výroby, revitalizace areálu a stal se výrobním a logistickým centrem technických izolací celé skupiny Rockwool pro střední a východní Evropu.

ROCKWOOL, a.s.

logoCihelní 769
735 31 Bohumín

telefon: Zákaznický servis: 596 094 194
zelená linka: Technické poradenství: 800 161 161
e-mail: halina.kucerova@rockwool.com

web: www.rockwool.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Dálnice, výstavba

ŘSD dnes zahájí stavbu dalších úseků D6 na Rakovnicku

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes zahájí stavbu dalších úseků karlovarské dálnice D6 na Rakovnicku. Jde o úseky Nové Strašecí - Řevničov a obchvat Řevničova. Oba by měly být dokončené v roce ...

Ceny rodinných domů, ceny bytů, porovnání, růst cen nemovitostí

Ceny nemovitostí: Rodinné domy zdražují rychleji než byty

Ceny rodinných domů v Česku od začátku roku do konce října vzrostly téměř dvakrát rychleji než u bytů. Zatímco rodinné domy zdražily v průměru o 13,5 procenta, v případě bytů o 7,2 procenta. Vyplývá ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist