REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nedejte zlodějům šanci – vchodové dveře ochrání vás i váš majetek

Rodinné domy jsou ze všech nemovitostí největším lákadlem zlodějů – loni zaznamenala Policie České republiky zhruba 3000 počtů vloupání. I když se čísla postupně snižují, krádeže v rodinných domech lákají zloděje ze všech objektů stále nejvíce a dávají jim přednost i před loupením v bytech. Před nezvanou návštěvou vás ochrání bezpečnostní vstupní dveře.

Bezpečí na prvním místě

Bezpečnostní dveře jsou vhodné jak pro novostavby, tak pro rekonstruované domy. Při jejich výběru se zaměřte na pár důležitých vlastností. V prvé řadě ověřte, jestli jsou dveře certifikované a zjistěte jejich bezpečnostní třídu. Ta se u rodinných domů pohybuje zpravidla mezi 2. a 4. dle typu dveří:

  • Bezpečnostní třída 2 je vhodná pro zabezpečení vstupu do bytů a kanceláří, dveře mají zesílenou konstrukci a 6–9 bezpečnostních bodů.
  • Třída 3 představuje vylepšené zabezpečení díky 9 bezpečnostním bodům a v rodinných domech se používá nejčastěji.
  • Nejvyšší a nejodolnější je pak bezpečnostní třída 4. Ta je pro běžné domácnosti zbytečná. Vyplatí se v případě, že máte doma cenné umělecké kousky nebo zbraně.
Nabídka bezpečnostních dveří je čím dál rozmanitější, a kromě ochrany je jejich velkou předností i vynikající tepelná a protihluková izolace. Nabídka bezpečnostních dveří je čím dál rozmanitější, a kromě ochrany je jejich velkou předností i vynikající tepelná a protihluková izolace.

Nabídka bezpečnostních dveří je čím dál rozmanitější, a kromě ochrany je jejich velkou předností i vynikající tepelná a protihluková izolace.

Funkční neznamená nevzhledné

Pokud si snad myslíte, že si funkčnost a bezpečí vybere svou daň na vzhledu, nenechte se mýlit, nabídka je totiž opravdu velká. Můžete vybírat z klasických plných povrchů jako je dřevo a laminát, nebo z prosklených variant, které vaši chodbu krásně prosvětlí. Máte možnost zvolit si vzor lisování od hladkého po hluboce lisovaný a z pestré palety barev. A pokud chcete vaše dveře ještě víc ozvláštnit, dodejte jim originální vzhled nerezovými páskami.

Zabezpečte i další přístupové cesty

Častým místem vniknutí do domu jsou kromě dveří i okna. I zde je několik možností, jak svou rodinu chránit.

  • Neprostupné sklo s bezpečnostní fólií – brání rozbití okna vhozením předmětu a celkově znesnadní vloupání.
  • Venkovní rolety s motorickým ovládáním.
  • Mříže – ty se ale i z estetického hlediska nehodí ke všem domům.

HT dveře - Bezpečnostní dveře

logo
Franzova 65a
614 00 Brno - Maloměřice

telefon: 777 807 012
e-mail: htdvere@htdvere.cz

web: www.htdvere.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Dveře

Plastové okno, ilustrační obrázek - zdroj fotolia, bonzodog

Plastová okna mají vážné nedostatky, je třeba zpřísnit normy, ukázal test

Jen dvě z osmi testovaných plastových oken neměly vady ve skle, pouze tři měly kvalitní výztuhy a polovina neobstála při silném vichru. Roční test nezávislého Institutu zdravého bydlení (IZB) u bílých plastových oken označuje výsledky některých ze zkoušek až jako tristní a upozorňuje, že přitom všechna splňují…

Zdroj: AdobeStock - alhim

Dveře musí omezit šíření požáru z chodby či bytu. Jak dlouho odolají dveře ohni?

Budova je pro zabránění šíření požáru rozdělena na požární úseky. Nejslabším článkem dělících konstrukcí bývají většinou dveře. Ale i dveře umí odolat ohni po dobu potřebnou k ochraně osob a poskytnout čas pro záchrannou akci hasičů. Co musí protipožární dveře splňovat? Čím jsou specifické? Takové dveře musí být i…

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

REKLAMA
REKLAMA