REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Studentské kanceláře podpoří praktické vzdělávání v technických oborech

Koncept Studentských kanceláří vznikl jako reakce na dlouhodobý nedostatek technicky vzdělaných profesionálů v České republice. Umožňují studentům přímo propojit odborné vzdělávání s průmyslovou praxí. Jednu z nich dne 3. září 2014 v Praze slavnostně otevřel i prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý.
Studentské kanceláře podpoří praktické vzdělávání v technických oborech

Myšlenka Studentských kanceláří vznikla z iniciativy významného českého výrobce obráběcích strojů a hi-tech technologií KOVOSVITU MAS, a.s., za technologické podpory společnosti Siemens. „Výhodou tohoto vzdělávacího modelu je, že proces je realizovaný přímo ve výrobním prostředí a disponuje nejmodernějšími nástroji pro konstruování i řízení obráběcích strojů. Studenti budou mít možnost pracovat pod odbornou supervizí odborníků přímo z praxe a podílet se na realizaci a tvorbě firemních projektů,“ říká generální ředitel KOVOSVITU Peter Hawlan.

„Siemens v tomto vzdělávacím projektu zprostředkovává dostupnost nástrojů, jež používají výrobci po celém světě. Myšlenka Studentské kanceláře je přesným a konkrétním vyjádřením podpory technického vzdělání, kterou společnost Siemens dlouhodobě prosazuje,“
Eduard Palíšek, generální ředitel Siemens Česká republika

Dalším přínosem jsou pracovní cesty do zahraničí spolu s domovskou firmou. Zajímavá je také finanční motivace, jelikož KOVOSVIT MAS se rozhodl ocenit práci studentů mzdou. Ve Studentské kanceláři v Praze bude pracovat přibližně deset studentů a objem jejich práce za měsíc se odhaduje přibližně na tisíc hodin.

Hlavním cílem tohoto projektu je možnost nabídnout řešení dlouhodobě deklarovaného nedostatku technických pracovníků, s nímž se celá řada českých firem potýká. KOVOSVIT MAS také navazuje na tradici zakladatele firmy Tomáše Bati, který měl vybudovaný vynikající vzdělávací systém zaměřený na podporu studentů a vychovávání budoucích zaměstnanců.

Pro obě společnosti, které projekt Studentských kanceláří realizovaly, je důležitá myšlenka a podpora odborného vzdělávání nové generace kvalifikovaných odborníků, kdy v současné době chybí celá řada konstruktérů, aplikačních inženýrů, CNC programátorů a obsluhy CNC strojů. Projekt chce zároveň podpořit, motivovat a vyhledat talenty v tomto oboru a nabídnout zájemcům získání erudované praxe, případně zaměstnání u renomovaných firem.

Siemens, s.r.o.

logo
Siemensova 1
155 00 Praha 13

telefon: 233 033 402, fax: 233 033 640
e-mail: michal.bassy@siemens.com

web: www.siemens.cz/chytry-termostat

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Architekti navrhli kanceláře jako čistý prostor s vtipnými prvky

Architekti navrhli kanceláře jako čistý prostor s vtipnými prvky

I na Kavčích horách v Office Centre můžeme najít zajímavé interiéry, tvořené zkušenými architekty. Inspirativní pracovní prostředí je jedním ze stavebních kamenů úspěchu firmy, a vedení firem s vysokými ambicemi si to velmi dobře uvědomuje. Konceptem dnešní ukázky realizace byl čistý nerušený prostor s vtipnými…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Společnost HELUZ opět vyhlásila tradiční fotografickou soutěž! Své snímky…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA