REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Desatero šetření – jak se na topnou sezónu připravit s předstihem

Kupovat si na spaní kožichy, když napadne první sníh, není to nejlepší. Příprava na topnou sezónu začíná vlastně už v létě. Ne snad, že byste měli už v srpnu roztopit na 40 °C, ale můžete třeba změnit způsob vytápění nebo aspoň celoročně utírat prach na radiátoru. Možností je mnoho.

Co tedy radíme spolu s odborníky z dánské společnosti Danfoss, která patří k celosvětovým lídrům v oblasti technologií vytápění?

Sestavili jsme desatero toho nejzásadnějšího

  1. Nejdůležitější je správně si naprogramovat topné cykly. To bývá při nenadálých změnách počasí občas problematické. Nejlepší řešení představuje ovládání topení na dálku pomocí mobilní aplikace. S ním přišla na český trh právě firma Danfoss.
  2. Udržujte čistotu. Ne snad, že byste se měli denně sprchovat, ale utírejte pravidelně prach na topidlech. Obzvláště ve vlhčích místnostech jako jsou koupelny se prach na sebe nalepuje v černých, hůře odstranitelných vrstvách, kterým se dá předejít pravidelným úklidem.
  3. Nezastavujte topení nábytkem, nenechte záclony přesahovat přes okraj zdroje topení. Pokud má těleso topit efektivně, mělo by kolem sebe mít co nejvíce volného prostoru. Paneláková klasika radiátorů za pracovním nebo jídelním stolem není to nejlepší.

  4. Počítejte v dlouhodobém horizontu. Průměrná délka života lidí v Česku se neustále prodlužuje, a tak byste měli počítat s tím, že tu ještě nějaký ten pátek vydržíte. Zaplatit tedy jednorázově vyšší částku za termostatické hlavice nebo topení na dálkové ovládání přes mobil se časem i přes vyšší počáteční investici stane výhodnějším. Úspora díky moderním technologiím se zkrátka vyplatí.
  5. Dejte za radiátor něco, co nepohlcuje a naopak dobře odráží teplo, například hliníkovou fólii.
  6. V jednotlivých místnostech si můžete nastavit jinou hodnotu teploty. A dokonce i to jde pomocí mobilní aplikace Danfoss LinkTM App regulující teplotu na dálku. Musíte ovšem mít na každém tělese termostaty, které to umožňují.
  7. Vytápějte a především větrejte rychle a intenzivně. Na výměnu vydýchaného vzduchu za čerstvý stačí pár minut.

  8. Do problematických místností s hodně okny nebo vstupními dveřmi (hůře se tu reguluje teplota) důsledně zavírejte dveře, ať je izolujete od častěji obývaných místností, kde chcete držet optimální klima. Zavírejte také pokoj, v němž se zdržuje vaše tchýně. S teplem to sice nesouvisí, ale pomůže to nervům.
  9. Odvzdušňujte. Vzduch v topném tělese výrazně zhoršuje jeho vlastnosti.
  10. Počítejte, počítejte, počítejte. Účet za teplo neházejte rovnou do šuplíku a pořádně si ho srovnejte s předchozími. Zkoušejte různé věci (například rady z našeho článku) a sledujte, jaký efekt mají na útratu. Pomoci může i kalkulátor úspor za vytápění. Zkuste si také vypočítat, kolik by vás stála výměna za efektivní dálkově řiditelný systém Danfoss LinkTM.

DANFOSS, s. r. o.

logo
Jihlavská 1558/21
140 00 Praha 4

telefon: 283 014 111
e-mail: danfoss.cz@danfoss.com

web: www.danfoss.com/cs-cz/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Vyhrajte v soutěži od společnosti Danfoss

Vyhrajte v soutěži od společnosti Danfoss

Vánoční kalendář společnosti Danfoss. Zúčastněte se hry Christmas Calendar a vyhrajte unikátní hlavici Danfoss Eco! Danfoss Eco ™ je samostatná radiátorová termostatická hlavice pro obytné prostory. Danfoss Eco ™ je napájena z baterií, je kompaktní a velmi snadno se ovládá pomocí ručního kolečka a jednoho tlačítka.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA