REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

3D tiskárna pro tvorbu vizualizací

Tvorba vizualizací a trojrozměrných náhledů je nedílnou součástí práce architektů a grafiků, kteří umí prodat svoji práci. Pokud ale jde o trojrozměrné modely, jednotlivá architektonická studia často tápou, jestli si na tuto titěrnou práci raději nenajmout nadšeného modeláře, aby ztvárnil jejich projekt v miniaturním měřítku naživo, než se obtěžovat hraním si s kostkami. Irská společnost Mcor tuto problematiku elegantně vyřešila.
3D tiskárna pro tvorbu vizualizací

Mcor totiž zareagovala na úspěšný trend trojrozměrných tiskáren, které se v poslední době k tvorbě názorných vizualizací používají. Svůj přínos k oboru však představila na poli efektivity a nižší ceny 3D tiskárnou MCOR IRIS: nahradila běžný materiál 3D tiskáren obyčejným kancelářským papírem, jehož jednotlivé díly na sebe jejich speciální tiskárna díky programu Slicelet velmi umně řeže a skládá. Jak tedy vidí 3D modely budov v Mcor?

Základní náplň a hlavní stavební materiál? Obyčejný kancelářský papír (80 GSM), inteligentní software, který rozloží linie a kontury budov do série segmentů, a pak už jen chvilka času. Před vámi vyrůstají zhmotněné projekty v minimalistickém provedení. Další výhodou je, že tiskárna IRIS je schopna dodávat jednotlivým kladeným vrstvám i barvu, takže výsledná vizualizace skutečně odpovídá projektové dokumentaci.

To vše bez toxických výparů, a hlavně, za desetinu až pětinu ceny klasické 3D modelu. Výsledek sám je stabilní, pevný a odolný, a nevyžaduje žádnou další povrchovou úpravu. Navíc MCOR IRIS zvládne stejně dobře a hodnověrně modelovat budovy, jakož i terén.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Vytiskneme celé domy! Netušené možnosti 3D tisku

Vytiskneme celé domy! Netušené možnosti 3D tisku

S převratným využitím technologie 3D tisku přišli vědci z Univerzity v jižní Kalifornii. Podle nich bude v budoucnu možné rychle, levně a kvalitně „vytisknout“ celé domy. Metoda nazvaná Contour ...

Dvouvrstvá fasádní pěna ochlazuje klima interiéru

Dvouvrstvá fasádní pěna ochlazuje klima interiéru

Oaklandská společnost Emerging Objects dokazuje, že praktické využití technologie 3D tiskáren nemusí končit jen u drobných prvků. Přichází na trh s tištěnou inteligentní dvouvrstvou výplňovou pěnou, ...

REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška