Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Proč FOR ARCH?

Veletrh FOR ARCH je největší mezinárodní stavební výstavou v České republice pořádanou každoročně již téměř 30 let na výstavišti PVA EXPO PRAHA společností ABF, a.s. FOR ARCH je nejen křižovatkou obchodních jednání pro odborníky, ale také inspirací pro širokou veřejnost.

Je hned několik důvodů proč si tuto akci nenechat ujít:

Uvažujete o rekonstrukci nebo stavbě nového bydlení?

Je třeba začít již „od píky“, tedy od správného projektu a vhodného financování přes výběr nejvhodnějšího materiálu až po oslovení kvalitní stavební firmy.

Hledáte nové obchodní partnery, dodavatele či naopak máte co nabídnout odběratelům a prodejcům ze stavebního oboru?

Nebojte se jít se svou „kůží na trh“, představit produkty či služby v rámci výstavní expozice nebo jako návštěvník oslovit přední firmy ze stavebnictví.

Chcete stavět kvalitně a chytře?

Pokud řešíte stavbu či renovaci, jistě víte, že nabídka firem je opravdu široká. Je ale také velmi důležité vědět, jak si vybrat „tu správnou“ firmu. Tu, která vám poradí a pomůže k vysněnému bydlení kvalitně i úsporně. Není řeč jen o realizační firmě, ale také o správném návrhu, vhodně vybraném materiálu a otvorových výplních, efektivní technologii a v neposlední řadě úsporném financování s maximálním využití aktuálních dotačních programů, kterých je již několik. Ty vám totiž dnes mohou ušetřit velké procento z celkové částky za projekt.

Rádi byste efektivnější a úspornější vytápění včetně využití dotačního programu na výměnu kotlů a nevíte si rady?

V dnešní době je několik dotačních programů, které investorům mohou ušetřit spoustu financí. Jedním takovým je „kotlíková dotace“, jejíž cílem je podpora ekologického a úsporného vytápění domácností. Využít ji mohou ti, co pořizují nové vytápění v podobě tepelných čerpadel, kotlů na biomasu či pelety, nebo alternativní zdroje energie.

Také patříte do skupiny lidí, kteří si své bydlení nebo podnikání neumí představit bez wellness?

Stále velké procento populace, ať už bydlící v rodinných domech či bytech, již má anebo touží po vlastním bazénu, vířivce, sauně nebo v tomto oboru podnikají.

Někdy můžou být ale překážkou ne pořizovací náklady, ale náklady provozní. V dnešní době se tímto tématem odborníci zabývají a pro investory mají zajímavé novinky právě z oblasti úspory energetických a provozních nákladů pro wellness.

Láká vás život v dřevostavbě nebo dokonce ve srubu či roubené chatě?

Láska ke dřevu se čím dál více stává životním stylem. Odpovídá tomu i narůstající zájem o montované domy – dřevostavby. Málokdo ví, že tento „dřevo trend“ se objevil již před několika desítkami let. Od té doby ušel dlouhou a rozvíjející se cestu a dnes nabízí dokonalé a velmi úsporné bydlení. Dřevostavby se staví jak nízkoenergetické, tak pasivní.

Nebojte se zeptat těch nejlepších! Vše potřebné naleznete na veletrhu FOR ARCH, kde se potkáte s kvalitními firmami ze stavebního oboru.

ABF, a.s.

logo
Beranových 667
199 00 Praha 9 - Letňany

telefon: 225 291 111
e-mail: recepce@abf.cz

web: abf.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Foto: Alex Shoots Buildings

Místo k poučení, odpočinku i setkání se s historií v Aši

Park historie Aš představuje významný krok k obnovení urbanistické rovnováhy města a k prezentaci jeho historického dědictví. Projekt propojuje minulost a současnost, přináší edukaci a odpočinek a stává se místem, kde se město setkává s vlastní historií. Vše v esteticky…

Rekonstrukce bytu v kontextu modernistické vily

Rekonstrukce bytu v kontextu modernistické vily

Návrh nového interiéru do původní vily je současným řešením bez historizujícího přístupu, s ambicí vytvořit vztah k původnímu domu. Dialog mezi starým a novým, může probíhat na téma pravdivosti v architektuře a hledání formy stejně, jako tomu bylo kdysi u tvorby Jana Kotěry.

Zdroj: AdobeStock – Gabort

Nový stavební zákon: Co dělat, když potřebujete odstranit stavbu?

V průběhu svého života může stavba dospět do bodu, kdy bude nutné ji odstranit – třeba proto, že na pozemku překáží jinému záměru. Může ale dojít i k tomu, že stavba vznikla v rozporu s povolením nebo přímo bez něj. V takovém případě stavební úřad autoritativně zahajuje řízení…

Zdroj: AdobeStock – Brebca

Nový stavební zákon: Jak na změnu stavby nebo na změnu účelu jejího užívání?

Možná zjistíte, že chcete realizovanou stavbu změnit ještě před jejím dokončením. Stejně tak se může stát, že budete potřebovat změnit již postavenou stavbu nebo že bude třeba změnit účel jejího užívání povolený stavebním úřadem. Na všechny tyto situace nový stavební zákon č. 283/2021 Sb. pamatuje.

REKLAMA