REKLAMA

Studentské kanceláře podpoří praktické vzdělávání v technických oborech

Koncept Studentských kanceláří vznikl jako reakce na dlouhodobý nedostatek technicky vzdělaných profesionálů v České republice. Umožňují studentům přímo propojit odborné vzdělávání s průmyslovou praxí. Jednu z nich dne 3. září 2014 v Praze slavnostně otevřel i prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý.
Studentské kanceláře podpoří praktické vzdělávání v technických oborech

Myšlenka Studentských kanceláří vznikla z iniciativy významného českého výrobce obráběcích strojů a hi-tech technologií KOVOSVITU MAS, a.s., za technologické podpory společnosti Siemens. „Výhodou tohoto vzdělávacího modelu je, že proces je realizovaný přímo ve výrobním prostředí a disponuje nejmodernějšími nástroji pro konstruování i řízení obráběcích strojů. Studenti budou mít možnost pracovat pod odbornou supervizí odborníků přímo z praxe a podílet se na realizaci a tvorbě firemních projektů,“ říká generální ředitel KOVOSVITU Peter Hawlan.

„Siemens v tomto vzdělávacím projektu zprostředkovává dostupnost nástrojů, jež používají výrobci po celém světě. Myšlenka Studentské kanceláře je přesným a konkrétním vyjádřením podpory technického vzdělání, kterou společnost Siemens dlouhodobě prosazuje,“
Eduard Palíšek, generální ředitel Siemens Česká republika

Dalším přínosem jsou pracovní cesty do zahraničí spolu s domovskou firmou. Zajímavá je také finanční motivace, jelikož KOVOSVIT MAS se rozhodl ocenit práci studentů mzdou. Ve Studentské kanceláři v Praze bude pracovat přibližně deset studentů a objem jejich práce za měsíc se odhaduje přibližně na tisíc hodin.

Hlavním cílem tohoto projektu je možnost nabídnout řešení dlouhodobě deklarovaného nedostatku technických pracovníků, s nímž se celá řada českých firem potýká. KOVOSVIT MAS také navazuje na tradici zakladatele firmy Tomáše Bati, který měl vybudovaný vynikající vzdělávací systém zaměřený na podporu studentů a vychovávání budoucích zaměstnanců.

Pro obě společnosti, které projekt Studentských kanceláří realizovaly, je důležitá myšlenka a podpora odborného vzdělávání nové generace kvalifikovaných odborníků, kdy v současné době chybí celá řada konstruktérů, aplikačních inženýrů, CNC programátorů a obsluhy CNC strojů. Projekt chce zároveň podpořit, motivovat a vyhledat talenty v tomto oboru a nabídnout zájemcům získání erudované praxe, případně zaměstnání u renomovaných firem.

Siemens, s.r.o.

logoSiemensova 1
155 00 Praha 13

telefon: 233 033 450, fax: 233 033 451
e-mail: leos.grelich@siemens.com

web: www.siemens.cz/cps

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Získejte prémii až 9000 Kč! Šťavnatá jarní akce na střešní okna FAKRO

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist