REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Osvětlení: Světlo, zvuky a chytré telefony

LEDVANCE přidává do řady osvětlení pod skříňky OSRAM LED Corner nové varianty, které jsou určeny především pro použití u kuchyňských linek. Od září bude kromě standardních LED svítidel k dispozici také modul s USB zásuvkou a jeden model s Bluetooth reproduktorem. To umožní např. snadné nabíjení mobilních telefonů a tabletů a poslech vaší oblíbené hudby při práci v kuchyni.

Svítidla jsou k dispozici ve dvou různých délkách: necelých 50 cm nebo necelých 80 cm, které dodávají 760, resp. 1100 lumenů teplého bílého světla (3000 kelvinů). V závislosti na zátěži může USB zásuvka dodávat až 2 A pro nabíjení a Bluetooth reproduktor může vydávat až 10 wattů. Tyto moduly jsou zcela zaměnitelné a mohou dodávat výkon až 220 wattů. Cena od 539,- Kč.

Svítidlo OSRAM Linear LED Turn je mimořádně flexibilní svítidlo pod skříňky, které je rovněž oblíbené v kuchyni. Díky svému otočnému designu může toto svítidlo osvětlit pracovní plochu přesně tam, kde to potřebujete. Tento model je k dostání v délce necelých 36 cm nebo necelých 56 cm. Sériově lze zapojit až deset svítidel, díky čemuž je zajištěno nejlepší osvětlení i těch nejdelších kuchyňských linek. Cena od 659,- Kč.

Nejnovější verze LED svítidla OSRAM Submarine, s krytím IP65, chráněné proti tryskající vodě ze všech úhlů, je nyní k dispozici také pro prádelny, suterény, garáže a podobná místa. Tento model s tzv. „doživotním utěsněním“ a pevnou instalací osvětlení zajišťuje mimořádně jasný a rovnoměrný rozptyl světla v neutrální bílé barvě (4000 kelvinů). Je také k dostání ve třech různých délkách: 60 cm (18 wattů, 1500 lumenů), 120 cm (36 wattů, 3000 lumenů) a 150 cm (48 wattů, 4000 lumenů). LEDVANCE na tyto modely nabízí tříletou záruku, s životností až 30 000 hodin. Cena od 569,- Kč.

Submarine

Malí pomocníci pro rozličné potřeby

Zcela přepracovaná řada mobilních LED svítidel nabízí mnohostrannou použitelnost. Všechny mobilní modely mají integrované světelné zdroje a drtivá většina z nich je napájena pomocí síťových adaptérů nebo baterií, a proto je není nutné zapojovat do sítě. LEDVANCE uvádí tato mobilní svítidla pod známými značkami, jako je Nightlux, Doorled a Lunetta. Kromě moderního vzhledu a řady senzorů, které otevírají širokou škálu možných použití, je jedním z ústředních bodů této nové generace mobilních svítidel zvýšení výkonnosti. Cena od 119,- Kč (Lunetta).

S výjimkou nočních světel napájených ze sítě jsou mobilní svítidla buď samolepicí, nebo lze většinu z nich připevnit k povrchu pomocí malých šroubků. Mobilní svítidlo pod skříňky OSRAM Linear LED je k dispozici v bateriemi napájeném provedení nebo v provedení se síťovým adaptérem, které lze nabíjet pomocí USB. Oba modely mají čidlo denního světla a pohybu. Pokud je světlo nainstalováno například uvnitř skříňky, zapne se vždy, když skříňku otevřete. Cena od 649,- Kč.

Osvětlovací systém pod skříňky OSRAM Linear LED Corner je oblíbeným prvkem pou-žívaným pod kuchyňskými skříňkami. Od září bude kromě standardních LED svítidel k dispozici také modul s USB zásuvkou a jeden model s Bluetooth reproduktorem. Obrázek: LEDVANCE

Svítidla z řady Nightlux s krytím IP54, která jsou chráněna proti stříkající vodě ze všech úhlů, zvyšují jasnost a zlepšují orientaci na chodnících nebo schodištích. Bateriemi napájené svítidlo OSRAM Doorled se svým neutrálním bílým světlem (4000 kelvinů) přináší řešení pro osvětlení dveří a přístupových míst. Cena od 399,- Kč.

Další informace o těchto produktech najdete na stránkách OSRAM-Lamps  nebo ledvance.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Osvětlení

Zdroj: Fotolia.com - Cinematographer

LED pásky v nábytku pomohou vytvořit originální atmosféru interiéru

Trendů v nábytku je celá řada, my se tentokrát zaměříme na nábytek se světelným zdrojem. Nepůjde o svíticí plastové pohovky, stolky či jiné netradiční záležitosti, ale o integrované světelné zdroje. Ty se stále častěji objevují na zahraničních veletrzích a stávají se běžnou záležitostí v nábytku.

Foto: Delta light

Když stěna září: Nástěnné svíticí dekorace

Stěnu nemusí zdobit pouze obraz v rámu, zajímavá tapeta nebo sestava poliček s doplňky. Pokud chcete mít interiér opravdu zajímavý a dynamicky se měnící během dne, zkuste zapřemýšlet o svíticích nástěnných dekoracích. Jediným úskalím instalace této zajímavé dekorace je přívod elektrického proudu. Myslete tedy i na ...

REKLAMA
REKLAMA