REKLAMA

Prodej renesančního zámku ze 16. století v Branticích u Krnova na Bruntálsku

Zámek v Branticích u Krnova v podhůří Jeseníků v blízkosti hranic s Polskem z druhé poloviny 16. století s třiceti místnostmi s původními historickými klenbami jde do prodeje.

Zámek v Branticích u Krnova v podhůří Jeseníků v blízkosti hranic s Polskem, který postavil ve druhé polovině 16. století tehdejší kancléř krnovského knížectví Jeroným Reinwald, jde do prodeje. Renesanční stavbu s třiceti místnostmi s původními historickými klenbami, rozsáhlou půdou a s celkem třiaosmdesáti okny současný vlastník částečně rekonstruoval.  A v těchto dnech svěřil jeho přímý prodej renomované realitní společnosti Naxos. Nový majitel jej může získat za 16 milionů korun.

Trojkřídlá patrová budova s renesančními arkádami u zámeckého parku

„Cílem nedokončené rekonstrukce bylo ubytovací zařízení hotelového typu s restaurací, vinárnou a také galerie. Ta měla vzniknout v největších místnostech zámku o rozloze 160 metrů čtverečních. Projekt počítá mimo jiné se 13 hotelovými pokoji,“ říká Miroslav Sinér, ředitel ostravské pobočky Naxosu, která se kromě brantického zámku zaměřuje také na prodej větších komerčních nemovitostí.

Zámek charakteristický pískovcovou vázou s výjevy z antických bájí na nádvoří je podle Miroslava Sinéra zajímavý i díky svému okolí. „Stojí na břehu řeky Opavy v bezprostřední blízkosti krásného zámeckého parku, který dříve patřil k zámku. Pozoruhodná je v něm například socha Herkula ze začátku 18. století,“ dodává.

Brantický zámek je trojkřídlá patrová budova s renesančními arkádami na nádvorní straně. Jižní a západní křídlo pocházejí ještě z druhé poloviny 16. století, křídlo severní bylo dokončeno až na počátku 18. století. Vstupní, bohatě členěný sloupový portál v jižním křídle je barokní, fasády jsou klasicistní. Kromě Jeronýma Reinwalda byli v minulosti jeho majiteli mimo jiné rod Trachů z Březí, Lichtenštejnové a také obec Brantice.

Sdílet / hodnotit tento článek

Z kategorie Reality si přečtěte

Roudnice nad Labem, prodej poezmků

Roudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru města

Roudnice nad Labem nabídne pozemky na stavbu rodinných domů v historickém centru města. Minimální nabídková cena je 1000 korun za metr čtvereční. O prodeji pozemků rozhodli zastupitelé, informovalo o ...

Zdroj: Fotoli.com - scimmery1

Liberecký kraj pomůže památkám

Z celkové částky 12,6 mil. Kč, kterou resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu odsouhlasili radní a v úterý i krajští zastupitelé, připadne 4,9 mil. Kč na obnovu památek v Libereckém kraji.

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist